Obe naše mládežnícke ženské reprezentácie podľahli v príprave Rakúšankám

Streda, 1.8.2012 22:00 | Posledná aktualizácia 30.10.2017 12:20

PURBACH (SFZ) - Ženy: Rakúsko "17" - Slovensko "17" 3:1, Rakúsko "19" - Slovensko "19" 3:0

Rakúsko "17" - Slovensko "17" 3:1 (2:1)

Góly: 3. a 51. Billa, 23. Schwarzimuller - 27.Chrenková
565 divákov

SLOVENSKO "17": Poňová (41. Kuzmová) - Hviščová (61. R. Karasová), Deszatová, Moťovská, Rodzenáková (20. T. Kulová) - T. Miháliková (41. Koflanovičová), Chrenková, Ž. Horváthová (41. D. Mihoková), Kyseľová, S. Lukčíková (41. Očovská) - A. Tóthová ml. (52. S. Bačová). Tréner: Branislav Petrovič.

RAKÚSKO "17": Pal (73. Lichrenberger) - Dunst (68. Malle), Karkac (41. Wurzinger), Naschenweg (73. Hasler), Aufhauser, Billa, Scharzimuller (68. Schwab), Maierhoffer, Krammer, Knauseder, Mahr (73. Konrath). Tréner: Thalhammer.

Stretnutie sa začalo tlakom domácich hráčok, na ktoré sme nevedeli nájsť vhodnú protizbraň. Najväčšia hrozba nám hrozila z pravej strany rakúšanok, kde hrali agresívne rýchle hrajúce Krammer a Mahr, ktoré našou ľavou stranou prechádzali ako nôž maslom. Vyvrcholením veľkého úvodného tlaku domácich bol gól rakúskych dievčat, ktorý už v tretej minúte po strele Mahr do 16-tky, vyrazení našej brankárky Poňovej úplne nekrytá Billa dorazila do siete. Gól naše dievčatá dostal psychicky do kolien, pretože rakúske hráčky si vytvorili v tejto fáze hry veľmi veľa šancí, ktoré ostali nevyužité - v 7. minúte po odrazenej lopte z nášho pokutového územia nikým nekrytá Billa nastrelila brvno, po krásnej kolmej prihrávke od Dunst Rakúšanka Schwarzimuller v 9. minúte nastrelila len našu brankárku Poňovú. O sedem minút neskôr Miháliková odvracala vysokú loptu z nášho pokutového územia a strelu Karkac Poňová bravúrnym zákrokom odvrátila na rohový kop. V 18. minúte domáca najlepšia hráčka Mahr s ľahkosťou prešprintovala cez Lukčíkovú, no zakončila nepresne. Po prestriedaní sa hra trocha vyrovnala, no naše dievčatá sa len s námahou tlačili dopredu a ich lopty zväčša skončili na nepresnej finálnej fáze. V 23. minúte sme inkasovali opäť, keď sme naivne otvorili stredovú zónu, a po strele Dunst a následným vyrazením lopty Póňovej poľahky loptu dopravila do siete Schwarzimuller. Po tomto inkasovanom góle sa začali naše dievčatá tlačiť viac dopredu a výsledkom ich snahy bol krásny gól Mirky Chrenkovej, ktorá po individuálnej akcii strelou z 20 metrov do horného rohu bránky skorigovala na 1:2. Druhý polčas sme dali priestor viacerým striedajúcim hráčkam, obraz hry sa ale nezmenil. Domáce hráčky mali územnú prevahu a ich šance sme niekedy aj s dávkou šťastia zlikvidovali. V 51. minúte nám ale ani šťastie nepomohlo, keď po výbornej rozohratej štandardnej situácii domáceho družstva po centri Krammer krásnou hlavičkou skórovala opäť Billa. V závere stretnutia sme sa pokúsili o pár brejkov, ktoré ale končili len pred šestnástkou súpera. Naopak každá šanca domáceho družstva hrozila gólom, v 76. minúte center Krammer premenila v krásnu strelu Hasler, v 78. minúte strelu Malle odvracala striedajúca brankárka Kuzmová na rohový kop a v 80. minúte Kuzmová čarovala aj druhýkrát, keď v skrumáži aj s pomocou šťastia odvracala dve po sebe nepríjemné dorážky.

Branislav Petrovič (tréner SR ženy "17"): "Stretnutie sa začalo veľkým tlakom domáceho družstva hráčok, ktoré nás predčili vo viacerých smeroch. Svedčili o tom aj súperové góly, ktoré padli po našich hrubých chybách. Po našej ojedinelej ale krásnej individuálnej akcii našej kapitánky Mirky Chrenkovej sme dokázali znížiť na 1:2. Druhý polčas začali naše hráčky s väčším dôrazom a chuťou, no opäť nás pribrzdil rakúsky gól na 1:3, ktorý uzavrel stav stretnutia. po tomto góle sa už stretnutie len dohrávalo, naše pokusy o protiútoky končili na pokutovom území súpera. Tento káder je vývojaschopný a verím, že pri individuálnej práci dievčat aj mimoklubových tréningov to bude lepšie a lepšie."

V druhom zápase podľahla naša ženská 19-ka taktiež domácim rovesníčkam 0:3