MUŽI A - Štefan Tarkovič a tím: Rusko je výzva na rehabilitáciu

Posledná aktualizácia 29.3.2021 21:43
Tréner Štefan Tarkovič cíti tlak a nezbavuje sa zodpovednosti
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Tradičná predzápasová tlačovka mala dve tematické roviny – odohrané zápasy s Cyprom a Maltou a očakávaný súboj s Ruskom. Tu sú názory reprezentačného trénera Štefana Tarkoviča.

STAV HRÁČSKEJ KABÍNY. Do kádra sa vrátili Pekárik a Duda. “Hancko je otázny, Dúbravka je v režime ako v sobotu, takže v tejto chvíli rovnako otázny, ale verím, že sa pripraví,“ povedal Štefan Tarkovič. “Nezvládli sme prvé dva zápasy, ako sme chceli, logicky sme otvorili debatu medzi hráčmi a realizačným tímom. Najpodstatnejším výsledkom toho bude výkon na ihrisku,“ pokračoval. Hráči sú fyzicky na tom primerane tomu, že za štyri dni absolvovali dva zápasy.  

ZOSTAVA. Definitívnu pečať jej zloženiu dal predzápasový tréning, pred ním ešte tréner priznal, že “mám jeden otáznik.“ 

KRITIKA Z KAŽDEJ STRANY. “Vnímame ju. Zápas s Ruskom je výzva. Niekedy je to v živote tak, že chcete veľa a nedarí sa, teraz je tu možnosť poslať správny odkaz ľuďom, že sme charakterné družstvo,“ tréner reagoval na nespokojnosť verejnosti po zápasoch na Cypre a doma s Maltou. “Očakávam správnu reakciu, teda sto percent výkonu od začiatku zápasu a naplno realizovať stratégiu na ihrisku.”

TLAK NA TRÉNERA. “Uvedomujem si, akú nesiem zodpovednosť, musím sa s tým vyrovnať. Tlak je adekvátny situácii a pod takýmto tlakom nemožno poľaviť, ani ja, ani hráči. Urobíme maximum, aby sme vyvrátili ten pohľad, ktorým sa teraz na nás verejnosť díva,“ odpovedal priamo Štefan Tarkovič.

OTÁZKA RUSKÉHO SÚPERA. Náš utorkový súper vstúpil do kvalifikácie najlepšie v skupine, prvé dva zápasy vyhral, ako jediný má plný počet bodov. “Rusi sú v laufe, hrajú agresívny, útočný futbal, ich tím má dobrú skladbu, od MS 2018 urazili ďalší kus cesty pod týmto trénerom. Útočia po krídlach, sú to behaví futbalisti, sebavedomí, dobre menia ťažisko hry,“ zhrnul Tarkovič záchytné body o zbornej. Vzájomný zápas z Eura 2016 je už len pekná spomienka. “Futbalový život je rýchly, vtedy vo Francúzsku sme to zvládli, ale utorkov ý zápas bude o inom.“
Lídrom ruského útoku je Arťom Dzjuba, “Dal oba góly Slovinsku, je to dobre stavaný útočník, orientuje sa v šestnástke, pri jeho charakteristike by som mohol hovoriť aj desať minút. Ustrážiť ho je výzva pre každú obranu,“ povedal náš tréner.

„Sme v tom všetci spolu,“ povedal Ondrej Duda.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

ONDREJ DUDA: Na ihrisku plniť predtým povedané

Štyridsaťtrinásobný reprezentant Slovenska sa pripojil k mužstvu po tom, ako sa po zápase na Cypre od spoluhráčov pripojil. Vzhľadom na úpravu opatrení v Nemecku na ceste na Slovensko strávil jednu noc vo Viedni, ale od už je s tímom a pripravuje sa na tretí marcový medzištátny súboj.

V Legii Varšava ho viedol súčasný tréner ruskej zbornej Stanislav Čerčesov. “Aj keď to už bolo dávnejšie, poznám ho. Vyhrali sme pod ním ligu aj pohár, odviedol dobrú robotu. Jeho metódy sú náročné, ale účinné. Vedel, čo chce aj ako to dosiahnuť.“

Čoby divák sledoval náš zápas s Maltou. “Bol som nervózny, lepšie mi je na ihrisku. Nepozeralo sa mi to ľahko, ako každému.“ Ako súčasť hráčskej komunity ju na predzápasovej tlačovke zastupoval: “Sme v tom všetci spolu, povedali sme si veci otvorene. A teraz to musíme na ihrisku plniť a splniť.“

Vzájomný zápas s Ruskom počas Eura vo Francúzsku je minulosť. “Zmenilo sa prakticky všetko. Príjemné spomienky ostali, ale bolo to dávno.“ Dnešok? “V tejto dobe je ťažko povedať, kto je favoritom...“

Značky
Autor
Peter Šurin
Osoba
Štefan Tarkovič
Osoba
Ondrej Duda
Reprezentácia
Muži A
Súťaž
kvalifikácia MS 2022
keywords
Rusko
Mohlo by vás zaujímať

MUŽI A – Jirka po stopách Dubovského: V Oviede chcem byť úspešný ako on a futbalovo rásť

21.7.2021 09:12

MUŽI A – Dejiskami kvalifikačných zápasov Ľubľana, Kazaň a Osijek

29.6.2021 08:56

MUŽI A – Tréner Štefan Tarkovič: Hrali sme na hrane našich možností, hráči ukázali charakter

25.6.2021 14:59

Prezident SFZ Ján Kováčik: Mali sme veľké želanie, no po Španielsku ideme domov

24.6.2021 19:46

MUŽI A - Nemilosrdný španielsky účet, pre Tarkoviča najkrutejšia prehra

23.6.2021 23:40

MUŽI A – Vzájomné zápasy Slovenska so Španielskom

23.6.2021 10:08

MUŽI A – Tréner Tarkovič: Proti Španielom nebudeme hrať na remízu

23.6.2021 00:41

MUŽI A – Tréner Štefan Tarkovič: Vždy som mužstvu veril! A verím mu aj proti Španielsku.

21.6.2021 09:19

MUŽI A – Do tretice všetko dobré!

20.6.2021 17:47

MUŽI A – Pred finále E-skupiny: Je čas myslieť dopredu

19.6.2021 15:44

MUŽI A – Škoda prehry so Švédskom z jedenástky, Tarkoviča to mrzí

22.6.2021 11:48

MUŽI A - Vzájomné zápasy Slovenska so Švédskom

18.6.2021 08:37

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.