II. liga – Zápas Lokomotíva Košice – Slavoj Trebišov odštartuje 28. kolo

piatok, 10.05.2019
|
Posledná aktualizácia 10.5.2019 09:07
zdroj: Facebook FC Lokomotíva Košice
Hráči Lokomotívy počas jarnej časti ešte doma neprehrali a už sa tešia na piatkový zápas s Trebišovom.

BRATISLAVA (SFZ) – Naša druhá najvyššia súťaž pomaly vrcholí. Do konca sezóny zostávajú tri zápasy. Počas piatku, soboty a nedele uvidia fanúšikovia súboje o body v 28. kole. Rozhodnuté nie je ani o postupujúcom, tíme na barážovej priečke a ešte ani o všetkych vypadávajúcich.

V piatok je na programe prvý zápas medzi Lokomotívou Košice a Slavojom Trebišov. Ak získajú tri body Košičania, zachránia II. ligu aj pre ďalšiu sezónu. Trebišovčania myslia tiež na záchranu a body ľahko nepustia. „Každý zápas v tejto časti bol, je a bude nesmierne dôležitý pre náš klub. Máme svoj cieľ a za ním spoločne ideme, chceme ho splniť kvôli klubu a našim fanúšikom. Každý jeden hráč a člen realizačného tímu v našom družstve si uvedomuje zodpovednosť a podriaďuje tomu maximum,“ povedal pre fclokomotiva.sk asistent trénera Ľuboš Benkovský. Košičania V predošlom kole prehrali s FK Pohronie 0:4. Pred tým ťahali sériu piatich výhier a jednej remízy. „Na jar sme doposiaľ ukázali dobrý futbal, od zápasu k zápasu sme sa zlepšovali. Cesta k ďalším víťazstvám vedie aj cez prehry. Verím, že sa dáme psychicky dohromady, a že v zostávajúcich troch kolách preukážeme svoju silu, ktorá nás predurčuje k záchrane v súťaži,“ povedal po prehre s Pohroním tréner Bohumil Andrejko. Výkop zápasu Lokomotíva Košice – Slavoj Trebišov je v piatok o 17.00 hod.

Dva duely 28. kola odvysiela naživo aj FutbalnetTV. V sobotu to bude stretnutie MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FK Poprad. Liptáci môžu ešte teoreticky pomýšľať na barážovú priečku, ale to by museli byť v posledných troch kolách stopercentní a spoliehať sa na zakopnutie súperov. Popradčania zas myslia na postup do Fortuna ligy a na prvé Pohronie strácajú tri body. „Do Liptovského Mikuláša ideme s cieľom bodovať. Najdôležitejšie pre nás bude neprehrať. Ľahký zápas to určite nebude,“ uviedol pre fkpoprad.sk útočník FK Poprad Štefan Holiš. Na jeseň podľahli Popradčania sobotnému súperovi vysoko 0:5. „Liptovský Mikuláš má kvalitné mužstvo, musíme byť na to dobre pripravení. Pozeráme sa sami na seba, nie na Pohronie. Chceme si minimálne to druhé miesto udržať. Čaká nás veľmi silný, kvalitný súper, o čom sme sa presvedčili v jesennom domácom zápase. Pokúsime sa získať všetky tri body. Kabína je v poriadku, dosiahli sme zopár dobrých výsledkov. Forma je dobrá, tešíme sa na zápas. Verím, že to pre nás dopadne dobre. Určite budeme potrebovať aj podporu našich fanúšikov, verím, že ostatnými dobrými výsledkami ich prilákame na Liptov,“ zaželal si tréner FK Poprad Marek Petruš.

V nedeľu si môžu fanúšikovia pozrieť zápas MŠK Žilina B – FK Pohronie. Hostia sú vedúci tím tabuľky, všetko majú vo svojich rukách. Ak vyhrajú, urobia ďalší krôčik k postupu. Domáci však bojujú o záchranu, čiže kožu lacno nepredajú. „Žilina už roky pracuje na svojej filozofii, má svoj charakteristický herný štýl a bude hrať svoj prepracovaný kombinačný futbal. My sme, naopak, po odchode viacerých hráčov v zime pozmenili trochu našu hru, snažíme sa hrať účelný rýchly priamočiary futbal, kde hráči netaktizujú a nešetria krokom. Ten nám zatiaľ vychádza a prináša úspech. Verím, že aj v najbližšom ťažkom zápase v Žiline, nám prinesie zisk nejakého bodu zo súperovho ihriska,“ vravel pre fkpohronie.sk člen trénerského tímu Pohronia Rastislav Urgela.

TABUĽKA PRED 28. KOLOM


Branislav Sarňák
Značky
Súťaž
2.liga
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

SFZ ukončil pilotný projekt FIFA NDRC

27.2.2020 09:35

SFZ vs. ÚFP: Citeľné iskrenie (nielen) pri kandidatúre člena VV SFZ – zástupcu hráčov

27.2.2020 09:05

SFZ - Profesor Ján Svák: Slovensko spĺňa podmienku Európskeho súdu pre ľudské práva

26.2.2020 19:36

Pracovné stretnutie trénerov reprezentačných výberov SR v Senci

26.2.2020 15:34

BFZ - Víťazmi Zimnej halovej ligy žiakov ŠK Žolík Malacky a FKP Dúbravka

26.2.2020 15:28

SR A - Oznam o pozastavení predaja vstupeniek na barážový zápas Slovensko - Írsko

26.2.2020 16:38

SFZ/KOMORA PRE RIEŠENIE SPOROV: Kto je sudca, z čoho vychádza a ako funguje senát?

26.2.2020 13:09

SFZ - Novelizácia stanov SFZ (IV. časť): Ostatné nevyhnutné zmeny, súvisiace s aplikačnou praxou a stanoviskom hlavného kontrolóra športu

26.2.2020 08:58

Ako vidí život po živote Liga na ochranu slovenských športovcov

25.2.2020 08:56

SR WA – Tréner Kopúň o nominácii Women´s Cup: Chceme si zopakovať taktické zámery

25.2.2020 13:55

SR A – Boženík ťahá Feyenoord, v druhom zápase v rade strelil víťazný gól

23.2.2020 03:18

SFZ/TRÉNERI - Na kurz UEFA PRO nastupuje prvá žena!

21.2.2020 22:31

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.