Kvalifikácia ME: Írsko "19" - Slovensko "19" 2:2

Pondelok, 30.3.2015 22:00 | Posledná aktualizácia 28.9.2017 12:51

MANNHEIM (TASR/uefa.com) - Tím Milana Malatinského ukončil turnaj Elite Round bez prehry, ale na finálový turnaj ME nepostúpil

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov napokon nepostúpila na majstrovstvá Európy do Grécka (9.-16. júla). V utorok nešťastne remizovala v jej poslednom zápase miniturnaja 2. fázy kvalifikácie v nemeckom Mannheime s Írskom 2:2, keď v súboji viedla 2:0 a o výhru prišla v nadstavenom čase a už hrala oslabená o dvoch vylúčených hráčov.

Z prvého miesta idú na šampionát domáci Nemci, ktorým Česi dovolili streliť až 6 gólov. Slováci dohrávali oslabení o dvoch hráčov, keď ČK v závere dostali László Bénes a Andrej Kadlec, a z lavičky aj Michal Sipľak.

Po remíze s domácimi Nemcami 1:1 a výhre nad Českom 3:0 zverenci trénera Milana Malatinského zostali pred bránami obrovského úspechu. Mohli napodobniť výber SR do 19 rokov, ktorý v roku 2002 postúpil pod trénerom Petrom Polákom na finálový turnaj do Nórska, kde obsadil bronzovú pozíciu a kvalifikoval sa na MS hráčov do 20 rokov do SAE. Tam vypadol v osemfinále z Brazíliou 1:2 po predĺžení.

V utorok Slováci viedli po polčase 2:0 a postupovali, keďže aj po prvom polčase paralelne hrajúceho súboja Nemci viedli nad ČR 2:0, V druhom dejstve ale Nemci začali strieľať jeden gól za druhým, Slováci prišli o vylúčených hráčov, prvý gól inkasovali z penalty a výhru stratili v 90.+1 minúte. Do Grécka postúpi sedem víťazov kvalifikačných skupín, ktorí sa pridajú k domácemu tímu, ktorý má účasť ako organizátor automatickú.

Írsko "19" - Slovensko "19" 2:2 (0:1)

Góly: 77. Manning (11m), 90.+1 Coustrain - 12. Vavro, 44. Čmelík
ŽK: Dimaio, Toner - Káčer, Bénes, Kadlec, Vavro, Čmelík
ČK: 90. Toner - 83. Bénes, 85. Kadlec, 86. Sipľak
R: Aghajev - Zejnalov (Azerbajdžan), Beitinger (Nemecko)

ÍRSKO "19": Doherty - Baba, Toner, Kelleher, Moseley - Cullen, Dimaio (58. Charsley) - Hallahan (76. Grego-Cox), Manning, Goldsmith (61. Coustrain) - McGrath

SLOVENSKO "19": Rodák - Kadlec, Vavro, Kružliak (30. Berežný), Chvátal - Káčer, Lesniak (69. Haraslín) - Čmelík, Bénes, Špalek (55. Polievka) - Vestenický