Matej Oravec a jeho víťazná gólová hlavička do siete Anderlechtu: Môj najkrajší pocit v živote

piatok, 21.09.2018
|
Posledná aktualizácia 27.9.2018 13:00

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenský futbalový reprezentant do 20 rokov Matej Oravec rozhodol o víťazstve Trnavy nad Anderlechtom Brusel v zápase 1. kola EL. Pre jedného zo stovky nominantov na cenu pre najlepšieho hráča do 21 rokov hrajúceho v Európe – Golden boy 2018, je to doteraz životný moment kariéry.


TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenský futbalový reprezentant do 20 rokov Matej Oravec rozhodol o víťazstve Trnavy nad Anderlechtom Brusel v zápase 1. kola EL. Pre jedného zo stovky nominantov na cenu pre najlepšieho hráča do 21 rokov hrajúceho v Európe – Golden boy 2018, je to doteraz životný moment kariéry.

„Pred desiatimi dňami som hral za juniorku v Malženiciach a teraz tu hráme proti Anderlechtu a mne sa podarí streliť víťazný gól,“ krútil hlavou krátko po zápase Matej Oravec a hľadal slová, ktorými by opísal bezprostredné pocity. „Kotol trnavských fanúšikov bol práve za bránou, do ktorej padol gól, všetci začali kričať, rozbehli sa za mnou spoluhráči… Neuveriteľné.“

Pri pohľade na predzápasové súpisky mnohých prekvapilo zaradenie Mateja Oravca do základnej jedenástky. Po zápase sa ukázalo, že tréner Látal mal pri výbere hráčov šťastnú ruku. „Tri-štyri dni dozadu nás tréner pripravoval na eventuálne možnosti. Nepovedal nám ešte zostavu, ale podľa taktiky som vedel, že buď ja, Kulhánek alebo Rada, by sme mali nastúpiť na tomto poste. Pred zápasom som už vedel, že idem na ihrisko, dobre som sa na to nachystal a rovnako dobre to dopadlo.“ Kouč už pred zápasom avizoval, že s Anderlechtom sa nebudú Trnavčania púšťať do otvorenej hry a zostanú verní svojmu disciplinovanému hernému prejavu. „Snažíme sa chodiť do zápasov zo zabezpečenej obrany a ustrážiť čisté konto. Spoliehali sme sa, že nejaký gól sa nám podarí streliť aj dnes. Nemýlili sme sa,“ povedal po zápase autor víťazného gólu Matej Oravec.

Hviezdny moment jeho doterajšej kariéry prišiel v 79. minúte. Erik Grendel rozohrával rohový kop a jeho center putoval celou šestnástkou až na opačný koniec brány. Tam zviedol hlavičkový súboj práve Matej Oravec s urasteným Landry Dimatom. „Veľa rohov sme kopali na prednú tyč, všimol som si však priestor na zadnej žrdi a práve tam priletela lopta. Bol som necelý meter od bránky, bolo treba len ustáť súboj a doklepnúť loptu do bránky.“

V tej chvíli zostávalo do konca stretnutia ešte dlhých jedenásť minút, plus nadstavený čas a súper mal dostatok síl a priestoru pokúsiť sa o vyrovnanie. „Hráči Anderlechtu museli otvoriť hru a dať všetko do útoku. Nám nezostávalo nič iné, len hrať svoju hru a naďalej pozorne brániť. Zavreli nás, vytvorili si šance, ale my sme odolali. Tri body zostali doma,“ usmieval sa po zápase autor víťazného gólu. 

Aj v šatni vládne obrovská eufória. Užívame si to a zároveň si uvedomujeme, že treba zostať pevnými nohami na zemi. Už počas víkendu nás čaká liga a zápas v Dunajskej Strede. Máme čo robiť. Musíme dobehnúť zameškané a získať nejaké body do tabuľky,“ narážal na skutočnosť, že kým v pohárovej Európe sa Trnave darí nad očakávanie, v domácej súťaži má po ôsmich odohraných zápasoch bodové resty.

Trnavčania v sezóne 1973/74 zdolali vo vtedajšom Pohári európskych majstrov pred osemnásťtisícovou návštevou Anderlecht Brusel doma 1:0 po góle Dušana Kabáta a v odvete zvíťazili rovnakým výsledkom  zásluhou gólu Jaroslava Masrnu. Do tretice sa Trnavčania tešili včera. Opäť po výhre 1:0. Po rokoch budú ľudia spomínať, ako padol v Trnave Anderlecht, tentoraz po gólovej hlavičke Mateja Oravca. „Mne to v tejto chvíli ešte ani nedochádza. Pípajú mi smsky, teraz vnímam len eufóriu, oslavujeme výhru, možno mi to celé docvakne zajtra. Prežívam neskutočné pocity, prajem to zažiť každému futbalistovi,“ dodal na záver najšťastnejší muž na štadióne v Trnave, Matej Oravec.


Peter Zeman
Značky
Klub
fc spartak trnava
Reprezentácia
SR 20
Súťaž
EurópskaLiga
Osoba
MatejOravec
Mohlo by vás zaujímať
SFZ – Najväčšia novela Registračného a prestupového poriadku SFZ (II. časť)

19.6.2019 14:17

II. liga – Predseda komisie Richtárik o letnej prestávke i konci Lokomotívy Košice: Bol by som rád, keby si súťaž udržala kredit

19.6.2019 11:21

Česko-slovenský Superpohár sa napokon bude hrať v Trnave. Známy je aj čas výkopu

19.6.2019 09:35

Regions Cup – Výber ZsFZ podľahol hráčom Istanbulu, Buranský: Turci boli veľmi efektívni

18.6.2019 21:13

U19 ČESKO-SLOVENSKÝ POHÁR – Slovan vymaľoval víťazstvo za polhodinu

18.6.2019 22:32

UEFA spustila predaj vstupeniek na EURO 2020 rok pred ich začiatkom

18.6.2019 16:52

SFZ – Najväčšia novela registračného a prestupového poriadku SFZ (I. časť)

19.6.2019 14:06

U17 ČESKO-SLOVENSKÝ POHÁR – V prílišnej nervozite triumf Sparty Praha

18.6.2019 14:12

Regions Cup – Začína sa záverečný turnaj, tréner Gergely nominoval 20 hráčov

17.6.2019 13:52

Plážový futbal - Tráva končí, piesok začína

14.6.2019 20:07

Československý pohár – V Skalici konfrontácia najlepších mládežníckych tímov Slovenska a Česka

17.6.2019 14:01

OFICIÁLNE STANOVISKO SFZ K DEJISKU ZÁPASOV KVALIFIKÁCIE NA ME 2020 S CHORVÁTSKOM A WALESOM

13.6.2019 15:14

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.