Kuban Spring: Slovensko WU19 - Rusko WU19 1:3

Nedeľa, 8.3.2015 23:00 | Posledná aktualizácia 11.10.2017 12:12

SOČI (rfs.ru) - Ženská reprezentácia SR do 19 rokov podľahla na turnaji Kuban Spring 2015 rovesníčkam z Ruska 1:3

Slovenské futbalové reprezentantky do 19 rokov sa premiérovo predstavili v druhom kole základnej skupiny turnaja Kuban Spring 2015 proti Ruskám, keď v prvom kole sa duel proti Iránu nehral pre neúčasť súperiek. Domáce Rusky otvorili skóre v 24. minúte, keď sa presadila Andrejevová, do polčasu vyrovnali naše dievčatá skóre zásluhou stredopoliarky ŠKF VIX Žilina Stanislavy Líškovej - 1:1. V druhej časti hry sa strelecky presadili dvakrát domáce hráčky a gólmi Andrejevovej v 57. minúte a Černomirdinovej v 73. min stanovili konečné skóre 3:1 v prospech domáceho tímu. V najbližšom stretnutí sa predstavia zverenkyne trénera Petroviča v stredu (11.3.) o 14:00 proti Uzbekistanu WU19.

Slovensko WU19 - Rusko WU19 1:3 (1:1)

Góly: 37. Líšková - 24., 57. Andrejevová, 73. Černomyrdinová
ŽK (SR): 38. Moťovská, 73. Čeriová
ČK: 46. Moťovská po druhej ŽK
R: Filimonova - Charitonova, Tarasenkova (všetky Rusko)

SLOVENSKO WU19: Chládeková - Líšková (69. Švecová), Fabová (77. Čahojová), Moťovská, Kulová, Maťavková (77. Kovaľová), Murínová, Havranová, Šurnovská, Mikolajová, Čeriová

RUSKO WU19: Ščerbaková (41. Ananjevová) - Lipatová, Tiriškinová (53. Džinikašviliová), Belomitcevová, Černová, Šachovová, Bizenková (21. Pavlová), Kolesniková, Smirnovová (78. Čugajová), Andrejevová, Černomyrdinová

Branislav Petrovič (tréner SR ženy 19): "Hneď úvod turnaja sme nezačali dobre, keď sme dostali červenú kartu a dohrávali takmer celý druhý polčas o desiatich, čo ovplyvnilo priebeh zápasu. Ten bol inak na veľmi dobrej úrovni až na niektoré nepresné výroky rozhodkýň, ktoré, podobne ako vlani, ani teraz neprispeli k jeho kvalite. Musím pochváliť naše dievčatá, ich herný prejav bol výborný, Ruskám sme boli vyrovnaným súperom až do momentu kedy Moťovská dostala červenú kartu. Škoda, že sme tento zápas stratili pretože kvalita bola na obidvoch stranách."