Nadácia slovenského futbalu podporila 15-ročnú futbalistku Žanetu Šulíkovú

Posledná aktualizácia 27.10.2019 07:58

TRNAVA (SFZ) - Nadácia slovenského futbalu podporila Žanetu Šulíkovú. 15-ročná hráčka juniorky FC Spartak Trnava si v utorok (22.10.) prevzala športové oblečenie a odteraz jej bude Nadácia slovenského futbalu hradiť cestovné náklady na presuny na tréningy z Centra pre deti a rodinu v Pečeňadoch do Trnavy.  

Poslaním Nadácie slovenského futbalu je, okrem iného, tiež materiálne a finančne pomáhať bývalým i súčasným hráčom a hráčkam, ktorí sa nie z vlastnej viny ocitli v tiesni. Taký je aj životný príbeh sestier Šulíkových. Obe hrajú aktívne futbal, obe vyrastali v Centre pre deti a rodinu v Pečeňadoch. Staršia, 21-ročná Lenka, je mladšej Žanetke oporou nielen na ihrisku „Som vďačná Nadácii slovenského futbalu a Slovenskému futbalovému zväzu za pomoc a podporu mojej sestry. Ja sama som takúto možnosť v minulosti nemala, o to viac si toto gesto vážim,“ povedala v utorok v Trnave Lenka Šulíková.

To už zástupkyňa Nadácie slovenského futbalu Miroslava Rojková a Denisa Plesnivá (zástupkyňa DEMI šport s.r.o.) odovzdávali mladšej Žanetke športovú výbavu v cene viac ako 380 eur. „K dispozícii má prakticky všetko, čo potrebuje na tréningy a presuny do Trnavy. To znamená kopačky, tenisky, turfy, termoprádlo, teplákovú súpravu, chrániče, tričko, trenírky a športovú tašku. Doteraz v klube kopačky vždy „dedila“ po predošlom majiteľovi, teraz bude mať svoje vlastné a prihliadali sme aj na okolnosti v súvislosti s presunom na tréningy,“ vysvetlila Denisa Plesnivá.


zdroj: SFZ

Sestry Šulíkové ťahajú za jeden povraz. V živote i na ihrisku. Staršia Lenka je pre 15-ročnú Žanetku oporou. „Na mladšej sestre obdivujem jej odhodlanie a snahu. Nikdy nič nevzdá a aj keď jej to možno niekedy na ihrisku nevychádza podľa predstáv, je to bojovníčka,“ pochválila Lenka mladšiu Žanetku. Tá jej prihrávku pohotovo vrátila. „Lenke som vďačná za veľa. Bola to ona, kto oslovil zástupcov Nadácie a SFZ, pomáha mi najviac ako sa dá. Je pre mňa vzorom, som jej veľmi vďačná. Rovnako by som sa chcela poďakovať Nadácii slovenského futbalu a zástupcom SFZ, vážim si to,“ povedala na stretnutí na pôde DEMI šport-tu v Trnave krajná obrankyňa FC Spartak Trnava WU19, Žaneta Šulíková.  

Pre úplnosť dodajme, že okrem materiálneho vybavenia podporí Nadácia slovenského futbalu mladú futbalistku aj hradením cestovných nákladov spojených na presuny na tréningy z Pečeňad do Trnavy.


zdroj: SFZ

VIZITKA – ŽANETA ŠULÍKOVÁ

Dátum narodenia: 14.9.2004
Miesto narodenia: Trnava
Klub: FC Spartak Trnava
Kategória: WU19
Post: krajná obrankyňa
Číslo dresu: 18
Najobľúbenejší futbalista: Cristiano Ronaldo
Najobľúbenejší klub: Real Madrid
Motto: Bojovať a ísť za svojim cieľom

Žaneta Šulíková v drese FC Spartak Trnava WU19 (v hornom rade štvrtá zľava).
zdroj: FC Spartak Trnava
Značky
Osoba
Žaneta Šulíková
Osoba
Lenka Šulíková
keywords
Nadácia slovenského futbalu
keywords
DEMI Šport
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.