II. liga – Liptáci už so skolaudovaným štadiónom, Mikušiak: Splnil sa mi veľký sen

streda, 08.05.2019
|
Posledná aktualizácia 17.5.2019 10:30
Liptovský Mikuláš sa pýši novým futbalovým štadiónom.
zdroj: MFK Tatran Liptovský Mikuláš

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (SFZ) – Futbalový klub v Liptovskom Mikuláši sa teší z nového štadióna a zázemia. Liptáci sa zapojili do projektu Rekonštrukcie, modernizácie a budovania futbalových štadiónov. Práce na ich stánku trvali viac ako deväť mesiacov a výsledok stojí za to! Oslavy 85. výročia založenie MFK Tatran sa tak uskutočnia vo vynovenom a kultúrnom prostredí.

Oficiálny začiatok prác sa bol 28. júla 2018. Vtedy počas polčasovej prestávky duelu proti Šamorínu odhalili zástupcovi Tatrana tabuľu pri príležitosti rekonštrukcie štadióna. „Počas takéhoto objemu prác sa stále vyskytne niečo, čo vás prekvapí. Ale boli sme na projekt dobre pripravení, preto sme si so všetkým dokázali poradiť. Následná kolaudáca prebiehala v dvoch etapách. Pred jarnou časťou nám skolaudovali západnú tribúnu a administratívnu budovu. Teraz 26. apríla týmto procesom prešla aj východná triubúna,“ povedal pre futbalsfz.sk športový riaditeľ klubu Ján Papaj.

Prvý oficiálny zápas na novom štadióne Liptáci odohrali 4. mája proti Skalici (1:3). Čo všetko na ňom vynovili? „Postavila sa nová administratívna budova, v ktorej sídli sekretariát, celé zázemie klubu a šatne s ošetrovňami. Ďalej sa postavili dve nové tibúny západná a východná. Nové sú aj bariéry za bránkami, ktoré budú slúžiť pre reklamné účely. Nová je aj svetelná tribúna, zavlažovanie trávnika či sociálne zariadenia. Kapacita štadióna je 1 626 miest,“ vyratával Papaj.

Pôvodná cena projektu bola 1 250 000 eur, náklady však boli napokon o 100 000 vyššie. Slovenský futbalový zväz prispel na práce čiastkou 750 000 eur. „Okrem SFZ sa na financovaní podieľalo mesto, klub a aj sponzori,“ vravel Papaj. Kto bude nové priestory využívať? „Okrem zamestnancov klubu bude štadión slúžiť pre všetky naše kategórie, ktorých máme 14, čo je dokopy okolo 250 hráčov,“ priblížil Papaj. Harmonogram prác sa prispôsobil domácim stretnutiam Liptákov v II. lige. Vymeniť si dejisko duelu museli v jednom prípade, v 13. kole mali hrať doma s Popradom, napokon však hrali v Národnom tréningovom centre. Doma s týmto súperom nastúpia práve tento víkend v rámci 28. kola. „Mali sme si najskôr vymeniť až dva zápasy, ale napokon stačil jeden,“ dodal Papaj.

Pohľad na priebeh prác v Liptovskom Mikuláši.
zdroj: MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Celým projektom žil aj prezident klubu Milan Mikušiak. „V sobotu som prežíval veľmi dobré pocity. Tým, že sme hrali domáce stretnutie na novom a už skolaudovanom štadióne, sa mi splnil veľký sen. Počas 25 rokov, čo som pri futbale v Liptovskom Mikuláši, sme sa postupne snažili zlepšovať zázemie klubu. Nikdy to nebolo až v takomto veľkom rozsahu. Teraz si môžeme povedať, že máme štadión na úrovni a máme byť na čo hrdí. Je to krásny stánok,“ rozhovoril spokojný Mikušiak. 

Zástupcov klubu teší to, že rekonštrukčné práce sa podarilo uskutočniť ešte pred oslavami Tatrana. „Tento rok oslavujeme 85 rokov od nášho založenia. Sme radi, že oslavy budú mať aj vďaka novému stánku dôstojnú úroveň a prispeje k tomu aj zápas s Viktoriou Plzeň, ktorý máme v pláne odohrať 22. júna,“ uviedol Mikušiak a na záver dodal: „Poskytnuté prostriedky sme využili v maximálnej možnej miere. Myslím si, že ak by sa všetko v tejto republike stavalo ako náš štadión, boli by sme niekde inde.“

Rekonštrukcia prebiehala aj pod dozorný pohľadom prezidenta klubu Milana Mikušiaka.
zdroj: MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Pôvodne sa rekonštrukčné práce na štadióne Liptovského Mikuláša diať nemali. Projekt bol Liptákom pridelený až po tom, ako od neho odstúpila Banská Bystrica. „Liptovský Mikuláš ukázal veľmi dobrú spoluprácu pri realizácii projektu. K všetkému zástupcovia mesta a klubu pristúpili profesionálne a teraz za nimi vidno kus dobre odvedenej práce. Nový štadión spĺňa štandard II. kategórie UEFA,“ konštatoval zástupca generálneho sekretára pre operatívne riadenie Peter Dedík.

Primátor Liptovského Mikuláša Blcháč: Dielo sa podarilo

Z vynoveného stánku sa tešia aj zástupcovia mesta Liptovský Mikuláš. „Sme radi, že sme dokončili zlepšenie mestskej infraštruktúry na štadióne, ktorý slúži na účely futbalového klubu. Mesto na túto realizáciu získalo dotáciu vo výške 750 000 eur od Slovenského futbalového zväzu z prostriedkov štátneho rozpočtu vlády Slovenskej republiky. Ďalšie finančné prostriedky poskytlo samotné mesto a sponzori klubu. Vytvorili sme obchodnú spoločnosť Mestské športové zariadenia, kde má Liptovský Mikuláš 90-percentný podiel a prostredníctvom nej sme našli spôsob, ako toto dielo zrealizovať,“ povedal primátor mesta Liptovský Mikuláš Ján Blcháč, ktorý prezradil, čo bolo najťažšie pri prácach na projekte. „Náročné bolo presvedčiť mestské zastupiteľstvo, aby projekt odsúhlasilo. Nikto totiž nemal konkrétnu predstavu, ako bude presne jeho zhmotnenie prebiehať. Po počiatočných pochybnostiach od viacerých poslancov a obyvateľov môžeme dnes skonštatovať, že sa dielo podarilo,“ teší sa prvý muž Liptovského Mikuláša.

Na čo všetko bude slúži vynovený štadión? „Okrem futbalových zápasov nášho klubu môžeme štadión využívať aj na iné podujatia. Je tam sedenie pre viac ako 1700 ľudí, tak verím, že to naše mestské marketingové oddelenie využije. V areáli sa nachádza aj umelá hracia plocha,“ zakončil primátor Blcháč.

Značky
SFZ
Štadióny
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

SFZ – Prezident Ján Kováčik rokoval v Prešove o novom štadióne: Je nesmierne dôležité, aby ho mal čo najskôr

14.4.2021 17:39

SFZ – Prezident Ján Kováčik a predseda ZsFZ Ladislav Gádoši na kontrolnom dni v Považskej Bystrici: Som rád, že peniaze prišli na správne miesto

01.4.2021 20:45

SFZ – Projekt podpory rekonštrukcie, výstavby a dobudovania futbalovej infraštruktúry pokračuje aj počas pandémie

04.12.2020 21:47

SFZ – V Košickej futbalovej aréne kontrolný deň, prezident Kováčik: Pre nás je to absolútna priorita

24.9.2020 10:52

SFZ – V Spišskej Novej Vsi rekonštruujú štadión, Straka: Hráči sa tešia, že budú hrať v kultúrnejšom prostredí

18.8.2020 09:01

SFZ – Kolaudáciu štadiónov v Prešove, Košiciach, Spišskej Novej Vsi, Trenčíne a Považskej Bystrici posunuli

18.5.2020 12:42

SFZ – V Liptovskom Mikuláši odovzdali štadión do užívania, Mikušiak: Najkrajší darček pre náš klub

11.11.2019 15:45

SFZ – V Košickej futbalovej aréne kontrolný deň, prezident SFZ Kováčik: Chceme tu odohrať reprezentačné zápasy

03.10.2019 13:50

Sobrance zrekonštruovali tribúnu, Vranov nad Topľou zase ihrisko

22.4.2019 10:01

Vo Višňovom nové ihrisko, v Medzibrode zase šatne a sociálne zariadenia

05.4.2019 14:35

V Partizánskom a v Kovarciach majú nové tribúny

28.3.2019 07:50

V Pezinku a v Senci zrekonštruovali zázemie na štadiónoch, nové priestory využije 540 ľudí

10.3.2019 20:11

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.