II. liga – Zápas Lokomotíva Košice – Slavoj Trebišov odštartuje 28. kolo

piatok, 10.05.2019
|
Posledná aktualizácia 10.5.2019 09:07

zdroj: Facebook FC Lokomotíva Košice
Hráči Lokomotívy počas jarnej časti ešte doma neprehrali a už sa tešia na piatkový zápas s Trebišovom.

BRATISLAVA (SFZ) – Naša druhá najvyššia súťaž pomaly vrcholí. Do konca sezóny zostávajú tri zápasy. Počas piatku, soboty a nedele uvidia fanúšikovia súboje o body v 28. kole. Rozhodnuté nie je ani o postupujúcom, tíme na barážovej priečke a ešte ani o všetkych vypadávajúcich.

V piatok je na programe prvý zápas medzi Lokomotívou Košice a Slavojom Trebišov. Ak získajú tri body Košičania, zachránia II. ligu aj pre ďalšiu sezónu. Trebišovčania myslia tiež na záchranu a body ľahko nepustia. „Každý zápas v tejto časti bol, je a bude nesmierne dôležitý pre náš klub. Máme svoj cieľ a za ním spoločne ideme, chceme ho splniť kvôli klubu a našim fanúšikom. Každý jeden hráč a člen realizačného tímu v našom družstve si uvedomuje zodpovednosť a podriaďuje tomu maximum,“ povedal pre fclokomotiva.sk asistent trénera Ľuboš Benkovský. Košičania V predošlom kole prehrali s FK Pohronie 0:4. Pred tým ťahali sériu piatich výhier a jednej remízy. „Na jar sme doposiaľ ukázali dobrý futbal, od zápasu k zápasu sme sa zlepšovali. Cesta k ďalším víťazstvám vedie aj cez prehry. Verím, že sa dáme psychicky dohromady, a že v zostávajúcich troch kolách preukážeme svoju silu, ktorá nás predurčuje k záchrane v súťaži,“ povedal po prehre s Pohroním tréner Bohumil Andrejko. Výkop zápasu Lokomotíva Košice – Slavoj Trebišov je v piatok o 17.00 hod.

Dva duely 28. kola odvysiela naživo aj FutbalnetTV. V sobotu to bude stretnutie MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FK Poprad. Liptáci môžu ešte teoreticky pomýšľať na barážovú priečku, ale to by museli byť v posledných troch kolách stopercentní a spoliehať sa na zakopnutie súperov. Popradčania zas myslia na postup do Fortuna ligy a na prvé Pohronie strácajú tri body. „Do Liptovského Mikuláša ideme s cieľom bodovať. Najdôležitejšie pre nás bude neprehrať. Ľahký zápas to určite nebude,“ uviedol pre fkpoprad.sk útočník FK Poprad Štefan Holiš. Na jeseň podľahli Popradčania sobotnému súperovi vysoko 0:5. „Liptovský Mikuláš má kvalitné mužstvo, musíme byť na to dobre pripravení. Pozeráme sa sami na seba, nie na Pohronie. Chceme si minimálne to druhé miesto udržať. Čaká nás veľmi silný, kvalitný súper, o čom sme sa presvedčili v jesennom domácom zápase. Pokúsime sa získať všetky tri body. Kabína je v poriadku, dosiahli sme zopár dobrých výsledkov. Forma je dobrá, tešíme sa na zápas. Verím, že to pre nás dopadne dobre. Určite budeme potrebovať aj podporu našich fanúšikov, verím, že ostatnými dobrými výsledkami ich prilákame na Liptov,“ zaželal si tréner FK Poprad Marek Petruš.

V nedeľu si môžu fanúšikovia pozrieť zápas MŠK Žilina B – FK Pohronie. Hostia sú vedúci tím tabuľky, všetko majú vo svojich rukách. Ak vyhrajú, urobia ďalší krôčik k postupu. Domáci však bojujú o záchranu, čiže kožu lacno nepredajú. „Žilina už roky pracuje na svojej filozofii, má svoj charakteristický herný štýl a bude hrať svoj prepracovaný kombinačný futbal. My sme, naopak, po odchode viacerých hráčov v zime pozmenili trochu našu hru, snažíme sa hrať účelný rýchly priamočiary futbal, kde hráči netaktizujú a nešetria krokom. Ten nám zatiaľ vychádza a prináša úspech. Verím, že aj v najbližšom ťažkom zápase v Žiline, nám prinesie zisk nejakého bodu zo súperovho ihriska,“ vravel pre fkpohronie.sk člen trénerského tímu Pohronia Rastislav Urgela.

TABUĽKA PRED 28. KOLOM


Branislav Sarňák
Značky
Súťaž
2.liga
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

Rozhodkyňa ZUZANA VALENTOVÁ – Príde z ME 19 domov až na konci mesiaca?

16.7.2019 14:02

SFZ/ROZHODCOVIA – Ako to je po novom so striedaním, múre či kartách pre trénerov?

16.7.2019 16:25

SR A – Haraslín po zisku poľského Superpohára: Víťazstvo sme oslávili v šatni

15.7.2019 15:19

II. liga – Pred novou sezónou sa stretli zástupcovia klubov a popriali si veľa šťastia

14.7.2019 07:56

EL - Remíza DAC s Cracoviou, Ružomberok a Trnava so zhodnými prehrami 0:2

11.7.2019 22:37

Ján Zlocha, Satinský medzi futbalista, je od stredy knižnou Belasou legendou

11.7.2019 15:24

PREZIDENTSKÝ POHÁR – Z novej súťaže vzíde najlepší amatérsky tím

11.7.2019 09:09

SFZ – Trénerom reprezentačnej osemnástky je Stanislav Macek

11.7.2019 15:32

MÁRIA SÚKENÍKOVÁ - Ženský futbal napreduje, to musia uznať aj jeho neprajníci

09.7.2019 15:49

Stanovisko SFZ k problémom s občerstvením počas Superpohára

09.7.2019 12:48

ČESKO-SLOVENSKÝ SUPERPOHÁR - Turňa a Rusov sa zhodujú: Slavia ukázala kvalitu

11.7.2019 20:52

ČESKO-SLOVENSKÝ SUPERPOHÁR – Trofej zaslúžene pražskej Slavii

09.7.2019 12:48

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.