LM žien - Slovanistky potrápili favorizovaný Ferencváros

Streda, 7.8.2019 18:10 | Posledná aktualizácia 8.8.2019 12:50
Radosť hráčok Slovana po góle na 1:0.
autor: SFZ, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) - Hráčky slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava odohrali v stredu prvý zápas kvalifikačného turnaja ženskej Ligy majstrov 2019/2020. Slovanistky sa v 33. min ujali vedenia 1:0, duel však napokon prehrali 1:3.

Pasienky po polhodine hry rozjasala Bytčánková, ktorá najvyššie vyskočila na zahrávaný roh a presnou hlavičkou poslala loptu za bránkovú čiaru - 1:0. O šesť minút bol už stav 1:1, keď si na prednú žrď nabehla útočníčka budapeštianskeho družstva Kocsanová a pohotovou strelou vyrovnala, čím stanovila aj polčasový výsledok.

V druhom dejstve sa dvakrát tešili z presného zásahu futbalistky Ferencvárosa. Najskôr v 67. min strelou spoza šestnástky zvýšila na 2:1 Aleksičová. V 83. min zvýšila na konečných 3:1 Diószegiová, ktorá skórovala po peknej kobinačnej akcii, keď so spolihráčkami vyšachovala obranu Slovana.

V prvom zápase skupiny na Pasienkoch sfúkol srbský Spartak Subotica moldavského súpera Agarista - SS Anenii Noi 12:0, keď už prvý polčas vyhrali hráčky Subotice 8:0. Práve ony budú najbližším súperom Slovana v sobotu 10. augusta od 17.30 h. Kvalifikačný turnaj zakončia slovanistky v utorok 13. augusta od 17.00 h stretnutím proti Anenii Noi. Medzi najlepších 32 tímov postúpia iba víťazi desiatich skupín.

ŠK Slovan Bratislava (SR) - Ferencváros Budapešť (Maď.) 1:3 (1:1)
33. Bytčánková - 39. Kocsanová, 67. Aleksičová, 83. Diószegiová
Rozhodovala: Beyerová (Fr.)
ŠK Slovan Bratislava: Rezeková - Bačová, Bytčánková, Hollá, Kaláberová (76. Feketevíziová), Koleničková, Matáková (87. Harvilová), Mráziková, Pračková, Pribilová, Švecová (64. Morávková). Tréner: Martin Masaryk
Ferencváros Budapešť: Samuová - Csikiová, Ermanová, Fenyvesiová, Kocsanová (76. Diószegiová), Mosdocziová, Pusztaiová (67. Aleksičová), Rohbergová, Szabóová (58. Kapetanovičová), Vagóová, Zlidnisová. Tréner: Balazs Dornyei

MARTIN MASARYK (tréner Slovana): "Vedeli sme, že herná kvalita bude na strane súpera, ktorý má fantastické hráčky. My sme sa im snažili sťažiť hru pozornou obranou na našej polovici a vyrážať do rýchlych protiútokov. Dali sme gól zo štandardnej situácie, čo bol asi najkrajší moment v mojej doterajšej kariére. Bolo tu veľa ľudí, ktorí po góle dievčatám zatlieskali a ja som šťastný. Bojovali sme, nemôžem nič zlé povedať. Škoda, že sme nepridali gól a nezdramatizovali to."