www.futbalsfz.sk

Mihalík, novic v kádri áčka: Aspoň tú obligátnu minútku na trávniku

piatok, 25.08.2017
|
Posledná aktualizácia 27.8.2017 18:21

BRATISLAVA/KRAKOV (SFZ/PETER ŠURIN) - „Veril som, že by to mohlo prísť. Teraz, možno o mesiac neskôr, ale vedel som, že sa tak určite stane,“ reagoval Jaroslav Mihalík na otázku, či čakal pozvánku do seniorského áčka.


 

BRATISLAVA/KRAKOV (SFZ/PETER ŠURIN) - „Veril som, že by to mohlo prísť. Teraz, možno o mesiac neskôr, ale vedel som, že sa tak určite stane,“ reagoval Jaroslav Mihalík na otázku, či čakal pozvánku do seniorského áčka.
Lebo: po výkonoch, aké podal na júnovom mládežníckom európskom šampionáte v Poľsku, sa jeho meno v kádri prvej reprezentácie objavilo úplne logicky. Hoci: koncom mája si v zápase Cracovie poranil koleno a nad jeho účasťou na ME sa stiahli tmavé mraky. Lenže rodený Spišiak je bojovník, ako na ihrisku, tak v živote. Zabral, zamakal, poslúchal lekárov a futbal mu to vrátil. Na Eure presvedčil, že má danosti, ktoré ho oprávňujú myslieť na veľké fóra, vrátane toho, na ktorom pôsobí seniorské reprezentačné áčko.
Veril som, že by to mohlo prísť. Teraz, možno o mesiac neskôr, ale vedel som, že sa tak určite stane,“ komentoval svoju premiérovu pozvánku medzi kozákovcov. Dozvedel sa to cez internet. “Vedel som, že v utorok má byť zverejnená nominácia a tak som si pred tréningom surfoval po slovenských stránkach. A našiel som sa tam,“ široký úsmev na tvári mal ešte aj po čase. “A po tréningu som už mal na mobile veľa gratulácii. Ja som to hneď oznamoval rodičom a priateľke, mojim najbližším.”

Nemá rád frázy, ale v danej chvíli nevedel nájsť trefnejšiu vetu ako tú o splnení sna. “Každý chlapec, ktorý hrá futbal, chce reprezentovať, počuť hymnu pred zápasom. Ako súčasť prvého tímu.”
Znamená to, byť v rovnakej šatni ako Hamšík, Škrtel či Ďurica, teda najväčšie persóny súčasného slovenského futbalu. “Trému hádať mať nebudem. Už sme sa o tejto situácii bavili s Milanom Škriniarom, ktorý ňou prešiel, takže máme návod. Sú to osobnosti, skvelí futbalisti, ale inak normálni ľudia, myslím si, že to bude fungovať.“

Jaro už vo futbale prešiel vyššími i nižšími poschodiami, okrem slovenského double má de facto aj český titul so Slaviou z minulej sezóny, hoci jar strávil na hosťovaní v Cracovii Krakov. “Prvý polrok v Prahe bol ok, potom sa to zlomilo, neviem prečo. Veď som aj pri odchode povedal, že som mal dostať viac šancí, čo sa nie všetkým páčilo. No a po poľskom šampionáte to dlho vyzeralo, že sa do Slavie vrátim, Cracovia využila opciu na poslednú chvíľu, tri dni pred uplynutím lehoty,“ to už rozmýšľal napríklad aj nad zaujímavou tureckou ponukou. Možno zo Slavie by sa mu do krajiny polmesiaca šlo ľahšie... Ale keď poľský klub zverejnil, že si uplatnil opciu na Mihalíka, väčšina jeho fanúšikov to s nadšením privítala. “Pravdou je, že keď som v jednom čase tu v Cracovii nehrával, tak sa priaznivci vypytovali, prečo? Myslím si, že som ich presvedčil, že futbal hrať viem a preto takto reagovali.“
Takže aspoň tú obligátnu minútku v najcennejšom drese, ktorú si želá každý nováčik v áčku, by si rád pripísal aj on. “Je to na trénerovi, samozrejme, ale keď som už v kádri, nakuknúť na trávnik by bolo super...“

VIZITKA – JAROSLAV MIHALÍK
Dátum narodenia: 27. júla 1994

Miesto narodenia: Spišská Nová Ves
Post: krídlo
Klub: Cracovia Krakov
Číslo dresu: 7
Reprezentácia U21: 26 zápasov/4 góly (2013 - 2017)


Peter Šurin
Mohlo by vás zaujímať
SR A – Vavro s dánskym titulom: Chcel by som pokračovať v takýchto výkonoch

14.5.2019 09:33

SR A – Špalek o postupe s Bresciou do Serie A: Pre celý klub je to krok dopredu

09.5.2019 08:48

SR A – Proti Jordánsku nastúpi slovenská reprezentácia v Trnave o 20.30

06.5.2019 13:42

SR A – Pred 25 rokmi prvý domáci zápas Slovensko - Chorvátsko 4:1

20.4.2019 11:28

SR A – Hrošovský najúspešnejším športovcom Plzne: Nečakal som to a prekvapilo ma to

08.4.2019 14:10

SR A – Hamšík, Škriniar a Ďuriš zhodne: Škoda nevyužitých šancí, dôležitý bude nasledujúci zápas v Baku

25.3.2019 12:37

SR A – Peter Pekarík: Chyba ovplyvnila zápas, ospravedlňujem sa hráčom i fanúšikom

25.3.2019 09:42

SR A – Prehra najmä za prehajdákaný I. polčas, Hapal smutný z výsledku

25.3.2019 08:33

SR A – Albert Rusnák: V každom zápase chceme vyhrať

24.3.2019 10:09

SR A - Tréner Hapal: Nepripravujeme sa na Bala, ale na Wales

23.3.2019 18:39

SR A – Dúbravka pred Walesom: Nie je to len o Balovi, rozhodne kolektívny výkon

23.3.2019 19:03

SR A – Sokoli únavu zaháňali v kryosaune

23.3.2019 10:36

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner