Logistická príprava na záverečný turnaj EURO 2016 vo Francúzsku

štvrtok, 26.05.2016
|
Posledná aktualizácia 05.12.2018 11:18

BRATISLAVA (SFZ/JURAJ ČURNÝ) - Delegácia SFZ si prezrela štadióny a hotely pre slovenskú reprezentáciu na EURO 2016Základom úspechu je dokonalá príprava. Jej súčasťou je aj obhliadka všetkých miest, po ktorých sa bude pohybovať slovenská futbalová reprezentácia ako aj hostia SFZ na záverečnom turnaji EURO 2016.

V dňoch 18.-21. januára navštívili postupne Saint Etienne, Vichy, Bordeaux a Lille asistent trénera Štefan Tarkovič, technický vedúci Robert Tomaschek, vedúci medzinárodného a organizačného oodelenia Peter Palenčík, bezpečnostný manažérPeter France, mediálny manažér Juraj Čurný, výkonný riaditeľ SFZ Marketing Jaroslav Šiolák a marketingová manažérka so zameraním na ticketing Miroslava Fašungová.

Prvou zastávkou bol transferový hotel a štadión v Saint Etienne. Podľa reglementu UEFA je povinný každý tím deň pred zápasom využiť transfer hotel v mieste konania zápasu a podľa vlastného uváženia v ňom ostať aj po zápase. Počas prehliadky hotela je potrebné prezrieť všetky priestory, určiť rozdelenie izieb s osobitným zreteľom na izby masérov, aby v nich bolo dosť miesta aj na potrebné vybavenie. Taktiež sa upresní miesto stravovania, aby bolo zabezpečené dostatočné súkromie, miestnosť na mítingy aj na rozcvičenie.

Štadión v Saint Etienne prešiel v minulých rokoch rekonštrukciou, počas, ktorej pribudli aj rohy, takže pôsobí veľmi kompaktným dojmom a súčasne dýcha slávnou históriou, ktorej súčasťou bol aj slovenský internacionál Ľubomír Moravčík. Nie je bez zaujímavosti, že ako miestnosť pre tlačové konferencie bude slúžiť veľkokapacitný stan.

Najviac času, čo sa týka prehliady zabralo malé a malebné mestečko Vichy, v ktorom bude mať slovenská výprava svoje sídlo. Konkrétne to bude hotel Celestins de Spa, ktorý poskytuje všetko potrebné čo sa týka ubytovania, stravovania, regenerácie, mítingov a ďalích zdanlivo malicherných detailov, ktoré je potrebné pomenovať a určiť riešenie napríklad pre:

- rozmiestnenie izieb masérov
- zabezpečenie dostatočne rýchleho pripojenia v mítingovej miestnosti a pre videoanalytika, ktorý bude potrebovať enormné množstvá dát
- rozmiestnenie ochranky
- určenie miesta pre kustóda na skladovanie dresov a ďalej športovej a inej výstroje
- systém využívania kúpeľov a ich zariadenia
- určenie miesta pre stravovanie
- upresnenie systému parkovania pre autobus a vozidlá pridelené našej výprave atď.

Súčasťou povinností každého tímu je aj zriadenie mediálneho centra. Slovenská reprezentácia ho bude mať v bezprostrednej blízkosti hotela resp. v jeho kúpeľnej časti. Dve miestnosti s celkovou výmerou takmer 200 m2 poskytne zázemie pre tlačové konferencie, rozhovory a prácu píšucich, televíznych a rozhlasových novinárov, ako aj fotografov.

Taktiež povinnou súčasťou programu je otvorený tréning pre verejnosť, ktorý sa uskutoční na Mestskom štadióne vo Vichy. Reprezentácia bude inak trénovať na ihrisku v krásnom športovom parku. Zástupcovia mesta Vichy informovali predstaviteľov SFZ, že trávnik na oboch miestach bude v čase EURA v perfektnom stave. 

Týmto maximálne podrobným spôsobom si slovenská delegácia pozrela aj transferové hotely a štadióny v Bordeaux a Lille. V prípade štadiónov ide o novostavby tej najvyššej kvality ako pre diváka, tak aj pre zástupcov médií a predovšetkým pre futbalové tímy.

Práca na logistickej príprave na EURO sa vak nekončí ale pokračuje. Od včerajška je delegácia SFZ v Rakúsku aby pripravila podmienky pre májový tréningový kemp, ktorý by sa mal začať 22. mája. Jeho súčasťou bude aj neoficiálny zápas. V júni sa reprezentácia presunie do Senca a v predvečer odchodu do Francúzska, 4. júna, by mala odohrať posledný prípravný zápas s najväčšou pravdepodobnosťou na domácej pôde v Trnave.


Ján GERZANIČ
Značky
keywords
EURO 2016
keywords
Futbal
keywords
Francúzsko
keywords
SFZ
keywords
Slovenská reprezentácia
keywords
Štefan Tarkovič
keywords
Robert Tomaschek
keywords
Peter Palenčík
keywords
Peter France
keywords
Juraj Čurný
keywords
Miroslava Fašungová
Mohlo by vás zaujímať

SR A - Hráči zhodne: Škoda premárnenej šance na tri body, proti Írsku budeme silnejší

08.9.2020 10:26

SR A – V Izraeli remíza, Hapal cíti sklamanie

08.9.2020 01:30

SR A – Erik Sabo: Izraelčania nemajú radi agresivitu. A inkasované góly

07.9.2020 11:52

SR A - Tréner Hapal pred Izraelom: Do bránky Kuciak alebo Rodák

07.9.2020 09:16

SR A – Hrošovský: V Izraeli musíme predviesť lepší výkon ako proti Čechom

06.9.2020 09:40

SR A - Po prehre sa slovenskí reprezentanti zhodli: Česi boli agresívnejší

05.9.2020 18:01

TK Pavla Hapala po zápase s Českom

05.9.2020 10:23

SR A – Tretia prehra s Českom v rade, zaslúžene. Hapal ani nemal čo hodnotiť

06.9.2020 09:30

SR A - Derby s Českom to je rivalita a priateľstvo v jednom

04.9.2020 10:47

SR A - Milan Škriniar pred zápasom s Českom: Do tretice všetko dobré

04.9.2020 09:19

SR A - Pavel Hapal: Verím, že zvládneme zápas aj koronavírus

04.9.2020 09:42

SR A – Reakcia SFZ na situáciu v českom tíme

03.9.2020 11:05

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.