MUŽI A - UEFA dovolila rozšírené kádre na šampionáte

Posledná aktualizácia 04.5.2021 13:37
Tréner Štefan Tarkovič s asistentom Marekom Mintálom.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

NYON (TASR) - Kádre účastníkov futbalových majstrovstiev Európy 2020 budú mať 26 členov. Zmenu pravidiel v pondelok potvrdila reprezentačná komisia Európskej futbalovej únie (UEFA).

Každý tím tak bude mať o troch hráčov viac, ako bývalo zvykom. Zmenu navrhla UEFA minulý týždeň, viedol ju k nej nahustený kalendár súťaží v sezóne ovplyvnenej pandémiou koronavírusu a obavy z preťaženia hráčov. 

Už dávnejšie prišlo k rozhodnutiu, že tímy budú môcť v riadnom hracom čase vystriedať päť hráčov. Európsky šampionát je na programe 11. júna - 11. júla, Slovensko sa predstaví v E-skupine spoločne so Španielskom, Poľskom a Švédskom.

UEFA takisto informovala, že tímom s pozitívnymi koronavírusovými prípadmi alebo nariadenou povinnou karanténou budú môcť odložiť ich zápasy na ME až o 48 hodín. „Ak zostane v kádri 13 alebo menej zdravých hráčov, bude sa môcť posunúť začiatok zápasu až o 48 hodín, aby stihli do tímu prísť náhradníci. Možná je aj zmena dejiska stretnutia,“ uviedla UEFA. Tím zasiahnutý koronavírusom bude môcť povolať náhradníkov za nakazených hráčov, tak, aby splnil podmienku s aspoň 13 zdravými futbalistami na súpiske, vrátane aspoň jedného brankára. Mužstvo zodpovedné za neodohranie duelu prehrá tento zápas kontumačne 0:3

Značky
Reprezentácia
Muži A
Súťaž
Euro 2020
Autor
TASR
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.