Kvalifikácia ME 2017 U17: San Maríno - Slovensko 0:4

Pondelok, 19.9.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 19.9.2016 18:57

DUNGANNON (SFZ/uefa.com) - Tím Ladislava Hudeca odštartoval svoje účinkovanie v 9. kvalifikačnej skupine jasným víťazstvom

Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov vstúpila úspešne do turnaja prvej fázy kvalifikácie o postup na ME 2017. Zverenci trénera Ladislava Hudeca triumfovali v severoírskom Dungannone nad San Marínom hladko 4:0, keď všetky góly vsietlili v priebehu 15 minút na začiatku 2. polčasu.

V stredu o 20:30 SELČ čaká mladých Slovákov v Belfaste súboj s domácim Severným Írskom a v sobotu (16:00) s rovesníkmi zo Španielska. Postup si vybojujú prvé dva tímy a päť najlepších tímov z tretích miest všetkých skupín.

U17: San Maríno - Slovensko 0:4

oficiálny zápis na stránke uefa.com

Góly: 43. Potoma, 49. Murcko, 50. Gerebenits, 59. Saxa
ŽK: 67. Tomassini - 39. Filipiak

SLOVENSKO U17: Fojtíček - Strachan, Petro, Filipiak (60. Pišoja), Dávidík (67. Tvrdý) - Krkoška, Kadák - Murcko (56. Svetlošák), Potoma, Saxa - Gerebenits

Ladislav Hudec (tréner SR U17): "Dobre sme vstúpili do zápasu. V druhej minúte sme mali šancu, hneď nato ďalšia zaujímavá šanca. Kopali sme veľa štandardiek, priamych kopov a rohov. Pomaly sme sa však dostávali do tlaku na strelenie prvého gólu a to nás začalo brzdiť. Začali sme rýchlejšie a zbrklejšie hrať, namiesto toho aby sme si loptu podržali a pripravili si dobrú situáciu na gól. Cez prestávku sme chalanov ukľudnili, povedal som im že po spresnení hry určite príde aj vytúžený gól. Našťastie v 10. minúte druhého polčasu už bolo 0:3, potom sa už zápas dohrával. Povinné tri body sme zvládli a veríme, že dobre budeme pripravení na stredajší zápas."