angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

III. liga opäť naživo - Sledujte bratislavské a novohradské derby

04. Máj 2018

BRATISLAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) - Futbalnet TV pokračuje vo vysielaní online prenosov zo zápasov tretej ligy. V nedeľu sa môžu fanúšikovia tešiť hneď na dva prenosy. Dopoludnia o 10.30 je na programe bratislavské derby medzi juniormi ŠK Slovan Bratislava a FC Petržalka. Poobede od 16.30 sa hrá zase novohradské derby FTC Fiľakovo - MŠK NOVOHRAD Lučenec.

Galéria

Tréner Slovana Ján Kozák mladší víta vysielanie zápasov III. ligy. „Každá podobná reklama futbalu je výborná myšlienka. Môže to dopomôcť k zvýšeniu kvality a aj hráči môžu predviesť lepší výkon,“ povedal syn reprezentačného trénera Slovenska Jána Kozáka. Bývalý výborný stredopoliar Kozák mladší si počas aktívnej kariéry obliekal dresy aj FC Petržalka a Slovana Bratislava. Súboj týchto tímov sa odohral už aj na jeseň. Skončil sa remízou 1:1 a na duel sa prišlo pozrieť 1858 divákov. „Bol to jeden z najlepších zápsov jesennej časti. Verím, že aj teraz to bude dobrý zápas a čakám veľa ľudí. Mohol by mať úroveň druhej ligy. Verím, že vytvoria výbornú atmosféru,“ zaželal si Kozák mladší, ktorého mužstvo sa môže pochváliť najlepšou ofenzívou v súťaži. „Doposiaľ sme dali 99 gólov, to hovorí jasnou rečou. Aj proti Petržalke sa budeme snažiť hrať ofenzívne. Samozrejme, dôležitá bude aj defenzíva,“ zakončil.
Aj tréner FC Petržalka Balázs Borbély má kladný postoj k vysielajniu zápasov III. ligy. „Je to zaujímavý nápad, treba to vyskúšať. Vnímam to pozitívne,“ skonštatoval Borbély, ktorý v nedeľu očakáva dobrý zápas. „Stretnú sa dva dobré tímy a verím, že na zápase bude dobrá atmosféra. Napriek tomu, že je to derby, tak to berieme ako každý iný duel,“ uviedol tréner Petržalky.

Fanúšikovia v nedeľu uvidia na Futbalnet TV aj duel Fiľakova s Lučencom, čo je novohradské derby. „Tento projekt vnímame pozitívne,“ povedal manažér ISSF Fiľakova Vladimír Cirbus. Hráči FTC bojujú o zotrvanie v tretej najvyššej súťaži skupiny stred. Na jar už zdolali doma Námestovo, Tepličku nad Váhom či remizovali s Banskou Bystricou. Bodovať budú chcieť aj s Lučencom. „Cheme každý zápas vyhrať. Bude to náročné stretnutie, ale teraz sú pre nás všetky zápasy životne dôležité,“ vravel Cirbus. Vysielanie tretej ligy na internete si pochvaľuje aj kouč Lučenca Csaba Tóth. „Je to výborný projekt a je fantázia, že budete vysielať aj náš zápas,“ vyhlásil Tóth. Pre neho bude mať nedeľný zápas špecifickú príchuť. „Som Fiľakovčan, takže to bude trošku zvláštne. Na duel zápas príde veľa ľudí, ktorí vytvoria skvelú atmosféru,“ povedal šéf lavičky Lučenca. A čo očakáva v zápase proti Fiľakovu? „Hráme proti tímu, ktorý nechcé vypadnúť z ligy, preto bude bojovať o body. My sa už pomaly snažíme pripravovať na novú sezónu,“ zakončil Tóth.

 

Zápas ŠK Slovan Bratislava juniori s FC Petržalka si môžete pozrieť v nedeľu od 10.30 TU. Výkop novohradského derby medzi FTC Fiľakovo a MŠK Novohrad Lučenec je o 16.30 a online prenos z duelu nájdete TU.