www.futbalsfz.sk

II. liga – Zápas Lokomotíva Košice – Slavoj Trebišov odštartuje 28. kolo

piatok, 10.05.2019
|
Posledná aktualizácia 10.5.2019 09:07

zdroj: Facebook FC Lokomotíva Košice
Hráči Lokomotívy počas jarnej časti ešte doma neprehrali a už sa tešia na piatkový zápas s Trebišovom.

BRATISLAVA (SFZ) – Naša druhá najvyššia súťaž pomaly vrcholí. Do konca sezóny zostávajú tri zápasy. Počas piatku, soboty a nedele uvidia fanúšikovia súboje o body v 28. kole. Rozhodnuté nie je ani o postupujúcom, tíme na barážovej priečke a ešte ani o všetkych vypadávajúcich.

V piatok je na programe prvý zápas medzi Lokomotívou Košice a Slavojom Trebišov. Ak získajú tri body Košičania, zachránia II. ligu aj pre ďalšiu sezónu. Trebišovčania myslia tiež na záchranu a body ľahko nepustia. „Každý zápas v tejto časti bol, je a bude nesmierne dôležitý pre náš klub. Máme svoj cieľ a za ním spoločne ideme, chceme ho splniť kvôli klubu a našim fanúšikom. Každý jeden hráč a člen realizačného tímu v našom družstve si uvedomuje zodpovednosť a podriaďuje tomu maximum,“ povedal pre fclokomotiva.sk asistent trénera Ľuboš Benkovský. Košičania V predošlom kole prehrali s FK Pohronie 0:4. Pred tým ťahali sériu piatich výhier a jednej remízy. „Na jar sme doposiaľ ukázali dobrý futbal, od zápasu k zápasu sme sa zlepšovali. Cesta k ďalším víťazstvám vedie aj cez prehry. Verím, že sa dáme psychicky dohromady, a že v zostávajúcich troch kolách preukážeme svoju silu, ktorá nás predurčuje k záchrane v súťaži,“ povedal po prehre s Pohroním tréner Bohumil Andrejko. Výkop zápasu Lokomotíva Košice – Slavoj Trebišov je v piatok o 17.00 hod.

Dva duely 28. kola odvysiela naživo aj FutbalnetTV. V sobotu to bude stretnutie MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FK Poprad. Liptáci môžu ešte teoreticky pomýšľať na barážovú priečku, ale to by museli byť v posledných troch kolách stopercentní a spoliehať sa na zakopnutie súperov. Popradčania zas myslia na postup do Fortuna ligy a na prvé Pohronie strácajú tri body. „Do Liptovského Mikuláša ideme s cieľom bodovať. Najdôležitejšie pre nás bude neprehrať. Ľahký zápas to určite nebude,“ uviedol pre fkpoprad.sk útočník FK Poprad Štefan Holiš. Na jeseň podľahli Popradčania sobotnému súperovi vysoko 0:5. „Liptovský Mikuláš má kvalitné mužstvo, musíme byť na to dobre pripravení. Pozeráme sa sami na seba, nie na Pohronie. Chceme si minimálne to druhé miesto udržať. Čaká nás veľmi silný, kvalitný súper, o čom sme sa presvedčili v jesennom domácom zápase. Pokúsime sa získať všetky tri body. Kabína je v poriadku, dosiahli sme zopár dobrých výsledkov. Forma je dobrá, tešíme sa na zápas. Verím, že to pre nás dopadne dobre. Určite budeme potrebovať aj podporu našich fanúšikov, verím, že ostatnými dobrými výsledkami ich prilákame na Liptov,“ zaželal si tréner FK Poprad Marek Petruš.

V nedeľu si môžu fanúšikovia pozrieť zápas MŠK Žilina B – FK Pohronie. Hostia sú vedúci tím tabuľky, všetko majú vo svojich rukách. Ak vyhrajú, urobia ďalší krôčik k postupu. Domáci však bojujú o záchranu, čiže kožu lacno nepredajú. „Žilina už roky pracuje na svojej filozofii, má svoj charakteristický herný štýl a bude hrať svoj prepracovaný kombinačný futbal. My sme, naopak, po odchode viacerých hráčov v zime pozmenili trochu našu hru, snažíme sa hrať účelný rýchly priamočiary futbal, kde hráči netaktizujú a nešetria krokom. Ten nám zatiaľ vychádza a prináša úspech. Verím, že aj v najbližšom ťažkom zápase v Žiline, nám prinesie zisk nejakého bodu zo súperovho ihriska,“ vravel pre fkpohronie.sk člen trénerského tímu Pohronia Rastislav Urgela.

TABUĽKA PRED 28. KOLOM


Branislav Sarňák
Značky
Súťaž
2.liga
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať
II. liga – FK Pohronie si vybojoval prvé miesto, Urgela: Napísali sme krásny príbeh

26.5.2019 11:38

II. liga - FK Pohronie víťazom súťaže a postupujúcim do Fortuna ligy

26.5.2019 11:38

II. liga – V piatok sa začína posledné kolo, kto získa trofej pre víťaza súťaže?

25.5.2019 10:19

SFZ – Asistent rozhodcu František Ferenc bol na ME do 17 rokov: Je to veľká česť

24.5.2019 09:03

REAKCIE SLOVENSKÉHO FUTBALOVÉHO ZVÄZU A PREZIDENTA SFZ JÁNA KOVÁČIKA NA VYJADRENIA MAJITEĽA FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ VLADIMÍRA SOTÁKA

22.5.2019 10:36

Radolského chlapci o stretnutí po 20 rokoch: Skvelá myšlienka, na ME a OH nikdy nezabudneme!

21.5.2019 16:23

SR 21 – Vrátili sme sa v čase do budúcnosti

21.5.2019 10:58

Dušan Radolský v pondelok 20. 5. opäť trénerom

18.5.2019 11:11

II. liga - Pred 29. kolom zostávajú už iba tri otázniky

18.5.2019 17:01

SFZ – Zuzana Valentová na ME 19 do Škótska!

16.5.2019 14:34

Workshop trénerov brankárov SFZ, hostiteľom brankárska akadémia FC Spartak Trnava

15.5.2019 08:33

II. liga - Po 27. kole na čele nič nové, Pohronie, Poprad i Skalica s výhrami

06.5.2019 14:04

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner