Istria Cup 2015: Vo finále prehra s Poľskom 0:2

Utorok, 10.3.2015 23:00 | Posledná aktualizácia 30.9.2017 17:25

POREČ (SFZ) - Vo finále turnaja Istria Cup 2015 podľahli zverenkyne trénera Pakuszu Poľsku 0:2

Ženská futbalová reprezentácia obsadila na medzinárodnom turnaji Istria Cup 2015 druhé miesto. Rozhodla o tom prehra tímu trénera Pakuszu vo finále s Poľskom. V prvom polčase sa ujali súperky vedenia v 12. minúte zásluhou Balcerzakovej, naše dievčatá mohli vyrovnať v 65. minúte. Loptu si postavila na biely bod k pokutovému kopu Veronika Klechová, no nepremanila. O tri minúty neskôr, v 65. minúte pridala druhý gól na konečných 2:0 v prospech Poľska Pajorová.

V štyroch stretnutiach na turnaji prehrala ženská reprezentácia jediný raz vo finále, v základnej skupine dokázali Slovenky remizovať s Rakúskom (1:1) a pripísali si dve víťazstvá nad Írskom (2:0) a Maďarskom (3:1).

Slovensko - Poľsko 0:2 (0:1)

Góly: 12. Balcerzak, 68. Pajor
ŽK: Fecková
Poznámka: v 65. min. Klechová nepremenila pokutový kop

SLOVENSKO: Korenčiová - Haršanyová, Fischerová, Matysová, Vojteková - Ondrušová (86. Absolonová) - Šušková, Škorvánková, Klechová (68. Fatulová), Fecková (75. Koleničková) - Hmírová

HLAS POZÁPASE:

Zsolt Pakusza (tréner reprezentácie žien): "Do finálového zápasu sme išli s tým cieľom, aby sme sa pokúsili všetko spraviť pre úspech a víťazstvo. Nešlo čisto len o posledný zápas, ktorý treba odohrať, ale chceli sme aj vyhrať. Vedeli sme, že obe družstvá budú unavené po tých troch zápasoch v priebehu niekoľko dní. Aj my, aj Poľky sme mali niektoré hráčky choré, nakoniec ale vo finálovom zápase nastúpili. Videli sme skôr taktický boj. Dôležité bolo, že sme dostali trochu nešťastnú penaltu, čo ovplyvnilo zčasti len priebeh hry, pretože my sme našu hru nezmenili, až v druhom polčase. Síce sme mali na konci polčasu jednu vyloženú šancu, keď Klechová zblízka trafila len brankárku, ale aj v druhom polčase sme dokázali pridať a dokázali sme si vypracovať šance. Penaltu sme si zaslúžili. Bohužiaľ, sme ju nepremenili. Keby sme ju premenili, zápas mohol mať iný spád, pretože v tom úseku hry sme boli lepším družstvom. Dostali sme potom taký typický poľský gól, podobný ako aj v našom novembrovom zápase, to znamená po vynikajúcej individuálnej akcii asi najlepšej hráčky turnaja z Poľska. V závere zápasu sme si vypracovali šancu, keď Škorvánková pred bránou netrafila. Škoda toho, lebo gól by sme si zaslúžili. Finálový zápas z našej strany bol určite vydarený. Vypracovali sme si proti vynikajúcim Poľkám dosť šancí. Dokázali sme hrať tak, ako sme predpokladali, pozorne v obrane a dokázali sme aj prechádzať do rýchlych útokov. Celkovo by som turnaj zhodnotil veľmi kladne. Určite tam bolo viac pozitív, ale stále je na čom pracovať a ja dúfam, že takto disciplinovane, pozorne a s takou vôľou a nasadením budeme hrať aj v ďalších zápasoch a najmä v kvalifikácii. Vyzdvihnúť by som chcel najmä kolektívny duch, ktorý sa ukázal v každom jednom zápase. Dokázali sme si pomôcť a dokázali sme si plniť úlohy, všetky hráčky tak ako jedno kompaktné družstvo, ktoré ide za svojím cieľom."