angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Na večnosť odišiel Dionatan Teixeiera

06. November 2017

BRATISLAVA (SFZ) – V nedeľu zomrel v Brazílii vo veku 25 rokov bývalý slovenský reprezentant do 21 rokov Dionatan Teixeira.

Podľa informácii SFZ si Dionatan šiel zahrať futbal s kamarátmi na pláž. Prišlo mu nevoľno a napriek snahe miestnych lekárov zhruba okolo 19. hodiny nášho času v nedeľu odišiel na večnosť. Priskoro... Ostala po ňom manželka a 8-mesačná dcérka.
Odchovanec Londriny prišiel do Európy najprv na Slovensko, prvou zástavkou na starom kontinente bol pre neho MFK Košice, nasledovali Slovan Bratislava i Baník Ružiná, najvýraznejšie ukázal svoj talent v drese Dukly Banská Bystrica. Práve vďaka výkonom v červeno-bielych farbách sa stal reprezentantom Slovenska, keďže v auguste 2013 prijal naše občianstvo, 8-krát nastúpil v tíme do 21 rokov.
V slovenskej najvyššej súťaži debutoval 18. apríla 2009 v drese MFK Košice a stal sa vo veku 16 rokov a 268 dní najmladším legionárom v našej lige. Celkom má na konte 37 štartov v slovenskej I. lige, v nich 3 strelené góly.
Jeho posledným pôsobiskom bol Šeriff Tiraspoľ, predtým hrával v Anglicku, kde ho ako kmeňového hráča Stoke City aj požičali do Fleetwoodu Town.
Slovenský futbalový zväz, rovnako ako vedenie Stoke City i Šeriffa Tiraspoľ, vyjadrujú pozostalým hlbokú sústrasť.