angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO A - SLOVO KAPITÁNA ŠKRTELA: "Pre postup do baráže sme urobili maximum, teraz zostáva len veriť"

09. Október 2017

TRNAVA (SFZ/pz) – Slovenskí futbalisti zvládli úlohu a v Trnave zdolali v poslednom zápase kvalifikácie o postup na MS 2018 Maltu 3:0. Do karát im zahrala aj remíza Slovincov so Škótskom, čo znamená, že sokoli splnili cieľ a skončili v kvalifikačnej skupine F na druhej priečke. Musíme však čakať ako sa vyvinie situácia v ďalších skupinách, v ktorých sa hrá ešte aj dnes (pondelok 9.10) a zajtra (utorok 10.10.) a až potom bude jasná tabuľka druhých tímov. Kapitán tímu Škrtel je optimistom: "Verím, že keď všetky mužstvá, ktoré potrebujú vyhrať budú do toho búšiť, tak sa nakoniec jeden z dvojice zápasov skončí remízou.

Galéria

Cieľ duelu bol jasne daný. Zdolať Maltu a veriť Slovincom, že v domácom prostredí uchmatnú aspoň bod Škótom. Stalo sa. Súboj s Maltou hodnotí kapitán Martin Škrtel„V prvom rade to bolo o tom, aby sme sa na zápas skoncentrovali. Mali sme za sebou nešťastný zápas v Škótsku a potrebovali sme sa dať psychicky dokopy. Potrebovali sme vyhrať, vedeli sme, že to nebude ľahké. Vedeli sme, že Malta príde s pozornou obranou, bolo len otázkou času, kedy ju zlomíme. Som rád, že sme dali tri góly a zvíťazili," uviedol v pozápasovom rozhovore pre RTVS kapitán Škrtel.

Ako vnímal jeho tím súbežne hraný zápas v Ľubľane? „Počas prvého polčasu sme infomácie nemali, v druhej časti hry nám výsledok prezradili reakcie divákov. Som rád, že výsledok duelu Slovinsko – Škótsko nás posunul na druhé miesto a udržal v hre o baráž."

Ani bezprostredne po záverečnom hvizde nemohla prepuknúť medzi našimi hráčmi radosť z druhej priečky. Zápas v Ľubľane sa v tých chvíľach ešte dohrával. „Nikdy som nezažil zápas, po ktorom by som po záverečnom hvizde musel čakať v stredovom kruhu so spoluhráčmi na výsledok  stretnutia na inom štadóne. Škoda, že sme v pozícii čakateľov aj na ostatné výsledky v ďalších skupinách. Škoda toho bodu v Škótsku, dnes sme mohli mať istý postup. Taký je futbal, uvidíme ako to dopadne.“

Postupové karty sú rozdané. Ak sa dnes v jednom zo zápasov Ukrajina - Chorvátsko alebo Wales - Írsko zrodí remíza, v baráži sa ocitne Slovensko. Ak by oba zápasy skončili víťazstvom jedného z dvojice tímov, Slovensko sa ocitne na deviatom - nepostupovom mieste spomedzi druhých tímov ašpirujúcich na účasť v baráži. „Pondelkové zápasy nemôžeme sledovať spoločne, všetci sa rozídeme do svojich klubov. Vieme, aké výsledky potrebujeme, dúfajme, že jeden zo zápasov skončí v náš prospech. Ťažko odhadovať naše šance, ale verím, že keď všetky mužstvá, ktoré potrebujú vyhrať budú do toho búšiť, tak nakoniec sa jeden z dvojice duelov skončí remízou. Lopta je guľatá. Ako to dopadne, tak to bude. My sme pre to urobili maximum a teraz to už nezáleží na nás," dodal na záver v rozhovore pre RTVS kapitán Martin Škrtel.