LM žien – Slovanistky v skupine tretie, kouč Masaryk verí: Hádam nás turnaj pripravil aj na ligu

Posledná aktualizácia 14.8.2019 11:10
Radosť slovanistiek po góle v dueli s Agaristou.
autor: SITA

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalistky bratislavského Slovana majú za sebou domáci turnaj 5. skupiny Ligy majstrov. Zverenky trénera Martina Masaryka skončili na treťom mieste, ktoré im zabezpečilo víťazstvo 1:0 v záverečnom zápase proti moldavskému Agarista SS Anemi Noi. Kouč majsteriek Slovenska zhodnotil turnaj a našiel pozitíva.

Slovanistky odštartovali miniturnaj duelom s favorizovaným maďarským tímom Ferencváros Budapešť. Napriek bojovnému výkonu prehrali 1:3, potom dostali lekciu od Spartaka Subotica (0:7), ktorý sa stal víťazom bratsilavskej skupiny a postúpil do ďalšej fázy Ligy majstrov. Pre hráčky slovenského majstra to bola opäť veľká skúsenosť i škola. 

Pred posledným zápasom bol jasný plán. „Kládli sme dôraz na to, aby sme držali loptu. Vedeli sme, že tento súper bude slabší, než predchádzajúci. Niečo ako súperi v našej lige. Ceý zápas sme hrali na ich polovici, ony to zatvorili, baby pocítili, že je veľmi ťažké hrať do plných. Takisto, ako keď sme to chceli my sťažiť Subotici a Ferencvárosu, bohužiaľ sa nám to nepodarilo úplne. Dôležité sú pre nás tieto tri body a tým pádom aj body do renkingu UEFA,“ povedal po premiérovom zápase jeho tímu na Tehelnom poli tréner Martin Masaryk. 

Prvé dva zápasy ukázali rozdiel medzi profesionálnym ženským futbalom v Európe a tým slovenským. „Videli ste to v prvom dueli s Ferencvárosom. Nehrali v plnej sile a uhrali si to bez problémov. Pracuje sa tam úplne inak, majú pre ženský futbal iné podmienky. V prípade Subotice to bola ukážka z efektivity. Tie dievčatá hrali tak na 50 percent, keď potrebovali zabrať, tak zabrali,“ vysvetlil Masaryk.

Akoby teda zhodnotil kouč celý turnaj a aké pozitíva pre jeho tím priniesol? „V zápase proti Subtici nastúpila 15-ročná hráčka Terezka Mrocková. V zápase s moldavským tímom som striedal všetko juniorky, veľmi talentované dievčatá, ktoré dostali priestor. Je len na nás a vedení klubu, aké tu budú ďalej podmienky. Verím tomu, že si v našom klube nájde ženský futbal svoje miesto. Ak sa nám podarí vyhrať slovenskú ligu a znova si zahrať Ligu majstrov, verím, že sa opäť viac priblížime k tým kvalitnejším tímom, bližšie k druhému košu,“ uzavrel tému Ligy majstrov kouč Masaryk.

Cez víkend štartuje slovenská liga žien. „Odkedy som hlavný tréner v Slovane, netajili sme sa tým, že naším jediným cieľom je majstrovský titul. Máme tu najlepšie podmienky na Slovensku. Takisto je to aj pred touto sezónou. Podstatné je, aby sme udržali káder pokope. Hádam nás tento turnaj pripravil aj na ligu,“ dodal Martin Masaryk.


Lucia Petrincová
Značky
Klub
ŠK Slovan Bratislava ženy
Súťaž
Liga majstrov
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.