LM - Trnava podľahla v predĺžení, zahrá si play-off EL

Utorok, 14.8.2018 21:00 | Posledná aktualizácia 14.8.2018 21:11

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovenský majster podľahol po predĺžení v odvetnom zápase 3. predkola Ligy majstrov Crvenej Zvezde Belehrad 1:2. FC Spartak Trnava si zahrá play-off Európskej ligy.

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovenský remizoval v domácom prostredí v odvetnom zápase 3. predkola s Crvenou Zvezdou Belehrad 0:0 a po remíze 1:1 na pôde súpera sa teší z historického postupu do play-off Ligy majstrov.

FC Spartak Trnava - Crvena Zvezda Belehrad 1:2 po predĺžení (1:1, 1:1)

Góly: 6. Bakoš - 7. Ben Nabouhane, 98. Radonjič
ŽK: Godál, Bakoš, M. Tóth, Grendel, Hladík - Ben Nabouhane, F. Stojkovič, Stoijlkovič, Degenek, Pavkov
R: Serdar Gözübüyük (Holandsko)

TRNAVA: Chudý - Čonka (106. Hladík), Godál, M. Tóth, Kadlec - J. Rada (100. Dangubič), Greššák, Sloboda, Grendel, Jirka - Bakoš.
CZ BELEHRAD: Borjan - Rodić, Degenek, Savić, F. Stojković - Krstičič, Jovančič (101. Gobeljič) - Radonjič (107. Babič), Simič (85. B. Jovičič), Ben Nabouhane - Stoijlkovič (75. Pavkov)

Trnavčania vstúpili do zápasu aktívne a už po šiestich minútach sa ujali vedenia 1:0. Fantastickú akciu predviedol Andrej Kadlec. Na vlastnej polovici vybojoval loptu, prešiel stredom poľa, narazil si ju s Grendelom a zvnútra šestnástky milimetrovým centrom našiel hlavu Mareka Bakoša - 1:0. Radosť Trnavčanov trvala len jedinú minútu. Na opačnej strane si nabehol na center z pravej strany nikým nestrážený Ben Nabouhane a zblízka hlavou prestrelil bezmocného brankára Chudého - 1:1. V ďalšom priebehu prvej časti hry hrali už defenzívne rady pozornejšie a ani jeden tín nedovolil vypracovať súperovi väčšiu gólovú príležitosť. Strelu Radonjiča vytlačil Chudý na roh a pokusy Stojkoviča a Filipoviča zblokoval obetavý Martin Tóth.

Aj v druhej časti hry sa hralo aktívne, ale riziko inkasovaného gólu zohrávalo svoje a tak sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Vzruch priniesla 68. minúta keď sa do koncovky dostal Radonjič, no zblízka Chudého neprestrelil a z dorážky sa nepresadil ani Stoijlkovič. O dve minúty neskôr páli z 20 metrov Greššák, ale jeho pokus mieril vysoko nad bránu Borjana. V 82. min bol blízko ku gólu Bakoš. Po zaváhaní obrancu Saviča sa dostal k lopte po súboji s Degenekom, no jeho strela mierila len do tela padajúceho gólmana Crvenej Zvezdy. Aj po 90. min svietilo na ukazovateli skóre 1:1 a tak prišlo na rad predĺženie.

V ňom sa prví osmelili hostia. V 96. min po rohovom kope tečoval loptu Radonjic a Pankov sa snažil v skrumáži zasiahnuť loptu v nebezpečnom území Trnavčanov. Smrtiacu kontru zasadili hostia domácemu celku v 98. min, keď Ben Nabouhane vysunul do šprintu Nemanju Radonjiča a ten prekonal brankára Chudého - 1:2. V tej chvíli potrebovali hráči Spartaka na postup streliť dva góly a tak tréner Látal posilnil ofenzívu a na ihrisko poslal Dangubiča. Napriek tomu sa im vo zvyšku zápasu nepodarilo skórovať ani z pokutového kopu v 120. min. Po faule na Hladíka si loptu zobral Godál, no tá len opečiatkovala brvno súperovej brány. Z postupu do play-off Ligy majstrov tešili hráči Crvenej Zvezdy, FC Spartak Trnava sa predstaví v play-off Európskej ligy.