MLÁDEŽ A ROZVOJ

Pohár Karola Poláka – Majstrovský titul opäť vybojovali chlapci z Trnavského kraja

Štvrtok, 20.6.2019 08:55 | Posledná aktualizácia 20.6.2019 14:44

autor: Pavol Jacko/TV Štrba, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) - Majstrovstvá Slovenska centier pre deti a rodiny vo futbale vyvrcholili finálovým turnajom v Štrbe. Pohár Karola Poláka 2019 obhájili chlapci z Trnavského kraja. Bolo to ich tretie víťazstvo za sebou.

Futbal je hra pre všetkých a potvrdil to aj skvelý projekt Pohár Karola Poláka – majstrovstvá Slovenska centier pre deti a rodiny vo futbale, ktorý napísal tento rok 15. kapitolu. Finálový turnaj sa opäť konal pod Tatrami na ihrisku v Štrbe.

Trofej si opäť vybojovali chlapci z Trnavského kraja. V semifinále rozbili žilinský kraj 8:0 a vo finále si poradili s Prešovským krajom 4:1. Na slávnostnom vyhlásení sa zúčastnil aj generálny sekretár SFZ Jozef Kliment a štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Branislav Ondruš.

V tíme víťazov bol aj najlepší strelec turnaja Matúš Krajčovič. Najlepším hráčom sa stal Zdeno Pačan z výberu Žilinského kraja a cenu pre najlepšieho brankára získal Alexander Bombara zo strieborného Prešovského kraja.

Do 15. ročníka Pohára Karola Poláka sa zapojilo 30 detských domovov a centier pre deti. Futbalovú radosť si tak vychutnalo spolu okolo 500 detí. Okrem toho sa konali aj Festivaly futbalu detí Centier pre deti a rodiny. Podujatia boli súčasťou projektu Pohár Karola Poláka.

Šaľa a Liptovský Mikuláš zažili pred rokom premiéru, po úspešnom uvedení na scénu nadviazali v tomto roku na myšlienku podujatia v Košiciach a vo Zvolene. Futbal si tak mohli zahrať aj mladšie deti, ktoré už onedlho budú môcť hrať aj súťažne o Pohár Karola Poláka.