Kuban Spring 2013 - ženy: USA "19" - Slovensko "19" 2:2

Sobota, 9.3.2013 23:00 | Posledná aktualizácia 26.10.2017 10:16

SOČI (SFZ) - V treťom zápase na turnaji Kuban Spring 2013 remizovala ženská reprezentácia do 19 rokov s výberom USA 2:2 a zabezpečila si postup z B skupiny do štvrťfinále turnaja.

USA "19" - Slovensko "19" 2:2 (1:0)

Góly SVK: 60. Tóthová, 72. Horváthová
ŽK: Čopíková, Póňová, Vrabcová

SLOVENSKO "19": Póňová - Zdechovanová, Juríková, Vrabcová (58. Palenčíková), Lukčíková (41. Hviščová) - Kujovičová, Dikanová (52. Tóthová), Fatulová, Horváthová, Miháliková (30. Kantárska) - Čopíková.

Katarína Paxnerová (trénerka SR ženy "19"): "Do dnešného zápasu sme opäť nevstúpili najšťastnejšie, po našej nedôslednosti v obrane sme inkasovali gól už v štvrtej minúte. V prvom polčase to nebol z našej strany optimálny výkon, do druhého však vybehlo úplne iné družstvo. Obranu sme vysunuli vysoko na polovici súpera, čím sme ho dostali pod obrovský tlak. Dievčatá hrali agresívne a bojovali o každú loptu, čím sa nám darilo získavať veľké množstvo lôpt . Po prestriedaní sa nám podarilo skórovať. Po tomto góle začali hrať Američanky oveľa rýchlejšie, čím si vytvorili niekoľko príležitostí na zakončenie. Druhý inkasovaný gól v 68. minúte naše dievčatá nezlomil a pokračovali v obrovskom nasadení, čo viedlo k vyrovnávajúcemu gólu.“

O postup do semifinále budú naše dievčatá bojovať v utorok 12.3. o 16:30 miestneho času.