MUŽI A - Štefan Tarkovič a tím: Rusko je výzva na rehabilitáciu

Posledná aktualizácia 29.3.2021 21:43
Tréner Štefan Tarkovič cíti tlak a nezbavuje sa zodpovednosti
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Tradičná predzápasová tlačovka mala dve tematické roviny – odohrané zápasy s Cyprom a Maltou a očakávaný súboj s Ruskom. Tu sú názory reprezentačného trénera Štefana Tarkoviča.

STAV HRÁČSKEJ KABÍNY. Do kádra sa vrátili Pekárik a Duda. “Hancko je otázny, Dúbravka je v režime ako v sobotu, takže v tejto chvíli rovnako otázny, ale verím, že sa pripraví,“ povedal Štefan Tarkovič. “Nezvládli sme prvé dva zápasy, ako sme chceli, logicky sme otvorili debatu medzi hráčmi a realizačným tímom. Najpodstatnejším výsledkom toho bude výkon na ihrisku,“ pokračoval. Hráči sú fyzicky na tom primerane tomu, že za štyri dni absolvovali dva zápasy.  

ZOSTAVA. Definitívnu pečať jej zloženiu dal predzápasový tréning, pred ním ešte tréner priznal, že “mám jeden otáznik.“ 

KRITIKA Z KAŽDEJ STRANY. “Vnímame ju. Zápas s Ruskom je výzva. Niekedy je to v živote tak, že chcete veľa a nedarí sa, teraz je tu možnosť poslať správny odkaz ľuďom, že sme charakterné družstvo,“ tréner reagoval na nespokojnosť verejnosti po zápasoch na Cypre a doma s Maltou. “Očakávam správnu reakciu, teda sto percent výkonu od začiatku zápasu a naplno realizovať stratégiu na ihrisku.”

TLAK NA TRÉNERA. “Uvedomujem si, akú nesiem zodpovednosť, musím sa s tým vyrovnať. Tlak je adekvátny situácii a pod takýmto tlakom nemožno poľaviť, ani ja, ani hráči. Urobíme maximum, aby sme vyvrátili ten pohľad, ktorým sa teraz na nás verejnosť díva,“ odpovedal priamo Štefan Tarkovič.

OTÁZKA RUSKÉHO SÚPERA. Náš utorkový súper vstúpil do kvalifikácie najlepšie v skupine, prvé dva zápasy vyhral, ako jediný má plný počet bodov. “Rusi sú v laufe, hrajú agresívny, útočný futbal, ich tím má dobrú skladbu, od MS 2018 urazili ďalší kus cesty pod týmto trénerom. Útočia po krídlach, sú to behaví futbalisti, sebavedomí, dobre menia ťažisko hry,“ zhrnul Tarkovič záchytné body o zbornej. Vzájomný zápas z Eura 2016 je už len pekná spomienka. “Futbalový život je rýchly, vtedy vo Francúzsku sme to zvládli, ale utorkov ý zápas bude o inom.“
Lídrom ruského útoku je Arťom Dzjuba, “Dal oba góly Slovinsku, je to dobre stavaný útočník, orientuje sa v šestnástke, pri jeho charakteristike by som mohol hovoriť aj desať minút. Ustrážiť ho je výzva pre každú obranu,“ povedal náš tréner.

„Sme v tom všetci spolu,“ povedal Ondrej Duda.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

ONDREJ DUDA: Na ihrisku plniť predtým povedané

Štyridsaťtrinásobný reprezentant Slovenska sa pripojil k mužstvu po tom, ako sa po zápase na Cypre od spoluhráčov pripojil. Vzhľadom na úpravu opatrení v Nemecku na ceste na Slovensko strávil jednu noc vo Viedni, ale od už je s tímom a pripravuje sa na tretí marcový medzištátny súboj.

V Legii Varšava ho viedol súčasný tréner ruskej zbornej Stanislav Čerčesov. “Aj keď to už bolo dávnejšie, poznám ho. Vyhrali sme pod ním ligu aj pohár, odviedol dobrú robotu. Jeho metódy sú náročné, ale účinné. Vedel, čo chce aj ako to dosiahnuť.“

Čoby divák sledoval náš zápas s Maltou. “Bol som nervózny, lepšie mi je na ihrisku. Nepozeralo sa mi to ľahko, ako každému.“ Ako súčasť hráčskej komunity ju na predzápasovej tlačovke zastupoval: “Sme v tom všetci spolu, povedali sme si veci otvorene. A teraz to musíme na ihrisku plniť a splniť.“

Vzájomný zápas s Ruskom počas Eura vo Francúzsku je minulosť. “Zmenilo sa prakticky všetko. Príjemné spomienky ostali, ale bolo to dávno.“ Dnešok? “V tejto dobe je ťažko povedať, kto je favoritom...“

Značky
Autor
Peter Šurin
Osoba
Štefan Tarkovič
Osoba
Ondrej Duda
Reprezentácia
Muži A
Súťaž
kvalifikácia MS 2022
keywords
Rusko
Mohlo by vás zaujímať

MUŽI A – Slováci sa v rámci prípravy na Euro 2020 stretnú 1. júna s Bulharskom

31.3.2021 13:01

MUŽI A - Po víťaznom zápase s Ruskom: Ukázali sme, že vieme bojovať za Slovensko

31.3.2021 02:14

MUŽI A – Víťazný odkaz mužstva futbalovému národu, tréner ocenil spôsob, nielen výsledok

01.4.2021 21:07

MUŽI A - Vzájomné zápasy Československa a Slovenska s Ruskom

30.3.2021 09:47

MUŽI A - Hráči po zápase s Maltou: Neospravedlniteľný prvý polčas, v druhom sme nedobehli zameškané

28.3.2021 09:14

MUŽI A – Po druhopolčasovom obrate zlá remíza s Maltou

28.3.2021 09:06

MUŽI A - Vzájomné zápasy Československa a Slovenska s Maltou

28.3.2021 15:46

MUŽI A - DÁVID HANCKO: Postúpiť by bolo splnenie veľkého sna

27.3.2021 14:52

MUŽI A – Proti Malte bez Haraslína, tréner má o zostave jasno

27.3.2021 13:32

MUŽI A - Hráči po zápase Cyprus - Slovensko: Nula vzadu teší, dopredu sa musíme zlepšiť

25.3.2021 08:40

MUŽI A - Remízový vstup do kvalifikácie je nám málo, tréner priznal trápenie v ofenzíve

25.3.2021 10:51

MUŽI A – Tomáš Hubočan: Nemám rád reči o favoritovi, pravda je na ihrisku

24.3.2021 14:01

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.