angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Nové dresy pre zápasy vonku, tradične modré

26. Máj 2016

Sadu pre domáce stretnutia premiérovo odskúšala slovenská reprezentácia v novembri 2015 v zápase so Švajčiarskom. Bola tradične v bielom prevedení, rovnako tradičná je farba pre stretnutia u súperov: modrá.
"Nové dresy v modrej farbe majú na stranách rukávov aj šortiek pruhy vo svetlejšom odtieni modrej. Dres má pri krku lem, ktorý je uprostred vykrojený do tvaru malého goliera. Tričko s originálnym dizajnom má po celej dĺžke pruhovaný vzor v dvoch odtieňoch modrej. Slovenský štátny znak je umiestnený na ľavej strane tak, aby bol bližšie k srdcu a vyjadroval vášeň a hrdosť slovenských futbalových fanúšikov. Logo SFZ je umiestnené na pravej strane a logo PUMA uprostred na hrudi," cituje z podrobných informácií výkonný riaditeľ SFZ Marketing Jaroslav Šišolák.

Rovnako ako biely, aj modrý – tzv. vonkajší – dres využíva technológiou ACTV Thermo-R, umiestnenú na oboch stranách, ktorá pomáha hráčom udržať optimálnu telesnú teplotu. Ide o umiestnené pásy zo špeciálneho materiálu s mikrokapsulami, ktoré absorbujú prebytočné teplo a v prípade potreby ho uvoľňujú späť do pokožky. Vďaka nim dresy priliehajú k telu a poskytujú pokožke mikroskopické masáže pre rýchlejší a efektívnejší prísun energie do svalov.