www.futbalsfz.sk

Nové dresy pre zápasy vonku, tradične modré

štvrtok, 26.05.2016
|
Posledná aktualizácia 05.12.2018 11:18

BRATISLAVA (SFZ) - Spoločnosť Puma a Slovenský futbalový zväz oficiálne predstavili nové dresy na zápasy na ihriskách súperov. Prvý raz sa v nich reprezentanti predstavia 29. marca v Dubline v zápase proti Írsku.


Sadu pre domáce stretnutia premiérovo odskúšala slovenská reprezentácia v novembri 2015 v zápase so Švajčiarskom. Bola tradične v bielom prevedení, rovnako tradičná je farba pre stretnutia u súperov: modrá.
"Nové dresy v modrej farbe majú na stranách rukávov aj šortiek pruhy vo svetlejšom odtieni modrej. Dres má pri krku lem, ktorý je uprostred vykrojený do tvaru malého goliera. Tričko s originálnym dizajnom má po celej dĺžke pruhovaný vzor v dvoch odtieňoch modrej. Slovenský štátny znak je umiestnený na ľavej strane tak, aby bol bližšie k srdcu a vyjadroval vášeň a hrdosť slovenských futbalových fanúšikov. Logo SFZ je umiestnené na pravej strane a logo PUMA uprostred na hrudi," cituje z podrobných informácií výkonný riaditeľ SFZ Marketing Jaroslav Šišolák.

Rovnako ako biely, aj modrý – tzv. vonkajší – dres využíva technológiou ACTV Thermo-R, umiestnenú na oboch stranách, ktorá pomáha hráčom udržať optimálnu telesnú teplotu. Ide o umiestnené pásy zo špeciálneho materiálu s mikrokapsulami, ktoré absorbujú prebytočné teplo a v prípade potreby ho uvoľňujú späť do pokožky. Vďaka nim dresy priliehajú k telu a poskytujú pokožke mikroskopické masáže pre rýchlejší a efektívnejší prísun energie do svalov.


Ján GERZANIČ
Značky
keywords
Futbal
keywords
Slovenská reprezentácia
keywords
nové dresy
keywords
Jaroslav Šišolák
keywords
Puma
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.