Streda, 29.3.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 4.4.2019 13:37

ČK: 79. Farrugia, 90+ Nemec.
R: Palabiyik – Satman, Olguncan (všetci Turecko) – 4180 divákov

Malta: Hogg – Muscat, Magri, Camilleri (81. Baldacchino) - Attard, Gambin (73. Kristensen), Sciberras, P. Fenech, Zerafa – Schembri (90+. Montebello) – Farrugia.
Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Škriniar, Hubočan – Hrošovský – Mak (49. Hamšík), Kucka (74. Ďuriš), Greguš, Weiss (86. Rusnák) – Nemec.

Ján Kozák (tréner Slovenska): ”Vedeli sme, že zápas nebude jednoduchý, ale potrebovali sme ho vyhrať. Cieľ sme začali napĺňať hneď od úvodu, prvý gól sme strelili rýchlo, ale po našej chybe bolo nečakane 1:1 a domáci boli tak náhle v lepšej psychickej pohode, než keď sa zápas začínal. Ale po Gregušovej strele sme už mali navrch a naše dobré víťazstvo je plne zaslúžené. Škoda, že v júnovom zápase v Litve nebudú môcť hrať dištancovaní Kucka a Nemec, skúsení hráči takto reagovať nemali. Musíme sa so situáciou vyrovnať, premyslieť si kroky a správne reagovať. Hamšík nešiel do základu po vzájomnom dohovore, v sobotu bol na vyšetreniach a po nich pociťoval po 40-45 minútach záťaže bolesť. Dohodli sme sa, že ak to budem mužstvo potrebovať, na ihrisko pôjde v II. polčase a ja som situáciu vyhodnotil tak, že ho na ňom bolo treba. Marek je po zápase v poriadku a my sme vyhrali, takže všetko je tak, ako má byť. A kvalfikačná situácia? Od začiatku vieme, ako to vs kupine je, že Angličania majú silu, aby si 1. miesto postrážili a o barážovu priečku sa pobijú tri-štyri tímy. Takže stále platí, že zajace sa počítajú až na konci lovu...”