www.futbalsfz.sk

Liga majstrov od novej sezóny na Orange Sport

pondelok, 11.06.2018
|
Posledná aktualizácia 11.6.2018 09:42

BRATISLAVA (SFZ) - Liga majstrov sa bude na Slovensku vysielať od sezóny 2018/19 na novom kanáli Orange Sport, ktorý bude európsku pohárovú súťaž číslo jeden prinášať počas nasledujúcich troch ročníkov.


BRATISLAVA (SFZ) - Liga majstrov sa bude na Slovensku vysielať od sezóny 2018/19 na novom kanáli Orange Sport, ktorý bude európsku pohárovú súťaž číslo jeden prinášať počas nasledujúcich troch ročníkov.

Orange Sport bude v sezónach 2018/19, 2019/20 a 2020/21 vysielať zápasy futbalovej Ligy majstrov UEFA a množstvo ďalšieho športového obsahu. Nový kanál bude od spustenia dostupný pre všetkých zákazníkov Orangeu, avšak hlavným cieľom je sprístupniť ligu šampiónov ešte väčšiemu počtu slovenských divákov, ako to bolo doteraz. „Získanie Ligy majstrov potvrdzuje našu stratégiu v oblasti televízneho biznisu a umožňuje predstaviť našim zákazníkom výnimočný balík služieb založený na exkluzívnom obsahu. V súčasnosti finalizujeme programovú štruktúru Orange Sport, ktorú dopĺňame o ďalšie ligové súťaže, športy a formáty. Súvisiacim krokom je výrazné rozširovanie pokrytia digitálnej televízie Orange TV a konvergentného balíka Love, aby sme výhody prémiového športového obsahu mohli priniesť čo najväčšiemu počtu zákazníkov,“ uviedol v tlačovej správe Pavol Lančarič, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Orange Slovensko.

Partnerom Orangeu je spoločnosť O2 Czech Republic, ktorá je pre nasledujúce tri sezóny výhradným držiteľom kompletných práv na futbalovú Ligu majstrov UEFA na českom i slovenskom trhu. „Hľadali sme najefektívnejšiu možnosť, ako takú žiadanú a atraktívnu súťaž, akou Liga majstrov bezpochyby je, dostať medzi slovenských fanúšikov. S ohľadom na veľké plány v oblasti televízie splnil tieto očakávania na slovenskom trhu práve Orange. Vďaka vzájomnej spolupráci tak prichádza nová športová stanica Orange Sport, ktorá prinesie exkluzívny futbal, pričom výroba zápasových štúdií či prenosov bude pod vedením O2 prebiehať v štúdiu v pražskej O2 aréne,“ prezradila Anna Lenerová, šéfka obsahu O2 Czech Republic.

Okrem živých prenosov zápasov Ligy majstrov so slovenským a českým komentárom budú vysielanie tvoriť zostrihy zápasov, štúdio, rozhovory a ďalší zaujímavý športový obsah. Z pohľadu zákazníkov pribudnú najmodernejšie možnosti, prostredníctvom ktorých môžu digitálnu televíziu od Orangeu sledovať. Atraktívny obsah si vychutnajú doma v najvyššej kvalite na TV alebo kdekoľvek na počítači, tablete alebo smartfóne. Dlhodobým zámerom digitálnej TV od Orangeu je najlepšia používateľská skúsenosť a interaktivita, ktorá divákov ešte viac vtiahne do diania na obrazovke.


Branislav Sarňák
Značky
Súťaž
LigaMajstrov
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.