LM – Slovan prišiel o víťazstvo v nadstavenom čase, s Nikšičom remizoval 1:1

Streda, 10.7.2019 20:55 | Posledná aktualizácia 11.7.2019 07:28

autor: TASR, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) - V prvom zápase 1. predkola Ligy majstrov 2019/20 remizoval ŠK Slovan Bratislava so šampiónom Čiernej Hory FC Sutjeska Nikšič 1:1.

Už v 1. minúte dezorientovaný Jankovič nahral v pokutovom území nešťastne malú domov na nohu Mohu, ten však vo vyloženej šanci netrafil odkrytú časť Giljenovej bránky. Slovanisti si od úvodu vytvorili tlak a v 8. min strieľal prvýkrát medzi žrde Dražič. Strela mierila do stredu brány. V 17 min. už dvíhal Moha ruky nad hlavu po tom, čo jeho oblúčik mieril do opustenej brány hostí z Čiernej Hory, no Nedič dokázal akrobaticky z bránkovej čiary vykopnúť loptu mimo bránu. Na opačnej strane, o štyri minúty neskôr, zakombinoval Kojaševič s Markovičom a prvý menovaný preveril pozornosť Greifa v domácej svätyni. Hostia si individuálnymi akciami vypýtali fauly belasích v okolí pokutového územia, pokusy z priamych kopov však mierili iba do belasého múru. Dve minúty pred odchodom do kabín našiel na hranici pokutového územia Ratao Dražiča, jeho dobre mierenú strelu k žrdi vytesnil brankár Giljen na roh a tak mužstvá odchádzali do kabín za nerozhodného stavu 0:0.

Druhý polčas odštartovala vtipná a pohotová prihávka Dražiča na Šporara, žiaľ, sľubne sa vyvíjajúcu akciu zastavil hvizd rozhodcu pre postavenie mimo hry. Slovanisti sa tlačili pred Giljenovu bránku, v 52. min pálil z hranice šestnástky nad brvno Ljubičič. Dvojica Čavrič-Šporar zahrozila aj v 55. min, hlavička slovinského útočníka mierila tesne vedľa žrde a po centri sa načahoval aj o minútu neskôr. Loptu tentoraz netrafil. Fantastický zákrok predviedol brankár belasých Greif v 58. min, keď zasiahol po hlavičke Bulatoviča po rohovom kope Četkoviča. Na opačnej strane nabil Dražič Rataovi a jeho delovku vytesnil na roh čiernohorský gólman. To už kouč Ševela pripravil dvojnásobné striedanie a na ihrisko poslal dvojicu De Kamps – Holman. Divákov zahriali Šporarove nožničky v 69. min a gólové parametre mala aj strela Ljubičiča z hranice pokutového územia, lopta minula tesne bránu FK Sutjeska. Tlak Slovana silnel, v 80. min napáli zblízka loptu do padajúceho tela brankára súpera striedajúci Daniel a dorážka Ljubičiča sa medzi žrde už nezmestila. V 81. min sa belasí dočkali. Holman poslal skvelý pas na Daniela, ten poslal loptu do päťky a Andraž Šporar strelil gól na 1:0. Dlho sa zdalo, že to bude gól víťazný. V nadstavenom čase, z poslednej akcie zápasu však vystrelil z 30 metrov Damir Kojaševič a nádherným gólom do šibenice vyrovnal na konečných 1:1.

zdroj: TASR

ŠK Slovan Bratislava - FK Sutjeska Nikšič  1:1 (0:0)

Góly: 82. Šporar - 90.+5 Kojaševič
ŽK: Ljubičič (Slovan), 11.250 divákov
R: Meškov - Gavrilin, Lunev (všetci Rus.)

Slovan Bratislava: Greif - Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij - Ljubičič - Ratao (64. De Kamps), Dražič - Čavrič (64. Holman), Šporar, Moha (77. Daniel)
Sutjeska Nikšič: Giljen - Ciger, Nedič, Šofranac, Bulatovič - Kojaševič, Četkovič, Erakovič - Jankovič - Markovič (88. Božovič), Vučič (81. Osmajič)

HLAS PO ZÁPASE: Martin Ševela (tréner Slovana): "Vstup do zápasu sme mali výborný. Šanca Mohu sa mala skončiť gólom. Mali sme prevahu, prišli aj ďalšie šance. Chýbalo mi viac ponukovej činnosti stredových hráčov. V druhom polčase sme niečo potrebovali urobiť so zápasom, to sa nám podarilo. Absentovala nám kvalita v krídelných priestoroch a zlyhali sme v efektivite. Súper vyrovnal výstavným gólom, to nás mrzí. Chceli sme zvíťaziť, v druhom zápase musíme streliť gól. Ale potrebujeme byť nielen dominantní, ale aj efektívni."