www.futbalsfz.sk

II. liga – Dva veľké šlágre ozdobia 19. kolo

piatok, 15.03.2019
|
Posledná aktualizácia 15.3.2019 11:29

zdroj: fkpohronie.sk
Rastislav Urgela bol v minulosti asistentom kouča Liptovského Mikuláša Štefana Zaťka.

BRATISLAVA (SFZ) – Kolo šlágrov a derby! Takto by sa dalo charakterizovať 19. kolo II. ligy, ktoré je na programe od piatku do nedele. Fanúšikovia druhej najvyššej súťaže sa majú počas týchto dní na čo tešiť a FutbalnetTV nebude pri tom chýbať.

Už dnes si zmerajú sily tímy z východu republiky FC Lokomotíva Košice a 1. FC Tatran Prešov. Po nich je na programe najväčší šláger kola – prvý FK Pohronie privíta na svojej pôde o 18.00 h MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Tréner Pohronia Rastislav Urgela vie, aká je cesta za úspechom. „Určite kolektívny a dobre organizovaný výkon, akým sme slávili úspech v jesennej časti. Máme vlastnú filozofiu, svoj herný štýl, na tom nič meniť nebudeme. Sme ofenzívne ladené mužstvo, chceme hrať v prvom rade pre diváka,“ povedal pre klubový web Urgela, ktorý v minulosti robil koučovi Liptovského Mikuláša Štefanovi Zaťkovi asistenta práve v FK Pohronie. „Pracovali sme spolu pár rokov, bol to môj prvý trénerský učiteľ, vďačím mu za veľa. Mnoho vecí som sa mohol pri takom skúsenom trénerovi naučiť, pochopiť o čom je futbal z opačnej ako hráčskej strany. Dnes som však na lavičke Pohronia, on v Mikuláši. Poznám jeho, on mňa, bude to aj súboj taktík, kto akú zvolí. Hrá sa o veľa. Prajem si dobrý druholigový zápas, na ktorý budú fanúšikovia dlho spomínať v Žiari. Samozrejme, s víťazným koncom pre náš tím,“ zaprial si Urgela. Prvý vzájomný zápas v sezóne sa skončil remízou 1:1. „Čaká nás náročné stretnutie prvého s druhým. Verím, že súperovi budeme vyrovnaný partner a domov nepôjdeme bez bodov,“ vravel šéf lavičky Liptákov Štefan Zaťko. Zápas môžete naživo sledovať TU!

Druhý veľký šláger je v sobotu medzi štvrtým Popradom a treťou Skalicou. „V pohári sme chceli postúpiť, ale už je to za nami. Teraz sa už sústredíme iba na ligu. Skalica patrí v každom ročníku medzi popredné tímy. Boli sme si ich obzrieť v pohárovom zápase v Žiline. Pevne verím, že podáme výborný výkon a že po zápase sa budeme tešiť my. Chcel by som pozvať fanúšikov, aby nás prišli podporiť v tomto dôležitom zápase. V prípade víťazstva by sme opäť mohli ísť o priečku vyššie. Pevne verím, že nám budú dobre fandiť, že ich nesklameme a odvďačíme sa im dobrým výkonom,“ uviedol na klubovej stránke tréner FK Poprad Marek Petruš. Zápas môžete naživo sledovať TU!

POZVÁNKA TRÉNEROV A HRÁČOV NA 19. KOLO II. LIGY


Branislav Sarňák
Značky
Súťaž
2.liga
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner