OH mládeže 2014: Venezuela - Slovensko 6:2

Sobota, 16.8.2014 22:00 | Posledná aktualizácia 30.10.2017 16:23

NANKING (SFZ/nanjing2014.org) - Vo svojom prvom zápase A skupiny nestačili naše reprezentantky na svoje juhoamerické súperky

V historicky prvom zápase ženských slovenských reprezentácií na finálových turnajoch FIFA podľahla naša reprezentácia do 15 rokov vo svojom prvom zápase na futbalovom turnaji dievčat reprezentácii Venezuely. O všetkom rozhodol už prvý polčas, v ktorom dosiahla čistý hattrick najväčia hviezda venezuelského výberu Deyna Castellanos a zvýšila svoj gólový účet v Nankingu už na 7 gólov.

Historicky prvé dva góly Slovenska zaznamenala v 40. a 58. minúte Martina Šurnovská, pričom vždy znížila na rozdiel dvoch gólov, ale v závere zverenky Branislava Petroviča ešte dvakrát inkasovali. Venezuelčanky si definitívne vybojovali postup do semifinále, naše dievčatá oň budú bojovať v stredu 20.8. o 12:00 s reprezentáciou Papuy - Novej Guiney opäť na Wutaishan Stadium v Nankingu.

Venezuela WU15 - Slovensko WU15 6:2 (3:1)

Góly: 10., 13. a 33. Castellanos, 45. a 72. Pasquel, 61. Rivero - 40. a 58. Šurnovská
ŽK: Marquez - Gmitterová, Rigó
R: Unkel (USA), Brown (jamajka), Fisher (Kajmanské ostrovy)

SR ženy "15": Solárová - Suchá, Gmitterová, Mráziková, Herbríková, Rigó (41. Vagaská), Kopčová, Šurnovská, Mikolajová, Štrúbelová (61. Jančová), Bruniková (78. Bochinová)

HLAS PO ZÁPASE

Branislav Petrovič (tréner rerpezentácie SR ženy "15"): "Bol to ťažký zápas proti súperovi, ktorý už bol rozohratý. Z nás úvodná nervozita spadla až po dvoch inkasovaných góloch. Potom sa dievčatá niečo snažili urobiť s výsledkom, čo sa nám aj darilo, ale dostávali sme hlúpe góly a slabší deň mala aj naša brankárka. Do ďalšieho zápasu budeme mať čo robiť, aby sme dievčatá naladili na víťazstvo, ktoré potrebujeme."