Novú digitálnu službu od SFZ „Hlasovanie per rollam“ využil na konferencii Slovenský futsal

Posledná aktualizácia 05.6.2020 08:47
autor: SFZ, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenský futbalový zväz podal pomocnú ruku Slovenskému futsalu (SF) pri zabezpečovaní organizácie a príprav Výročnej konferencie SF. Tá sa kvôli epidémii Covid-19 konala 30. mája výlučne vo virtuálnom priestore na platforme https://sportnet.online, za aktívnej pomoci IT oddelenia SFZ a vývojárov zo spoločnosti bart.sk. Na platforme mohli delegáti hlasovať prostredníctvom novej služby „Hlasovanie per rollam“.

Takéto riešenie ponúkla aj Učená právnická spoločnosť a  jej článok o  tom, že v  čase vyhláseného mimoriadneho stavu je možné usporiadať konferenciu, resp. jej hlasovania aj spôsobom per rollam. „Najskôr sme sa začali obzerať okolo seba a  hľadať športové organizácie, ktoré už v minulosti realizovali obdobný projekt. Žiaľ, nenašli sme žiadne. Preto sme sa obrátili s  prosbou o  pomoc na Slovenský futbalový zväz, konkrétne na oddelenie IT. S  potešením sme zistili, že oddelenie pod vedením pána Jána Letka aktívne dopĺňa nové funkcionality na projekte sportnet.online a aj na novej forme hlasovania. Išlo práve o  per rollam, ktoré sme potrebovali aplikovať do nášho projektu. S IT SFZ sme riešili jednotlivé požiadavky noriem na priebeh hlasovania typu per rollam. Tie sa nám podarilo zapracovať zhruba týždeň pred konaním konferencie,“ priblížil člen výkonného výboru SF Ján Ploštica.

Pred Výročnou konferenciou SF si všetci delegáti otestovali hlasovanie a  aj všetky ostatné nevyhnutné kroky k  bezproblémovému zabezpečeniu konferencie. Na nej sa uskutočnilo celkom 14 hlasovaní typu per rollam, z  ktorých bolo jedenásť verejných a  tri tajné. „Reálne sa na konferencii zúčastnilo 38 delegátov a  priemerná doba hlasovania bola približne tri minúty. To je od momentu, keď bolo hlasovanie spustené a  každý delegát dostal na svoj účet notifikáciu ohľadom hlasovania, do doby, keď príslušná komisia výsledky hlasovania prezentovala. Samozrejmosťou je aj samotná archivácia hlasovania a  nemožnosť akokoľvek ovplyvniť výsledky hlasovania, ktoré tento typ hlasovania ponúkal. Počas celej doby konferencie sa nevyskytol žiadny problém pri hlasovaní typu per rollam a  prvá virtuálna konferencia bola ukončená s  pozitívnymi ohlasmi delegátov,“ konštatoval Ploštica.

autor: SFZ, zdroj: SFZ

„Zástupcovia Slovenského futsalu nás oslovili, aby sme im pomohli vyriešiť problémy pri online konferencii a hlasovaniach počas nej, čo bola pre nás ďalšia výzva. Po osobnej konzultácii s pánom Jánom Plošticom sme sa rozhodli pilotne použiť práve dokončovanú funkcionalitu hlasovaní per rollam. Ako sa ukázalo, bola to správna voľba a dnes je už služba pripravená na komerčnú prevádzku, aby mohla slúžiť všetkým športovým organizáciám aj s ostatnými službami na platforme https://sportnet.online,“ opísal vznik spolupráce vedúci oddelenia IT Slovenského futbalového zväzu Ján Letko a dodal: „Nesmierne ma teší, že pokračujeme na tvorbe digitálnych nástrojov nielen pre športové zväzy, kluby, ale aj iné organizácie, ktoré chcú digitalizovať svoju agendu. Digitalizácia športovej agendy je však pre nás prvoradá a za maximálnu podporu pri rozvoji platformy musím poďakovať hlavne Slovenskému futbalovému zväzu, bez ktorého by digitalizácia a nástroje na https://sportnet.online nemala financovanie.“


Branislav Sarňák
Značky
Osoba
Ján Letko
Osoba
Ján Ploštica
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

SR A – Pekarík si výkonmi vypýtal v Herthe novú zmluvu: Teším sa, že moja modro-biela cesta nekončí

04.7.2020 09:33

Zomrel Emil Uhlík

03.7.2020 11:01

SFZ – Mládežnícke kontrolné zrazy, tréner Macek: Chlapci prišli s pozitívnou energiou

03.7.2020 12:22

UPOZORNENIE – SFZ POZASTAVIL PREDAJ VSTUPENIEK NA FINÁLE SLOVNAFT CUPU

02.7.2020 17:04

Systém VAR – Transportné vozidlá sú už funkčné, na jeseň pokračujú školenia

02.7.2020 10:54

SR A – Termíny a hracie časy jesenných zápasov, štartujeme 4.9. doma s Českom

01.7.2020 11:47

SR WA – Škorvánková mení Bayern za Montpellier: Srdce mi povedalo, že mám vyskúšať niečo nové

01.7.2020 08:49

SR A – Mráz o pozitívnom teste na COVID-19: Netuším, kde som sa nakazil

30.6.2020 16:50

Slovenská liga v plážovom futbale: najlepší štart mal majster

29.6.2020 21:00

SFZ – Do I. ligy žien sa prihlásilo deväť družstiev, o Slovenský pohár zabojuje 17 tímov

29.6.2020 18:15

Smútime: Marián Čišovský podľahol ťažkej chorobe

28.6.2020 22:28

II. liga – Do novej sezóny sa prihlásilo pätnásť mužstiev

27.6.2020 17:58

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.