II. liga – FK Pohronie si vybojoval prvé miesto, Urgela: Napísali sme krásny príbeh

nedeľa, 26.05.2019
|
Posledná aktualizácia 26.5.2019 11:38
autor: DuPe, zdroj: FK Pohronie
Hráči Pohronia si vybojovali postup do Fortuna ligy.

ŠAMORÍN (SFZ) - „Toto sme tu ešte nemali,“ skandovali fanúšikovia FK Pohronie počas druhého polčasu záverečného 30. kola II. ligy v Šamoríne, v ktorom si ich miláčikovia vybojovali po výhre 3:0 postup do najvyššej súťaže. Pre tím zo Žiaru nad Hronom to bude premiérová sezóna medzi slovenskou klubovou elitou.

Situácia v tabuľke bola pred záverečným kolom poriadne napínavá. Pohronie aj Poprad mali zhodne po 58 bodov a až sobota mala rozhodnúť o tom, kto skončí prvý a kto pôjde do barážových bojov s Trenčínom, ktorý skončil vo Fotruna lige predposledný. Pohronie malo vďaka lepšiemu skóre všetko vo svojich rukách a v Šamoríne nenechalo nič na náhodu, na juhu Slovenska sa tešilo z triumfu 3:0, víťazstva v II. lige a priameho postupu. „To čo sa nám podarilo dosiahnuť, tak to je naozaj niečo neskutočné. Napísali sme krásny príbeh a pocity nás všetkých sú fantastické. Nedá sa to ani opísať, dosiahli sme na to najkrajšie, čo sme mohli zažiť. Postup sme si zaslúžili, ligu sme viedli dlhodobo od 15. kola. Oslavy budú krásne,“ zneli prvé slová asistenta trénera FK Pohronie Rastislava Urgelu, ktorého počas pozápasového rozhovoru obliali vytešení hrači vodou.

Pohronie dokázalo ustáť tlak, veď o všetkom rozhodovalo až posledné kolo. „Verili sme si, mužstvo má svoju kvalitu. Nepozerali sme sa na nikoho okrem nás. Som hrdý na toto mužstvo a aj na spoluprácu s trénerom Milanom Nemcom. Chcem sa poďakovať, chalanom, mestu a všetkým naokolo. Nechcem menovať, lebo určite by som na niekoho zabudol, ale pred všetkými dávam klobúk dole,“ pokračoval Urgela v pozápasovej reči.

autor: DuPe, zdroj: FK Pohronie
Nad hlavami hráčom skončili aj tréneri.

To, že budúca sezóna nebude pre klub už druholigová, momentálne tréneri neriešia. Vedia, čo je pre nich najpodstatnejšie do štartu ďalšieho ročníka. „Čo sa týka infraštruktúry nášho štadióna, k tomu by sa mali vyjadriť kompetentnejší ľudia, ale nemal by byť s tým problém. Máme krásny štadión, ľudia k nám chodia, aj počas tejto sezóny sme mali návštevy cez 1500 divákov. Tešíme sa na ligu. Čo sa týka kádra a ďalších vecí, tak to je ešte skoro o tom rozprávať. Potrebujeme si oddýchnuť po náročnej sezóne, načerpať nové sily, energiu a rozhliadnuť sa, akí hráči sú k dispozícii. Myslím si však, že títo chlapci si zaslúžia hrať najvyššiu súťaž v Žiari nad Hronom,“ zakončil Urgela.

Hráči začali oslavovať postup bezprostredne po záverečnom hvizde rozhodcu Pavlíka. „Nemôžem tomu uveriť, je to krásny sen. Toto všetko sme robili pre ľudí, veď pre nich sa hrá,“ povedal pre FK Pohornie kapitán Lukáš Pellegrini, ktorého doplnil matador a bývalý slovenský reprezentant Lukáš Tesák: „Som šťastný a chcem sa poďakovať fanúšikom za podporu. Veríme, že vás v lige nesklameme a budeme podávať čo najlepšie výkony. Zaväzuje nás to k veľkej veci a dúfame, že nám budú ľudia aj naďalej fandiť. Teraz to oslávime.“ Víťazstvo a postup Pohronia je o to prekvapújucejší, že v uplynulom ročníku bojovalo dlho o záchranu a napokon skončilo na 9. mieste.

Poprad do baráže, Petruš: Očakávanie boli veľké

Popradčania napokon posledný zápas tohto ročníka II. ligy prehrali doma s FC Petržalka 0:1 a budúci týždeň ich čaká baráž o najvyššiu súťaž s Trenčínom (1. zápas 28. mája o 19.00 h v Poprade, odveta 1. júna o 17.00 v Žiline na štadóne MŠK - pozn.). „Očakávania boli veľké a vidíte, ako to dopadlo. Sme sklamaní, šanca na postup žila… My už rozmýšľame nad utorkom. Druhé miesto a baráž je skvelý výsledok. Toto všetko sme si vybojovali skvelými výsledkami v poslednom období. Musíme si dať hlavy dokopy, dobre zregenerovať a pripraviť sa na Trenčín,“ hľadal slová smutný kouč Poprad Marek Petruš

Hráči Popradu patrili k ašpirantom na priamy postup. Kde nastal kľúčový moment sezóny, ktorý odsunul tím spod Tatrier do baráže? „Ako kľúčové môžeme označiť všetky prehry, pri niektorých sme mohli dosiahnuť lepší výsledok. Jeseň bola o niečo horšia prehrali sme tri domáce zápasy a aj to rozhodlo, že sme napokon druhí,“ zakončil Petruš.


KONEČNÁ TABUĽKA II. LIGY


ZOSTRIH ZO ZÁPASU FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN - FK POHRONIE


ZOSTRIH ZO ZÁPASU FK POPRAD - FC PETRŽALKA


Branislav Sarňák
Značky
Súťaž
2.liga
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

SR 16 - V La Mange prehra na nulu vo federálnom derby

17.2.2020 21:52

SR WU16 – V La Mange veľmi cenný triumf nad Talianskom po penaltách

17.2.2020 11:19

SFZ – Nový manažér integrity Čavoj na školení na UEFA FIP: Cieľ bol zvýšiť úroveň znalostí

17.2.2020 08:01

Nadácia SFZ - Podporila mladých futbalistov, do rozprávkového Podhoria zavítali tiež hráči SR 21 Sluka a Bernát

16.2.2020 19:03

SR 16 - Neúspešný vstup do turnaja v La Mange

15.2.2020 23:03

SR 19 A SR 17 – Po zimných kempoch poskladať správne karty pre Elite Round

16.2.2020 12:32

SR WU16 – Na úvod Development Tournament prehra s Nórskom

15.2.2020 23:02

SFZ – Kto sú, akí sú a prečo sú tímoví manažéri pri reprezentáciách?

14.2.2020 22:07

SFZ - Novelizácia stanov SFZ (I. časť): S čím je nezlučiteľný výkon funkcie nielen „futbalových sudcov“

13.2.2020 10:54

Výberové konanie - Generálny manažér Košickej Futbalovej Arény

12.2.2020 14:04

SR WU17 – Jelšic o kempe: Doladili sme veci, zdolali silné Rusko. Veľká spokojnosť

12.2.2020 10:57

SFZ – Druholigisti absolvovali pracovné stretnutie k licenčnému konaniu

11.2.2020 10:01

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.