Panda Cup: Slovenský víťazný vstup

Streda, 17.5.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 19.5.2017 14:40

CHENGDU (SFZ) – Vo svojom prvom zápase na medzinárodnom turnaji Panda Cup v Číne vyhrala reprezentačná osemnástka nad Iránom 3:2.

Sokolíci museli okrem futbalových schopností ukázať aj veľkú vôľu a charkter, dvakrát prehrávali, ale zvládli parádny obrat. Súper využíval naše chyby, keď však mladí Slováci pridali na kocentrácii, dostali zápas pod kontrolu a to im prinieslo cenné víťazstvo.
Ďalší zápas čaká na tím v piatok, súperom je Maďarsko.
Hlas po zápase
Milan Malatinský (tréner Slovenska 18):
Tešíme sa z víťazstva nad silným súperom a z dobrého vstupu do turnaja. V úvodných 25 minútach bolo v našej hre veľa nepresností, viazla kombinácia a vyrobili sme viaceré chyby v defenzíve. Po prestávke sa tempo hry zvýšilo, skvalitnila sa naša organizácia hry v defenzíve i v ofenzíve. Pozitívom sú tri strelené góly a fakt, že hoci sme dvakrát prehrávali, dokázali sme otočiť výsledok v náš prospech. O dva dni nás čaká náročný duel s Maďarskom, ktoré vysoko zvíťazilo nad Čínou, takže sa potrebujeme dobre pripraviť.“

Slovensko 18 - Irán18 3:2 (1:1)
G: 40. Kraľovič, 52. Grešák, 68. z 11 m Vician – 15. a 49. Ghaderi.
ŽK: Kraľovič, Vician, Rymarenko.