LM - Slovan nezvládol duel v Nikšiči a lúči sa už v 1. predkole

Posledná aktualizácia 21.7.2019 15:00

zdroj: TASR

NIKŠIČ (TASR) - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava vypadli v 1. predkole Ligy majstrov 2019/2020. V stredajšom odvetnom zápase hrali na pôde Sutjesky Nikšič po 90 minútach i po predĺžení 1:1, v jedenástkovom rozstrele podľahli domácim 2:3.

Prvý zápas na Tehelnom poli skončil nerozhodne 1:1, v odvete potreboval Slovan skórovať. Po bezgólovom polčase sa mu to podarilo v 49. minúte, keď center Mohu pretlačil do siete Andraž Šporar. V nadstavenom čase sa však zopakoval scenár z prvého zápasu, keď Aleksandar Šofranac vyrovnal. O postupujúcom napokon rozhodol jedenástkový rozstrel, v ktorom domáci uspeli v pomere 3:2.

"Belasí" sa však s pohárovou Európou nelúčia, o týždeň sa stretnú v 2. predkole Európskej ligy s kosovským tímom KF Feronikeli.

FK Sutjeska Nikšič - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:0), 3:2 na 11 m

Góly: 90.+3 Šofranac - 49. Šporar
ŽK: Ciger, Jankovič, Markovič, Kojaševič - Bajrič, Ljubičič, Čavrič
R: Fesnic - Cerei, Marica (všetci Rum.),

Sutjeska: Giljen - Ciger, Nedič, Šofranac, Bulatovič - Kojaševič, Četkovič (74. Nikolič), Erakovič - Jankovič (115. Bubanja) - Markovič (86. Osmajič), Vučič (69. Vlaisavljevič)
Slovan: Greif - Medveděv, Bajrič, Božikov, Suchockij – de Kamps (86. Dražič), Ljubičič (106. Ratao) – Daniel (46. Čavrič), Holman (71. Abena), Moha – Šporar

Tréner Slovana Martin Ševela urobil oproti prvému zápasu štyri zmeny v zostave. Mitcha Apaua na kraji obrany nahradil Jurij Medveděv, na ihrisku sa od začiatku predstavili Joeri de Kamps, Dávid Holman a Erik Daniel. Nahradili Alexandara Čavriča, Dejana Dražiča a Rataa. Prvú šancu mal Slovan, ale Holman z blízka trafil iba brankára. Domáci odpovedali oveľa nebezpečnejším pokusom Kojaševiča. Slovan mal potom hernú prevahu, v 28. minúte nebezpečne pálil z priameho kopu Holman. O sedem minút neskôr Moha po rýchlom protiútoku iba tesne minul pravú žrď Giljenovej bránky. V závere polčasu mal ďalšiu šancu po rýchlom brejku Holman, ale v rozhodujúcej chvíli mu ušla lopta.

Do druhého polčasu nastúpil Čavrič s úlohou rozhýbať akcie po krídlach. To sa podarilo už onedlho Mohovi, ktorý centroval pred bránku a Šporar s prispením obrancu domácich otvoril skóre. Vzápätí prišla šanca na druhej strane, Četkovič strieľal nepríjemne z uhla a lopta len tesne minula cieľ. V 59. minúte vypálil Ljubičič, lopta z jeho kopačky opečiatkovala žrď. Slovan potreboval streliť durhý gól, aby definitívne otupil snahu domácich, ale to sa mu nedarilo. Domáci trénera Nikola Rakojevič v závere prestriedal a jeho tím sa nadýchol k náporu. Vyvrcholil v nadstavenom čase, keď sa po rohovom kope presadil Šofranac a poslal zápas do predĺženia. Slovan tak rovnako ako v prvom zápase inkasoval v úplnom závere.

Predĺženie prinieslo medzišestnástkový futbal s minimom šancí na oboch stranách. Slovan mal loptu častejšie na kopačkách, ale nepodarilo sa mu domácich ničím prekvapiť. O postupujúcom tak rozhodol jedenástkový rozstrel. Za Slovan boli úspešní len Ratao a Abena, domáci premenili tri pokusy.

21.8.2019 10:06

LM žien – Slovanistky v skupine tretie, kouč Masaryk verí: Hádam nás turnaj pripravil aj na ligu

14.8.2019 11:10

LM žien - Slovanistky vyhrali nad SS Anenii, Masaryk: Získali sme body, to je dôležité

14.8.2019 11:00

STANOVISKO SFZ K VYJADRENIAM MAJITEĽA MŠK ŽILINA JOZEFA ANTOŠÍKA

12.8.2019 13:07

LM žien – Slovanistky dostali od Subotice sedmičku, tréner Masaryk: Presne toto sme nechceli

07.8.2019 14:23

LM žien – Slovanistky čaká domáca skupina. Hollá: Budeme bojovať v každom zápase

06.8.2019 13:39

PREZIDENTSKÝ POHÁR – Za B-tím nemôže nastúpiť hráč „áčka“, kto s kým v 2. kole?

02.8.2019 09:16