angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Milan Kvocera: Vyčnieva nielen číslom na drese

13. Február 2017

Kým iní 19-roční chalani hrajú na XBOX či PlayStation populárnu hru FIFA za svoj obľúbený tím, Milan Kvocera žije svoj futbalový sen. Skromný mladík prenikol do seniorského tímu AS Trenčín a získal si dôveru trénera Martina Ševelu. Šikovný krídelník neprestáva tvrdo pracovať a naberať dôležité skúsenosti.

Aká bola cesta do A-tímu? "Každý odohraný zápas ma posúval vpred. Tréner mužov sa chodil pozerať na zápasy dorastu, všímal si progres jednotlivcov. Takže vie, kedy príde správny moment, aby mladý hráč mohol nastúpiť za áčko. Vidí, či sme pripravení na iný futbal, na seniorský. Je to tvrdšie a hlavne o taktike, treba myslieť rýchlejšie,” odpovedal všeobecne.

Nezmenila len šatňu či spoluhráčov, ale aj číslo na drese. Miňo vyfasoval netradičnú cifru. "Nemal som príliš na výber, všetky dobré čísla už boli obsadené a tak mne prischla 49. Potom sa mi zapáčila, zvykol som si. Je to neobvyklé numero, no obľúbil som si ho."

Stihol už aj prvý seniorský ligový gól - a nie hocijaký. V súboji proti Ružomberku v 17. kole na seba upozornil parádnym sólom z polovice ihriska. Čo naň hovorí „trenčiansky Maradona,” ako mu od pamätného momentu hovoria známi? "Pri tom góle som mal trochu šťastie, no samozrejme, že ma potešil a verím, že ešte zopár podobných strelím. Bol to môj prvý gól za mužov, dodal mi sebavedomie do ďalších zápasov. Začal som si viac veriť. Niečo takéto hráča iba posúva."

Milan už pozbieral aj niekoľko cenných skúseností proti zahraničným súperom. "Nedávno sme sa vrátili zo sústredenia v Turecku, kde sme hrali tri prípravné zápasy. Stretnutia s Ludogorcom Razgrad, Hajdukom Split a Tromsö sme síce prehrali, no dôležité bolo vyskúšať si aj nové prvky v našej hre. Zápas s Ludogorcom nebol zlý, s výsledkom 0:1, no hrali sme naozaj dobre."

Člen tímu "sokolíkov" sa teší zo športových úspechov, no musí myslieť aj na iné veci. O mesiac sa posadí k zelenému stolu, čaká ho maturita: "So školou to fakt nemám ľahké, najmä odkedy hrám v seniorskom áčku. Trénujeme dvojfázovo a aj keď sa doma skúsim učiť, často z toho nič nie je, lebo som po ťažkých tréningoch naozaj unavený..."

 

MILANOV DOTAZNÍK

Dátum narodenia: 1. 1. 1998

Miesto narodenia: Považská Bystrica

Klub: AS Trenčnín

Post: krídelník

Číslo dresu v klube: 49

Číslo dresu v reprezentácii: 17

Prezývka: Miňo

S futbalom začínal: v škole

Doterajší klub: AS Trenčín

Obľúbený klub: FC Barcelona

Obľúbení hráči: Neymar

Futbalový sen: dostať sa do Barcelony

Najkrajší futbalový zážitok: prvý zápas za mužov AS Trenčín

Čo by robil, keby nehral futbal: venoval by sa inému športu

Tradičný rituál pred zápasom: žiadny

Ako najradšej relaxuje: s priateľmi, s rodinou

Najobľúbenejší predmet v škole: telesná výchova

Najneobľúbenejší predmet v škole: matematika

3 najdôležitejšie veci v živote: futbal, rodina, priatelia

Obľúbený nápoj: Piña colada

Obľúbené jedlo: kuracie mäso na šampiňónoch

Obľúbený spevák: The Weeknd

Obľúbený song: The Weeknd, Starboy

Obľúbený film: Creed

Obľúbená kniha: nemá žiadnu

Obľúbená farba: čierna

Obľúbené číslo: 49