Memoriál V. Ježka: 18-ka zdolala USA na penalty, zahrá si o celkové piate miesto

Piatok, 21.8.2015 22:00 | Posledná aktualizácia 17.10.2017 10:56

ŽIVANICE (SFZ) - V treťom vystúpení na Memoriáli V. Ježka zdolal tím trénera Malatinského výber USA v penaltovom rozstrele 2:0, v riadnom hracom čase skončil duel nerozhodne 1:1

Zverenci trénera Malatinského po dvoch tesných prehrách so Slovinskom (1:2) a s Ruskom (2:3), zdolali v záverečnom skupinovom zápase výber USA na penalty 2:0, keď  v riadnom hracom čase skončil duel nerozhodne 1:1. Slováci sa ujali vedenie v prvom polčase v 35. minúte zásluhou Christiána Herca, súper vyrovnal v 73. minúte gólom Pereza. V rozstrele sa zaskvel brankár Száraz, ktorý zlikvidoval dva pokutové kopy súpera.

Slovenská osmenástka tak obsadila v skupine 3. miesto a v súboji o celkové 5. miesto sa stretne dnes o 11:00 s Japonskom.

Slovensko "18" - USA "18" 1:1 (1:0), 2:0 p.k.

Góly: 35. Herc - 73. Perez
Penalty premenili: Tupta, Moďoroši

Základná zostava SR "18": Száraz - Jašúrek (60. Moďoroši), Oravec, Vallo (46. Kele), Šulek, Štefanec (46. Adamec), Herc (72. Dubec), Tupta, Šušolík, Nemček, P. Varga