angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

LM – Duel s Mostarom rozhodol víťazným gólom Erik Jirka

12. Júl 2018

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – FC Spartak Trnava zdolal v prvom zápase 1. kvalifikačného kola Ligy majstrov bosniansky HŠK Zrinjski Mostar 1:0. O víťazstve rozhodol gólom v 79. min Erik Jirka.

Galéria

Trnavčania sa premiérovo predstavili v Lige majstrov a premiéru okorenili cenným víťazstvom 1:0 nad bosnianskym majstrom z Mostaru. Gólovým hrdinom sa stal jedenásť minút pred koncom zápasu hráč slovenskej 21-ky Erik Jirka. „Mostar bol veľmi silný súper, čo sa potvrdilo na ihrisku. Do zápasu sme išli s tým, že chceme vyhrať a neinkasovať. To sa nám podarilo a tak do odvety odcestujeme s jednogólovým náskokom,“ zhodnotil dianie na ihrisku krátko po stretnutí Jirka. 

„Pred gólom som si zakričal, Jakub Rada mi poslal krásny dlhý pas. Som mu za túto prihrávku veľmi vďačný, potom som mal už len jednoduchú úlohu – obhodiť brankára. Myslím si, že jednoduchú, pretože keď brankár vystúpi do pohybu pred šestnástku, tak ho treba len obstreliť a poslať loptu do siete,“ nešetril zdravím sebavedomím autor gólu. 

Erik Jirka si tak otvoril strelecký účet na európskej pohárovej scéne. Považuje tento gól za najdôležitejší v kariére? „Nepovedal by som, že bol najdôležitejší. Hráme kolektívne, bol výsledkom práce celého mužstva. Nie je dôležité, kto strelí gól. Tentoraz som ho strelil ja. Najdôležitejšie je však víťazstvo.“

Trnavčania dosiahli na domácej pôde cenný pohárový výsledok 1:0, herný obraz sa podobal tomu, čo Trnavčanov zdobilo v minulej sezóne. Trpezlivosť, pevná obrana a efektivita v koncovke. „Musíme doladiť signály pri rohových kopoch, no myslím si, že okrem výsledku máme za sebou aj z herného pohľadu vydarený zápas. Chceli sme prenášať hru pasmi za obranu súpera na útočníka Egha. Obrana súpera bola trochu pomalšia a to sme chceli využiť pri predĺžených loptách, čo sa nám aj podarilo,“ zdôraznil Erik Jirka a na margo súpera dodal: „Mali velmi dobrý prechod do útoku, ale nám sa darilo zachytávať ich pohyb a situácie sme si postrážili.“

Napriek víťazstvu sa na tribúnach včera neoslavovalo. Zápas sa hral pre disciplinárny trest UEFA bez diváckej kulisy. „Už sme raz pred prázdnymi tribúnami v Európskej lige hrali. Bez fanúšikov je to pre nás hráčov na ihrisku nemastné, neslané. Počujete každé jedno slovo trénerov, či hráčov. Je to zvláštny pocit. Už treba myslieť na odvetu. Tréner nás upozorňoval na podmienky v Mostare. Vieme, že tam bude veľmi teplo. Budeme sa usilovať nadviazať na domáce víťazstvo nejakým gólom do siete súpera, chceme zvíťaziť aj v odvete. Dobre sa na zápas pripravíme a verím, že o týždeň sa budeme tešiť z postupu do druhého kola my.“

Odvetný zápas 1. kvalifikačného kola HŠK Zrinjski Mostar – FC Spartak Trnava je na programe v stredu 18. júla 2018 o 19:00. 

FC SPARTAK TRNAVA – HŠK ZRINJSKI MOSTAR 1:0 (0:0)
Gól: 79. Jirka
ŽK: Hladík - Stojkič, Jovič
ČK: 88. Čanturišvili (po 2. ŽK) - 70. Čirjak (po 2. ŽK)
R: Ščerbakov – Chomčenko, Getikov (všetci Bielorusko), bez divákov.

TRNAVA: Chudý - Kadlec, Hladík, Godál, Čonka - Greššák, Rada - Jirka, Grendel (78. Jarovič), Čanturišvili – Egho (86. Miesenböck)

MOSTAR: Brkič - Galič, Jakovljevič, Barišič, Stojkič - Rustemovič, Čirjak - Filipovič (87. Bencun), Bilbija, Todorovič (72. Pezer) - Ačimovič (67. Jovič)