II. liga – Na čele tabuľky Komárno, v šlágri si poradilo so Skalicou

Nedeľa, 2.9.2018 20:00 | Posledná aktualizácia 2.9.2018 20:11

BRATISLAVA (SFZ/brs) – Počas víkendu sa odohralo 7. kolo II. ligy. Šláger sa hral v Komárne, ktoré privítalo Skalicu. Po zápase sa z troch bodov tešili domáci, ktorí triumfovali 3:1. Duely priniesli napätie, góly a emócie.

FC LOKOMOTÍVA KOŠICE – ŠK ODEVA LIPANY 2:1 (1:0)
21. Jano, 77. F. Pavúk (z 11 m) – 75. Hirka
ŽK: Zajac, L. Mihálik – Bujňák, Kraľovič, Dlugoš, Janič, Hirka
ČK: Zajac (po 2. ŽK)
Rozhodoval: Somoláni, 420 divákov
FC LOKOMOTÍVA KOŠICE: Fabini - Kolek, Korijkov, Cicman, Pavúk (84. M. Tóth) - Ilinjo, Hovančík - Zajac, Karaš (90. Grohoľ), Mihálik - Jano (72. Novotný). Tréner: Bohumil Andrejko
ŠK ODEVA LIPANY: Bartoš - Bujňák (84. Blaško), Špak, Kraľovič, Jusko (46. Haščák), Dlugoš, Vysočan (59. Hirka), Vitovič, Janič, Štefčák, Kamenec. Tréner: Pavol Vytykač

Ľuboš Benkovský (tréner Lok. Košice/fclokomotiva.sk): "Tešíme sa z prvého víťazstva. Hráči si ho zaslúžia, na ihrisku odovzdali maximum. Ukázalo sa, že každý zápas v druhej lige je náročný, každý jeden súper má svoju kvalitu a rozhodujú určité momenty. Zápas, ktorý sme mali jasne v našej réžii, sa odrazu zmenil po tom, ako sme dostali červenú kartu. Nakoniec bol z toho stres."

FK POHRONIE – FK DUBNICA NAD VÁHOM 2:1 (1:0)
4. a 72. Ďungel – 68. Václav
ŽK: Pelegríni, Paraj – Pagáč, Vujoševič, Pleva, Václav
Rozhodoval: Parilák, 811 divákov
FK POHRONIE: Jenčo – Nosko, Tesák, Jacko, Pelegrini, Ďungel, D. Pavúk (60. Košuda), Hatok, Paraj, Špyrka (82. Jacko), Pidruchnyi (46. Frimmel). Tréner: Milan Nemec
FK DUBNICA NAD VÁHOM: Digaňa – Štefánek, Častulín (55. Krela), Pagáč, Vujoševič, Beňo, Pleva, Václav, Nečas (46. Janco), Jakúbek, R. Mikuš. Tréner: Peter Gergely

FC STK FLUMINENSE ŠAMORÍN – 1. FC TATRAN PREŠOV 1:2 (0:1)
87. Souza Santos (z 11 m) – 8. A. Leško, 51. Dzurik
ŽK:Guilherme – Maník, P. Lukáč
Rozhodoval:Rojček, 320 divákov
FC STK FLUMINENSE ŠAMORÍN:Hajdúch – John, Jánošík, Štrbák, Fujak – Mezovský (74. Pittner), Guilherme (55. T. Németh), Matheus Pato – Euller, Sabler, Šmehyl (84. Almaský). Tréner: Sanjin Alagič
1. FC TATRAN PREŠOV: P. Lukáč – Kačala, Dzurík, Luberda, Petko – Micherda, Keresteš, A. Leško (86. Špilár), Maník (80. Bartek) – Strachan (74. Šimko), Hošek.Tréner:Anton Mišovec

Anton Mišovec (tréner Prešova):
 "Po dvoch prehrách sme boli v stretnutí proti Šamorínu úspešnejší. Vyhrali sme nad kvalitným súperom, ktorý má dobrých hráčov z Brazílie. Stretnutie bolo bojovné. V 8. minúte sme po Leškovom priamom kope vyhrávali 1:0. O štyri minúty neskôr sme mohli zvýšiť na rozdiel dvoch gólov. Koncentrovaným a bojovným výkonom sme v nasledujúcich minútach domácich držali ďaleko od brány a šance sme mali my. Po zmene strán dal gól Dzurík. Súper nemal vážnejšie príležitosti ani v druhom dejstve. V 87. minúte však prišiel kontakt nášho brankára s útočníkom Šamorína. Domáci znížili z pokutového kopu na 1:2. Za celý zápas, za bojovnosť a tímový výkon chcem mužstvo pochváliť. Hralo sa v daždi, na teréne, ktorý v Šamoríne bol, podali hráči slušný výkon. Bol by som rád, keby sme na výhru nadviazal aj v utorok v pohári a v sobotu proti Interu.“

KFC KOMÁRNO – MFK SKALICA 3:1 (1:0)
43. Domonkos, 61. G. Matič (z 11 m), 73. A. Mészáros – 58. Opiela (z 11m)
ŽK:Šurnovský, Zemko, Nurkovič – Švrček, Szöcs, Tomovič
Rozhodoval: Kružliak, 1431 divákov
KFC KOMÁRNO:Slávik – Popovič, Ondruš, Szikonya, Šurnovský – Domonkos, G. Matič (86. Kollár), Zemko – A. Mészáros (80. L. Duda), Mikeš (89. Ajrulahu), Nurkovič. Tréner:Jozef Olejník
MFK SKALICA:Junas – Švrček, Hlavatovič, Szöcs, Abrahám, Opiela, Nagy, Tomovič (67. Mášik), Dolný (78. Jakubek), Haša, Šebesta (78. Pospíšil). Tréner: Jozef Dojčan

Jozef Olejník (tréner KFC Komárno):
"Musím priznať, že hlavne v druhom polčase bola Skalica kombinačnejšia. My sme však boli dôraznejší v zakončení a preto sme zvíťazili. Náš tretí strelený gól bol najdôležitejší.“
Jozef Dojčan, tréner MFK Skalica: "Pred perfektnou diváckou kulisou, na úplne katastrofálnom ihrisku, sme neodohrali veľký zápas. Domácim gratulujem k víťazstvu, hrali oduševnenejšie, ako my. Ideme ďalej, nečakali sme, že celú súťaž prejdeme bez prehry. Máme svoje ciele, ktoré začneme opäť napĺňať ďalší týždeň."

FK INTER BRATISLAVA – MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA 3:2 (3:0)
8. Šulc, 13. Baldovský, 27. Fedor – 70. Snitka (z 11 m), Muchaya
ŽK:Fedor, Šulc, Šalata – Vajda, Migaľa
Rozhodoval:Michlian, 140 divákov
FK INTER BRATISLAVA: Morgos - Štrba, Šalata, Tóth, Labuda, Šulc (77. Olatunji), Gilian, Fedor (68. Clément), Baldovský, Issa (90. Pavlovič), Christina. Tréner:Miroslav Jantek
MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA:Krejčí – Starší (76. Žilinec), Laksik (71. Muchaya), Kolláti, Kupčík, Snitka, Prikryl (55. Malík), Migaľa, Vajda, Savič, Willwéber. Tréner:Dušan Tóth

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – PARTIZÁN BARDEJOV 3:2 (2:0)
15. a 68. Laura, 36. Andrič – 79. a 90. Dupkala
ŽK: Janec, Staš, Kotora – D. Lukáč
Rozhodoval: Papuča, 330 divákov
MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Gábriš – Čery, Očenáš, Kucharčík, Janec – Kačerík (76. Ondrek), R. Bartoš, Laura (76. Trotcenko), Staš, Kotora – Andrič. Tréner: Štafan Zaťko
PARTIZÁN BARDEJOV: Gmitter – Šuľa (75. Haladej), Berežný, Rocheu (46. Staško), D. Lukáč (46. Siwahla), Belunek, Dupkala, Dybala, P. Lipták, Milunovič, Katona. Tréner:Jozef Daňko

MŠK ŽILINA B – FK POPRAD 1:1 (0:0)
70. Bichakhchyan – 78. Šesták (z 11 m)
ŽK: Vallo, Majdan – Zošák, Majdan
ČK: Majdan
Rozhodoval: Ježík, 227 divákov
MŠK ŽILINA B: Petráš – Majdan, Minárik, Moško, Tevzadze – Kopas, Pečovský, Bichakhchyan (88. Kovaľ) – Gerebenits (26. Ďuriš), Balaj (46. Rusnák), Vallo. Tréner: Norbert Guľa
FK POPRAD: Knurovský – Zekucia, Hric, Horváth, Kica, Pajer, Zošák, Jančo, Šesták, Holiš (65. Maťaš), Streňo (83. Maslo).Tréner: Marek Petruš

Norbert Guľa (tréner MŠK Žilina B/mskzilina.sk): "Poznali sme kvalitu Popradu, v prvom polčase sme ich púšťali často k lopte a skúsenosťou nás držali na dištanc, nechali sme im veľa priestoru, nepracovali nám ani krídla do defenzívy, nehrali sme príliš futbalovo. Do toho sa nám ešte zranili dvaja hráči, verím, že budú v poriadku. V druhom polčase sme boli lepší, riešili sme dobre prechodovú fázu a vpredu sme boli dominantnejší. Dostali sme sa zaslúžene do vedenia, rýchlo sme však inkasovali z prísnej penalty. Chalani makali, dreli, za čo im ďakujeme. Z výsledku sme však sklamaní."

SLAVOJ TREBIŠOV – FC PETRŽALKA 1:1 (1:0)