angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

II. liga – Petržalčania na prvom mieste, Piroska: Zišla sa tu dobrá partia

30. Júl 2018

BRATISLAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Druhá najvyššia súťaž má za sebou 2. kolo. Iba nováčik z FC Petržalka má z ligového pelotónu plný počet bodov. Dokonca oba svoje duely vyhral zhodne 2:1 a v oboch prípadoch sa presadili Boris Turčák s Erikom Prekopom.

Galéria

V prvom kole sa Petržalčania tešili z triumfu proti Lokomotíve Košice a teraz v nedeľu si poriadili s MŠK Žilina B. „Proti Žiline sme odohrali zaujímavý zápas a diváci videli šance na oboch stranách. Dobre sme začali, skoro sme skórovali. Potom sme sa akoby zľakli a vyrábali sme si problémy v našej obrannej zóne. Žilina vtedy prebrala iniciatívu. Niektoré veci sme si však vysvetlili v šatni a druhý polčas sme sa snažili vyššie napádať súpera, čo sa nám aj darilo. Podľa mňa sme vyhrali zaslúžene,“ povedal po výhre nad šošonmi tréner Petržalky Balázs Borbély, ktorý aktuálnu prvú priečku v tabuľke nepreceňuje. „Je len začiatok súťaže, vyšli nám dva zápasy. Extra by som to neriešil, v pondelok si oddýchneme a od utorka sa ideme pripravovať na ďalší zápas proti Komárnu,“ vravel bývalý skvelý stredopoliar.

V nedeľu si našlo cestu na stretnutie viac ako 1300 ľudí, čo bola návšteva kola. „Diváci si prišli na svoje. Bol to dobrý a otvorený zápas s viacerými šancami. Druhá liga má svoju kvalitu, je to dobrá a náročná súťaž,“ uviedol Borbély, ktorého zverenci si doposiaľ pripísali dve víťazstvá v podobe 2:1. „Keď tie výsledky budú v náš prospech, tak to berieme,“ pousmial sa 15-násobný slovenský reprezentant.

A ako sa na prvú priečku pozerá kapitán Petržalčanov Juraj Piroska? „Ani sme nerozmýšľali o tom, kde budeme po prvých dvoch kolách. Vraveli sme si, že od prvého zápasu pôjdeme do toho naplno, čo sa nám aj darí. Zišla sa tu dobrá partia či už hráči alebo tréneri. Chceme z toho vyťažiť maximum, čo sa nám zatiaľ darí. Teší nás to, že máme šesť bodov,“ povedal Piroska, ktorého vysoká divácka návšteva potešila: „Už keď sme hrali štvrtú či tretiu ligu, tak na zápasy chodili fantastickí fanúšikovia. Keby nebolo proti Žiline tak teplo, tak si dovolím tvrdiť, že by prišlo ešte viac. Ďakujeme však každému jednému človekovi, ktorý bol na zápase.Veď ľudia nás dotlačili k druhému gólu.“

Petržalčania vedia, že napriek dobrému rozbehu musia na sebe ďalej pracovať. „Čaká nás ešte ďalších 28 kôl. My nepozeráme, čo bude potom. My pôjdeme od zápasu k zápasu a chceme sa čo najlepšíe pripraviť na najbližšie stretnutie. V Komárne to bude náročný zápas,“ zakončil Piroska.