Nadácia SFZ – Darujeme dresy pre malých futbalistov, vy rozhodnete komu

Posledná aktualizácia 20.12.2020 23:00

BRATISLAVA (SFZ) – Nadácia Slovenského futbalového zväzu pomáha talentovaným futbalistom a futbalistkám už niekoľko rokov. Práve preto ju oslovil slovenský študent, futbalista Roderik Valko, ktorý sa rozhodol prostredníctvom našej nadácie darovať jednému tímu U7 – U8 sadu dresov.

Roderik Valko pochádza z Nových Zámkov, v Anglicku vyštudoval športový manažment, aktuálne študuje športovú psychológiu v meste Derby. Okrem toho hráva univerzitný futbal a futsal. Keď dostal  14-člennú sadu futbalových dresov, štucní a treniek, rozhodol sa ju darovať klubu doma Slovensku. „Po pravde v Anglicku, čo sa týka futbalu, je skoro všetko dokonalé a moderné. Mojím cieľom s dresmi bolo pomôcť futbalu na Slovensku, keďže žijeme v dobe, kde pandémia postihla mnoho futbalových klubov, hlavne na nižšej úrovni. Takže som si našiel Nadáciu SFZ, ktorá sa venuje týmto veciam. Dúfam, že sa to dostane do rúk klubu, ktorý to vážne potrebuje a využije to aspoň po dobu pár generácií,“ vysvetlil Roderik.

Nadácia SFZ sa rozhodla, že to, komu poputujú dresy, určia fanúšikovia na facebookovom profile SFZ.

Chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať Roderikovi Valkovi a veríme, že dresy nájdu naozaj správnych adresátov a najmä budú slúžiť malým futbalistom, či futbalistkám, ktoré by za iných okolností takú možnosť získať ich nemali.

Víťazný klub oznámime na našom Facebooku po skončení hlasovania a aj na našej webovej stránke.

Značky
Autor
SFZ
SFZ
Nadácia
Osoba
Roderik Valko
Mohlo by vás zaujímať

NADÁCIA SFZ - Aj vaše dve percentá z daní môžu pomôcť slovenskému futbalu

09.4.2021 21:50

Nadácia SFZ podporila desiatky talentov aj v roku 2020. Venujte jej svoje 2 percentá z dane

14.2.2021 15:04

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.