II. liga - Po 27. kole na čele nič nové, Pohronie, Poprad i Skalica s výhrami

Nedeľa, 5.5.2019 18:00 | Posledná aktualizácia 6.5.2019 12:04
Pohronie v piatok zdolali Lokomotívu Košice 4:0.
autor: DuPe, zdroj: FK Pohronie

BRATISLAVA (SFZ) - V 27. kole triumfovali prvé tri tímy súťaže. Pohronie je aj po tomto víkend prvé, s 55 bodmi vedie druholigový pelotón. Druhý Poprad zaostáva o tri body. Do konca ročníka ostávajú ešte tri kolá.

NEDEĽNÉ ZÁPASY

FC PETRŽALKA - MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA 3:1 (1:1)
Góly: 13. Turčák, 74. Gašparovič, 89. Prekop - 27. Polievka
ŽK: Nagy - FC Petržalka
Rozhodoval: Michlian, 400 divákov
Petržalka: Valach - Horník, Szöcs, Nemec, Kozlovský, Kosorin (63. Piroska), Vician, Nagy, Turčák (87. Sombat), Gašparovič, Prekop (90. Čerňanský). Tréner: Miroslav Mentel
Ban. Bystrica: Krejčí - Vaščak, Starší, Laksik, Kupčík, Snitka (76. Dolný), Polievka, Prikryl, Vajda (86. Migaľa), Savič (86. Galič), Willwéber. Tréner: Stanislav Varga

SLAVOJ TREBIŠOV - FK POPRAD 0:1 (0:1)
Góly: 39. Šesták
ŽK: Lazarus, Regáli, Novák, Zajac - Horváth, Acosta, Knurovský
Rozhodoval: Kozák, 385 divákov
Trebišov: Bieszczad - Kražel, Lazarus, Begala (67. Barbosa), Kolbas, Da Silva Junior, Žofčák, Nikolič, Regáli (62. Zajac), Novák, M. Kolesár. Tréner: Jozef Džubara
Poprad: Knurovský - Maťaš, Pajer, Horváth, Zekucia, Gallovič, Jančo (90+. Gajan), Šesták (66. Slebodník), Acosta (83. Pet. Maslo), Kukoľ, Holiš. Tréner: Marek Petruš

Skaličania vyhrali v šlágri kola na pôde Liptovského Mikuláša 3:1.
zdroj: SFZ

SOBOTNÉ VÝSLEDKY

FK DUBNICA NAD VÁHOM – ŠK ODEVA LIPANY 2:1 (2:1)
Góly: 33. Vujoševič (z 11 m), 43. Mikuš (z 11 m) - 40. Janič (z 11 m)
ŽK: Mikuš, Čurik, Jakúbek - J. Hovančík
Rozhodoval: Kišš, 355 divákov
Dubnica: Digaňa – Krela (89. Častulín), Švec, Beňo, Vujoševič, Mikuš, Štefánek, Pleva, Jakúbek, Čurik (66. Janco), Václav (46. Vaculík). Tréner: Peter Gergely
Lipany: Bartoš – Kraľovič, Miliutin, Dlugoš, M. Hovančík (73. Vilkovský), Janič, Štefčák (79. Špak), Poremba, Kamenec, Sládek, J. Hovančík (90. Gomoľa). Tréner: Pavol Vytykač

PARTIZÁN BARDEJOV BŠK – 1. FC TATRAN PREŠOV 3:1 (1:1)
Góly: 16. Milunovič, 56. Korijkov, 78. Stachura - 28. Olejník
ŽK: Korijkov, Dupkala, Rocheu (všetci Bardejov)
Rozhodoval: Kačenga, 989 divákov
Bardejov: Čikoš-Pavličko – Rocheu, Bartek, Dupkala (67. Berežný), Kica, Človečko (87. Grohoľ), Korijkov, Keresteš, Milunovič, Katona (38. Stachura), Horodník. Tréner: Roman Berta
Prešov: Lukáč – Mitrovič, Ondrej, Vilotič (80. Basrak), Olejník (84. Kovačevič), Keresteš, Strachan (67. Hricov), Cmiljanovič, Maník, Luterán, Kovalčík. Tréner: Jaroslav Galko

Roman Berta, tréner Partizána Bardejov (zdroj: 1fctatran):
„Prvý polčas nesplnil moje predstavy. Pokyny, ktoré som dal hráčom v kabíne, plnili presne naopak. Dlho hrali s loptou do šírky, nedávali lopty do krídelných priestorov, hrali to cez stred ihriska, cez hosťujúceho vysokého stopéra, ktorý všetky lopty zbieral. Hneď prvá akcia, ktorú sme urobili z krídelného priestoru skončila našim gólom. Potom sme urobili fatálnu chybu pri prechodovej fáze. Obranca nastrelil súperovho hráča a z brejkovej situácie súper vyrovnal. Do konca polčasu sme boli v kŕči, robili sme nepresné prihrávky a súper z toho ťažil. V kabíne padli tvrdšie slová, povedal som hráčom, že takto sa za bardejovský futbal nebojuje. V druhom polčase sme mali viac hry, po 60. minúte aj hernú prevahu. Dali sme gól a v závere sme zvýšili na 3:1. Keď sme sa upokojili, bolo vidieť, že hráči vedia hrať futbal, ale kvalitu počas celého zápasu sme neukázali.“
Jaroslav Galko, tréner 1. FC Tatran Prešov (zdroj: 1fctatran): „Gratulujem domácim k víťazstvu a pravdepodobne aj k záchrane v druhej lige. V zápase sme podali rovnaký výkon, ako v predchádzajúcich stretnutiach. Chceli sme hrať zo zabezpečenej obrany, viac zhusťovať priestor pred vlastnou bránou, ísť na rýchle brejky. Žiaľ, z prvej hrúbky sme dostali gól. Z rýchleho brejku sme vyrovnali. V prvom polčase sme boli Bardejovu vyrovnaným partnerom. V úvode druhého dejstva sme mali na viac, ale domáci nás do šance nepustili. Potom sme zo štandardky inkasovali. V 60. minúte došli sily našim stredovým hráčom a domáci už boli jednoznačne lepším mužstvom, zaslúžene dali tretí gól a mali ešte ďalšie možnosti. Za druhý polčas a hlavne za záver zápasu sme si body nezaslúžili. Futbal sa hrá deväťdesiat minút a my sme v 60. minúte dohrali.“

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – MFK SKALICA 1:3 (1:1)
Góly: 24. Kucharčík (z 11 m) - 3. Blažek, 51. Tomovič, 89. Pospíšil
ŽK: Čery, Bartoš - Milota, Blažek, Frimmel
ČK: 78. Bartoš (po 2. ŽK)
Rozhodoval: Somoláni, 525 divákov
Lipt. Mikuláš: Gábriš – Žákovič (63. Papaj), Gerát, S. Andrič (46. Staš), Lišivka, Čery, Laura, Bartoš, D. Andrič (71. Václavik), Kucharčík, Ondrek. Tréner: Štefan Zaťko
Skalica: Junas – Mášik, Hlavatovič, Milota, Frimmel, Opiela, Nagy, Blažek (87. Pospíšil), Tomovič (90. Hollý), Matič, Haša. Tréner: Jozef Dojčan

Jozef Dojčan, tréner Skalice:
„Bol to z obidvoch strán nadštandardný druholigový zápas, Liptovský Mikuláš v jarnej časti najsilnejší súper, u ktorého sme sa predstavili. Dnes by tento zápas asi ani nemohol skončiť remízou, obe mužstvá šli za víťazstvom. Krásnym druhým gólom sme naklonili misky váh na našu stranu, tešíme sa z víťazstva.“

FK INTER BRATISLAVA – MŠK ŽILINA B 1:1 (1:0)
Góly: 33. Marie - 70. Kurminowski
ŽK: Lochoshvili, Anang - obaja Žilina
Rozhodoval: Vlčej, 213 divákov
Inter: Hrdlička – Šalata, Tóth, Kochan (77. Jacko), Labuda (74. Vlček), Christina, Bilič, Marie, Takács, Ekangamene, Pavlovič. Tréner: Miroslav Jantek
Žilina B: Volešák – Anang (77. Jánošík), Kopas, Lochoshvili, Holúbek, Ďuriš, Pečovský, Rusnák (62. Kurminowski), Diaz, Kaša, Balaj. Tréner: Slavomír Konečný

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina B (zdroj: mskzilina.sk):
„Odohrali sme dva diametrálne odlišné polčasy. V prvom sme hrali pomaly, staticky a navyše nepresne, preto nás súper stíhal pokrývať a navyše sa mu podarilo ísť do vedenia. Po zmene strán sme pristúpili k zmene rozostavenia, prišlo k zlepšeniu hry, čo vyústilo do niekoľkých dobrých príležitostí. Dobre sme kombinovali a zaslúžené vyrovnanie prišlo po peknom uvoľnení Kurminowskeho. Vzhľadom na zostavu, s akou sme cestovali do Stupavy sa bod máli. Škoda, pretože sme mali šance na zvrátenie výsledku. V prvom polčase to však nebolo ideálne, v druhom zas výborné. Ideme ďalej. Zároveň by som chcel vzhľadom na stredajšie okolnosti pochváliť hráčov "A"-tímu, že sa dokázali po sklamaní nastaviť na II. ligu, ich prístup bol v poriadku.“

FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN – KFC KOMÁRNO 2:2 (0:0)
Góly: 70. Pončák, 78. Almaský - 65. Nurkovič, 84. Pinte
ŽK: Kopičár, Almási - obaja Šamorín
Rozhodoval: Ruc, 630 divákov
Šamorín: Ružinský – Neto, Pančík (61. Almaský), Da Cruz, Štrbák, Minas (36. Fuják, 80. Pittner), Pončák, Németh, Kopičár, Marič-Bjekič, Almási. Tréner: Sanjin Alagič
Komárno: Slávik – D. Ujlaky, Antálek, Ondruš, Kren, Šimko, Domonkos, Zemko, E. Ujlaky (52. Pinte), Mészáros (81. Kollár), Nurkovič. Tréner: Jozef Olejník

Sanjin Alagič, trénerFC ŠTK Šamorín (zdroj: stksamorin.sk):
„V zápase sme si vypracovali dostatok šancí, krátko pred koncom sme viedli, preto remíza v konečnom rezultáte mrzí. Každý bod je v tejto fáze dôležitý, no ideme ďalej a veríme, že už v nasledujúcom zápase budeme môcť zvíťaziť.“

PIATKOVÝ VÝSLEDOK

FK POHRONIE – FC LOKOMOTÍVA KOŠICE 4:0 (2:0)
Góly: 26. P. Jacko, 37. Nosko, 63. Kondrlík, 85. Hrnčár
ŽK: Pelegríni, Župa – De Oliveira Rozhodoval: Prešinský, 1229
Pohronie: Jenčo – Nosko, Tesák (4. Župa), P. Jacko, Pelegríni, Sedláček, Hrnčár (85. Košuda), Hatok, Dzurík, Blahút, Kondrlík (76. Voško). Tréner: Milan Nemec
Lok. Košice: Fabini – Petko, Kavka, Cicman, Ilinjo, Edge, Harvila, Ivanko-Macej (46. Tóth), Kolek (60. Damacena), De Oliveira (69. Leško). Tréner: Bohumil Andrejko

Hlasy po zápase
Milan Nemec, tréner FK Pohronie (zdroj: fclokomotiva.sk):
„Lokomotíva po hernej stránke nezostala nič dlžná svojej povesti, hrala dobrý kombinačný futbal. Boli sme efektívni po štandardkách, to rozhodlo. Povedali sme si, že chceme vyhrať vyšším rozdielom, podarilo sa nám to, sme radi. Po nešťastnej prehre v Poprade sme chalanov povzbudzovali, vraveli sme im, že majú veľkú kvalitu, no a dnes to opäť dokázali.“
Bohumil Andrejko, tréner FC Lokomotíva Košice (zdroj: fclokomotiva.sk): „Výsledok síce hovorí jasnou rečou, ale herne sme sa v určitých fázach hry dokázali domácom vyrovnať. Rozhodla priamočiarosť, vyhraté osobné súboje, efektivita a dravosť v našej šestnástke. Po inkasovaných góloch sme sa, žiaľ, nedokázali spamätať. Nestrelili sme ani jeden gól, takže sme nemohli pomýšľať na dobrý výsledok. Chlapci v doterajšom priebehu jarnej časti ukázali svoj potenciál, zlepšovali sa, no dnes sme narazili na kvalitného súpera. Cez prehry sa ide k ďalším víťazstvám, verím, že sa dáme psychicky dohromady, a že v zostávajúcich kolách preukážeme svoju kvalitu, ktorá nás predurčuje k záchrane v súťaži.“