www.futbalsfz.sk

Na nitrianskom štadióne bol kontrolný deň, prezident SFZ Kováčik pochválil rýchlosť výstavby

piatok, 25.05.2018
|
Posledná aktualizácia 25.5.2018 22:05

NITRA (SFZ) – Nový nitriansky štadión rastie ako z vody. Dnes (25. mája 2018) sa na ňom aj napriek zlému a daždivému počasiu konal kontrolný deň. Zúčastnili sa na ňom aj prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a zástupca generálneho sekretára pre operatívne riadenie a manažér integrity futbalu Peter Dedík, ktorí boli s rýchlosťou stavebných prác nadmieru spokojní.


NITRA (SFZ) – Nový nitriansky štadión rastie ako z vody. Dnes (25. mája 2018) sa na ňom aj napriek zlému a daždivému počasiu konal kontrolný deň. Zúčastnili sa na ňom aj prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a zástupca generálneho sekretára pre operatívne riadenie a manažér integrity futbalu Peter Dedík, ktorí boli s rýchlosťou stavebných prác nadmieru spokojní.

V Nitre by mali práce na rekonštrukcii trvať do začiatku nového ročníka, prípadne by sa mali dokončiť počas leta tak, aby nitrianski futbalisti odohrali čo najmenej svojich domácich zápasov na inom štadióne. „Práce v Nitre pokračujú vo vysokom tempe. Na tribúnach sú napríklad už uložené aj nové sedačky. SFZ sa na rekonštrukcii podieľal sumou 2,4 milióna eur. Ďalšie štyri milióny mala poskytnúť Nitrianska investičná spoločnosť, ktorá je mestská stopercentná spoločnosť. Napokon však prispeje ešte ďalším viac ako miliónom a celá rekonštrukcia sa uskutoční teraz a nie v dvoch fázach, ako sa pôvodne plánovalo. Celá prestavba sa tak môže vyšplhať až k ôsmim miliónom eur,“ spokojným hlasom povedal pre futbalsfz.sk Peter Dedík.

Pochvalne sa na adresu rýchlosti výstavby nitrianskeho štadióna a na spoluprácu klubu s mestom vyjadil aj prezident SFZ Ján Kováčik. „Keby všetci primátori pristupovali k výstavbe tak ako primátor Nitry Jozef Dvonč, tak by sme už mali postavené štadióny vo všetkých krajských mestách,“ zamyslel sa prvý muž slovenského futbalu. Stánok v Nitre rastie takou rýchlosťou ako doteraz žiaden iný v rámci projektu Modernizácia štadiónov. Bude mať kapacitu 7 480 mieste a bude spĺňať podmienky UEFA kategórie 3.


Branislav Sarňák
Značky
SFZ
Štadióny
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner