Nadácia SFZ podporila v rámci projektu „Pomôžme spoločne“ mladých východniarov

Posledná aktualizácia 07.8.2020 11:36

KOŠICE(SFZ) – Nadácia SFZ podporila v rámci projektu „Pomôžme spoločne“ 17-ročného hráča OFK Hažín nad Cirochou Ľubomíra Volovára a futbalistov a futbalistky z FC Nová Polhora.

V Košiciach sme si dohodli stretnutie so zástupcami dvoch klubov z východného Slovenska, ktorí neváhali reagovať na výzvu SFZ priblížiť nám neľahké osudy mladých futbalistov a futbalistiek, ktorým by nadácia mohla pomôcť. V Košiciach sme sa zvítali s Jozefom Polačkom a Stanislavom Lukačkom.

OFK Hažín nad Cirochou je klub, v ktorom hráva 17-ročný Ľubomír Volovár. "Aj keď pochádza zo susednej obce, prišiel k nám už ako mladší dorastenec a svojou šikovnosťou a futbalovou inteligenciou sa prepracoval v mladom veku medzi seniorov. Hráva stabilne na poste defenzívneho stredopoliara, je to pracant, ktorý na ihrisku odvádza penzum „čiernej“ roboty,“ priblížil nám futbalové kvality a progres mladého futbalistu zástupca klubu Jozef Polačko.

Žiaľ, v osobnom živote to Ľuboš nemá ľahké. "Pred dvomi rokmi mu zomrela mama, žije s otcom a starou mamou, tento rok končí stredoškolské štúdium a prial by si pokračovať na výške. Je to inteligentný chlapec, uspokojí sa s málom, nedáva najavo, že by mu niečo chýbalo. V klube zapadol do partie, všetci ho máme radi.“

Ľuboš pre študijné povinnosti do Košíc pricestovať nemohol, taška s materiálnym vybavením v rámci projektu „Pomôžme spoločne“ však do Hažína nad Cirochou dorazila bezpečne. "Sme vďační Slovenskému futbalovému zväzu a nadácii za podporu. Pre nás to veľa znamená,“ dodal pán Jozef Polačko.

Ľubomír Volovár (vľavo) preberá z rúk Jozefa Polačka tašku so športovým výstrojom.

Svoj futbalový príbeh píše aj Nová Polhora. Dedinka so 400 obyvateľmi vychováva mladých futbalistov a keď sa naskytla možnosť požiadať Nadáciu SFZ o podporu detí, Stanislav Lukačko nám priblížil podmienky, v ktorých vyrastajú mladí futbalisti a futbalistky v ich obci. "Nie je to ľahké, robíme to, čo môžeme, najlepšie ako vieme. V kádri máme niekoľko šikovných talentovaných chlapcov, je mi ľúto, keď vidím, že na tréningy či na zápasy prídu v teniskách, v botaskách. Žiaľ, okolnosti a finančné možnosti viac nedovoľujú. Aj preto sme vďační za každú pomoc, konkrétne SFZ za poukážku na nákup športového výstroja.“

Nadácia SFZ, v rámci projektu „Pomôžme spoločne“, poskytne 31 klubom a mládežníkom z celého Slovenska športovú výstroj a finančné poukážky na nákup športového výstroja v hodnote 12 720 eur, partnerom projektu je DEMI šport, s. r. o.

Stanislav Lukačko s poukážkou na nákup športového výstroja.
Nadácia SFZ podporí v rámci projektu "Pomôžme spoločne" deti a mládež z celého Slovenska.
Značky
Autor
Peter Zeman
Projekt
"Pomôžme spoločne"
Projekt
Nadácia SFZ
Osoba
Stanislav Polačko
Osoba
Ľubomír Volovár
Osoba
Jozef Polačko
keywords
FC Nová Polhora
keywords
OFK Hažín nad Cirochou
Mohlo by vás zaujímať

2021 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

22.4.2021 14:13

2020 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:14

2019 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:17

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.