ISTRIA CUP: Po výhre 2:0 vo finále nad Bosnou a Hercegovinou triumf Sloveniek

Streda, 8.3.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 9.3.2017 08:51

UMAG (SFZ) – Tím trénera Pakuszu zvíťazil vo finále medzinárodného turnaja v Chorvátsku nad družstvom Bosny a Hercegoviny 2:0 a vybojoval si celkové prvenstvo.

Tím trénera Pakuszu zvíťazil vo finále medzinárodného turnaja v Chorvátsku nad družstvom Bosny a Hercegoviny 2:0 a vybojoval si celkové prvenstvo. Góly zaznamenali Patrícia Hmírová a Stanislava Líšková.

SLOVENSKO - BOSNA A HERCEGOVINA 2:0 (1:0)
G: 34. Hmírová, 80. Líšková
ŽK SR: 38. Škorvánková, 69. Košíková

Slovensko: Korenčiová - Zdechovanová, Košíková, Haršanyová, Šušková - Bíróová - Hmírová, Škorvánková, Mikolajová (90. Šušolová), Fabová - Maťavková (83. Líšková)

Zsolt Pakusza (tréner SR): "Dnes sme hrali veľmi disciplinovane a pozorne počas celého zápasu. V prvom polčase mali súperky jednu šancu, v druhom sme už jednoznačne dominovali. Obidva góly, ktoré sme dali, boli skutočne veľmi pekné a zaslúžené. V druhom polčase a najmä v závere zápasu sme si vytvorili aj ďalšie príležitosti, ktoré sme zbrklo zahodili. Boli sme jednoznačne lepším družstvom a zaslúžene vyhrali finálový zápas. Je to prvé naše víťazstvo počas piatich rokov, kedy sa ho zúčastňujeme, raz sme sa dostali do finále. Pre mladé hráčky to bola dobrá škola, všetky zápasy boli náročné, museli sme hrať nadoraz. Je to spoločné dielo všetkých hráčok a chcem sa touto cestou poďakovať aj realizačnému tímu za jeho prácu a zabezpečenie toho, aby sa dievčatá mohli venovať len futbalu."