www.futbalsfz.sk

II. liga – 16. kolom sa začína predohrávka jarnej časti, v piatok sú na programe dva zápasy

piatok, 02.11.2018
|
Posledná aktualizácia 06.11.2018 14:13

BRATISLAVA (SFZ/brs) – Dnešnými dvoma zápasmi sa začne 16. kolo II. ligy. Proti sebe nastúpia Bardejov so Žilinou B a Pohronie privíta Inter Bratislava. Toto kolo je už predohrávkou jarnej časti.


BRATISLAVA (SFZ/brs) – Dnešnými dvoma zápasmi sa začne 16. kolo II. ligy. Proti sebe nastúpia Bardejov so Žilinou B a Pohronie privíta Inter Bratislava. Toto kolo je už predohrávkou jarnej časti.

Bardejovčania sú na poslednom mieste tabuľky, ale môžeme ich označiť za remízových kráľov jesene. Sedem nerozhodných výsledkov neuhral žiadny tím. Zároveň má klub z východu na konte len jedno víťazstvo, čo je najmenej z celého druholigového pelotónu. „Príde k nám tím, ktorý tvoria mladí hráči. Chceme konečne prelomiť smolu remízových výsledkov,“ povedal tréner Bardejova Roman Berta. Bardejovčania sú v tomto ročníku „špecialistami“ na vlastné góly. Dali si ich už tri. V 12. kole prekonal vlastného brankára Šuľa, ten istý hráč sa trafil do vlastnej siete aj v 14. kole. Minulý víkend sa to podarilo Berežnému. „Pokúsime sa zdolať súpera futbalovými zbraňami. Verím, že sa proti Žiline presadíme strelecky a do vlastnej bránky si už nedáme žiadny gól,“ vravel Berta.
Žilinčania sú po prvej polovici súťaže v polovici tabuľky. S dvadsatimi bodmi sú na ôsmej priečke. Posledné tri zápasy nevyhrali, keď najskôr prehrali s Pohroním 0:1, potom remizovali s Trebišovom 1:1 a v uplynulom kole podľahli Liptovskému Mikulášu 0:4. „Znova to bude ťažké, vieme, že máme problémy u súperov udržať vysokú kvalitu počas celého zápasu, čo sa odzrkadľuje aj na výsledkoch. Hľadíme však na rozvoj hráčov, dorastenci zažívajú ťažké stretnutia. Preto chceme byť svojím spôsobom hry aktívni, nebezpeční a zároveň treba veriť, že to konečne pretavíme aj bodmi do tabuľky,“ vyhlásil kouč Žilinčanov Norbert Guľa pre klubovú stránku. V prvom vzájomnou zápase tejto sezóny sa medzi Žilinou a Bardejovom zrodila prestrelka v prospech „šošonov“ 6:4. „Prvé kolá sú špecifické, s Bardejovom prinieslo naozaj nevýdanú prestrelku. Tentoraz to bude pravdepodobne opatrnejšie, pretože oba tímy potrebujú bodovať. My cestujeme na východ s mladou zostavou, verím, že sa chalani pobijú o čo najlepší výsledok,“ uviedol kouč. Výkop duelu je o 13.30 hod.

Druhý dnešný zápas medzi Pohroním a Interom Bratislava môžu fanúšikovia vidieť aj na Futbalnet TV. V 1. kole sa medzi týmito mužstvami zrodila remíza 1:1. „Predohrávaný zápas jarnej časti s Interom bude, ako každý jeden, veľmi náročný. Pripravujeme sa zodpovedne, chceme pokračovať v trende z domáceho prostredia. Vieme, že Inter hrá kombinačný futbal s rýchlou výmenou lopty, o čo sa snažíme aj my, vieme o jeho silných stránkach aj mínusoch. Čaká na nás opäť veľmi kvalitný tím s viacerými zaujímavými hráčmi. My sme však momentálne v pohode, hráči si veria, a tak sa tešíme na kvalitný zápas so súperom zvučného mena,“ povedal asistent trénera Pohronia Rastislav Urgela pre webovú stránku. Pohronie je doposiaľ jediné nezdolané mužstvo sezóny a pred 16. kolom je aj na prvej pozícii v tabuľke. „Postavenie v tabuľke teší, krásne sa na to pozerá, avšak nič nepreceňujeme. Stále sme pokorní a pracovití. Užívame si celú jeseň, každý jeden zápas, tréning, spoločné tímové chvíle,“ vravel Urgela. Výkop zápasu je o 18.00 hod.

Druhý priamy prenos zo 16. kolo prinesie Futbalnet TV v nedeľu, keď proti sebe od 10.30 hod nastúpia Petržalka s Lokomotívou Košice.

FOTO: mskzilina.sk

Porogram 16. kola

piatok o 13.30 hod Partizán Bardejov - MŠK Žilina B
piatok o 18.00 hod FK Pohronie - Inter Bratislava (vysielame naživo)
sobota o 13.00 hod ŠK Odeva Lipany - 1. FC Tatran Prešov
sobota o 13.00 hod MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Skalica
sobota o 13.00 hod FK Dubnica nad Váhom - FK Poprad
sobota o 13.00 hod MFK Tatran Liptovský Mikuláš - KFC Komárno
nedeľa o 10.30 hod FC Petržalka - FC Lokomotíva Košice (vysielame naživo)
nedeľa o 13.00 hod Slavoj Trebišov - FC STK Fluminense Šamorín

Tabuľka II. ligy pred 16. kolom

Pozvánka trénerov a hráčov na 16. kolo II. ligy


Branislav Sarňák
Značky
Súťaž
2.liga
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.