angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

II. liga - V piatok dva zápasy 3. kola

03. August 2018

BRATISLAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Tento víkend pokračuje II. liga ďalšími zaujímavými zápasmi. Už v piatok odštartuje 3. kolo dvoma stretnutiami, FC Lokomotíva Košice – MFK Dukla Banská Bystrica a FK Pohronie – Slavoj Trebišov. Súboj zo Žiaru nad Hronom si môžu fanúšikovia vychutnať aj na Futbalnet TV.

Galéria

Pre hráčov Pohronia to bude prvý domáci zápas v tejto sezóne. „Tréneri nás nabádajú, aby sme hrali tak ako minulú jar. Počas nej sme doma prehrali iba jeden zápas a to so Skalicou (0:2), proti ktorej sme podali veľmi dobrý výkon,“ povedal brankár Pohronia Tomáš Jenčo. Aký zápas proti súperovi z východu Slovenska očakáva? „Myslím, že to bude náročné stretnutie. V II. lige ľahké zápasy ani nie sú. Vieme o sile súpera, ale vieme aj to, v čom spočíva naša sila. Ak podáme dobrý a koncentrovaný výkon, tak body zostanú u nás a Trebišov ich bude zbierať niekde inde,“ vyhlásil 29-ročný brankár. Rodák zo Stropkova bude v piatok čeliť útokom bývalého slovenského reprezentanta Jána Nováka. Ten sa blysol v 2. kole dvoma gólmi proti Interu Bratislava. „O Jánovi vieme a poznáme jeho prednosti. Musíme sa však sústrediť na celý tím súpera a nie iba na jedného hráč,“ uviedol brankár Pohronia. Zápas si budú môcť pozrieť aj tí fanúšikovia, ktorí nebudú môcť prísť na štadión. Vysiela ho totiž Futbalnet TV. „V prvom rade chceme vyhrať pre tých ľudí, ktorí prídu na štadión. Ak im však do toho niečo príde, tak je dobré, že si zápas môžu pozrieť na internete. Je to dobrý projekt a pomáha propagácii futbalu,“ zakončil Jenčo. 

Pozitívne vníma vysielanie zápasov aj kapitán Trebišova Jaroslav Kolbas. „Pre niektorých hráčov to môže byť zvýšená motivácia. Musíme sa však sústrediť na náš výkon a nič nepodceniť. Je dôležité, aby sme zachytili úvod stretnutia. Chceme uhrať dobrý výsledok. Každý športovec ide do zápasu s úmyslom vyhrať, uvidíme však ako sa bude duel vyvíjať. Nechceme sa vracať s prázdnymi rukami,“ povedal Kolbas. Kapitán východniarov neočakáva ľahký súboj. „Všetky zápasy v lige sú náročné. Druhá liga má svoju kvalitu. Hráči Pohronia majú dobre vyskladaný tím, sú pohybliví a technickí. Takže vieme, čo nás tam čaká. Celý týždeň sa pripravujeme na tento duel,“ vravel rodák z Trebišova, ktorý pochválil aj štadión v Žiari nad Hronom. „Je to pekný stánok. Duelu bude dodávať atmosféru aj to, že sa bude hrať pod umelým osvetlením,“ zakončil Kolbas.
Výkop piatkového duelu je o 20.00 h a pozriež si ho môžete TU!
V sobotu si môžete pozrieť zápas FK Poprad – 1. FC Tatran Prešov s výkopom o 19.00 h.

Program 3. kola

piatok o 17.00 FC Lokomotíva Košice – MFK Dukla Banská Bystrica
piatok o 20.00 FK Pohronie – Slavoj Trebišov
sobota o 17.00 MFK Skaliva – ŠK Odeva Lipany
sobota o 17.00 KFC Komárno – FC Petržalka
sobota o 17.00 FC STK Fluminense Šamorín – Partizán Bardejov
sobota o 17.00 FK Inter Bratislava – MFK Tatran Liptovský Mikuláš
sobota o 19.00 FK Poprad – 1. FC Tatran Prešov
nedeľa o 10.30 MŠK Žilina B – FK Dubnica nad Váhom