SR A – Nové dresy sú v kurze, fototermíny povinnosťou a zábavou v jednom

pondelok, 03.09.2018
|
Posledná aktualizácia 03.9.2018 20:57

SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenskí sokoli sa predstavili v dueli s Holandskom premiérovo v novej kolekcii dresov, dnes absolvovali fototermín v nových dresoch hráči, ktorí v májovej nominácii chýbali. O tom, ako sa rodia profilové a tímové fotografie našich hráčov, prezradil viac fotograf slovenskej futbalovej reprezentácie Roman Ferstl.


SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenskí sokoli sa predstavili v dueli s Holandskom premiérovo v novej kolekcii dresov, dnes absolvovali fototermín v nových dresoch hráči, ktorí v májovej nominácii chýbali. O tom, ako sa rodia profilové a tímové fotografie našich hráčov, prezradil viac fotograf slovenskej futbalovej reprezentácie Roman Ferstl.

Farebné spojenie modrej a bielej patrí neodmysliteľne k dresom slovenskej reprezentácie v novodobých dejinách. Tentoraz v spojení s cikcakovitým dizajnom na ramenách prechádzajúci od ramien postupne do bielej na domácich dresoch a v opačnom garde na dresoch „away“- určených na zápasy na pôde súpera. Také sú hlavné črty novej kolekcie dresov slovenskej repre, v ktorých sa predstavili slovenskí sokoli na konci mája doma proti Holandsku.

Hráči, ktorí v tomto termíne v nominácii chýbali, si plnili „foto-povinnosti“ dnes. Prvý zavítal pred objektív Romana Ferstla Martin Škrtel: „Nejak sa nám tie dresy zmenšujú,“ neodpustil si poznámku po tom, ako na seba navliekol nový dres. Norbert Gyömbér otestoval pri fotení veľkosť a na zápas už vie, čo na seba. „Mám na sebe M-ko, alebo poprosím si neskôr L-ko. Lepšie sa cítim, ak nemám dres veľmi obtiahnutý.“

Vlado Weiss má už takýchto fototermínov pár za sebou a tak nebolo čo riešiť. „Nahnevaj sa trochu!“ vyzýval ho k výrazu drsňáka fotograf Roman Ferstl. Ten je dvorným fotografom slovenskej futbalovej reprezentácie dlhých sedem rokov. „V minulosti som mal pred hráčmi rešpekt a pri predstave,že idem fotiť A-čko, som sa celkom potil. Dnes už je to o niečom inom. Situácia je odľahčená, chalani vedia, čo ich na fototermíne čaká,“ prezradil Roman Ferstl. Za ten čas zažil pri fotení nejeden vtipný moment. Je zaujímavé vnímať jeho pohľad na hráčov, doslova cez optiku fotografa.

„Humor a pohoda vždy srší z Tomáša Hubočana. Je jasné, že niečo nebude v poriadku a bude ma naháňať, aby som niečo prerobil. To je veľký pohoďák,“ smeje sa Roman Ferstl a pochvaľuje si tiež spoluprácu s Martinom Škrtelom. „Maťo ovláda dokonale svoju mimiku, držanie tela, vie sa zatváriť. Pre fotografa je to požehnanie. Stačia mu tri-štyri pózy a je to vybavené.“

Ktorý hráč sa fotí najradšej? „To neviem, ale postavu modela má Vlado Weiss, to je easy fotenie. Nie je čo riešiť. A doslova úkaz je Marek Hamšík. To je jedno hotové, jasne zadefinované dielo, do ktorého má fotograf zákaz vstupu. Akýmkoľvek pokynom by ohrozil originalitu už hotového diela,“ nezaprel v sebe minulosť umeleckého fotografa Roman Ferstl.

Keď už sme z neho páčili ďalšie mená, spomenul Juraja Kucku a Adama Nemca. „Kuco je mimoriadne zaujímavý objekt. Je to kus urasteného „drevorubača“. Chlapisko, na fotkách vyzerá dobre. Pre mňa je tak trochu záhadou Milan Škriniar. Postavou je nezvyčajne „škriniarovsky“ zhrbený a ak je to u tisíc ľudí nevhodné, uňho je to jednoducho dobre. Nechcite vysvetlenie, neviem. Ale vyzerá to dobre. A kto si dá najviac záležať na fotkách? Označím Adama Nemca. Ten robí všetko perfektne a to sa prejavuje aj pri fotení. Vždy si nechá poslať fotky a sám vyberá, ktoré posunieme ďalej a konzultuje ich so mnou,“ prezradil na záver Roman Ferstl a na záver dodal so širokým úsmevom: „Chcete poznať recept na najlepšie fotografie? Stačí si na chvíľu v spoločnosti hráčov odložiť fotoaparát niekde bokom a oni sa vám o ne postarajú sami. Neraz ma čaká pri kontrole fotoaparátu prekvapenie v podobe nevšedných záberov.“

Popoludní sa slovenskí sokoli pred tréningom pripravili na poslednú časť fotoseriálu a zapózovali spoločne pred objektívom Romana Ferstla - samozrejme, v nových dresoch. Výsledok, ako vždy - výborný. Nakoniec, posúďte sami.


Peter Zeman
Značky
Reprezentácia
SR A
keywords
Fototermín
Osoba
RomanFerstl
Mohlo by vás zaujímať

SR A - Hráči po výhre v Maďarsku: Dôležité body, všetko máme opäť vo svojich rukách

10.9.2019 10:14

SR A – Po víťazstve v Budapešti sme stále v postupovej hre, Hapal kvitoval rehabilitáciu mužstva

10.9.2019 09:26

SR A – Martin Dúbravka: V Budapešti sa budeme koncentrovať len sa seba a svoj výkon

08.9.2019 22:33

SR A – Pavel Hapal: Hrať bude 11 zdravých, bude aj zmena v zostave

08.9.2019 19:46

SR A – Škriniar pred zápasom v Maďarsku: Zlepšiť musíme všetko

08.9.2019 13:17

SR A - Hráči po zápase s Chorvátskom: Dostali sme futbalovú facku

07.9.2019 10:58

SR A - Prehra, ktorá sa ťažko predýcha, podľa Hapala rozhodla kvalita súpera a naša nekvalita

09.9.2019 11:07

SR A - Chorvátsko najčastejším súperom Slovákov, v kvalifikácii prvýkrát naostro

06.9.2019 10:28

SR A - Denis Vavro: Titul, prestup, reprezentácia a plné tribúny

06.9.2019 10:34

SR A – Tréner Pavel Hapal: Súper rešpektuje našu silu, nesmieme podľahnúť atmosfére

06.9.2019 08:30

SR A – Sokoli trénovali s Fortunou kopanie penált

05.9.2019 18:06

SR A – Martin Valjent: Nech sa darí nám. Aj Dubnici v II. lige

04.9.2019 08:47

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.