angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Pred posledným kolom I. ligy žien je boj o majstra otvorený – Kedy sa bude tešiť Slovan a kedy Bardejov?

26. Máj 2018

BRATISLAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – V nedeľu (27. mája 2018) o 11.00 hod sa na ihrisku bratislavského Rapidu rozhodne, kto sa bude tešiť z majstrovského titulu. V priamom súboji budú o triumf v dlhodobej súťaži súperiť hráčky ŠK Slovana Bratislava a Partizána Bardejov.

Galéria

Po sedemnástich kolách majú trojbodový náskok hráčky z východu republiky, ktoré v aktuálnom ročníku I. ligy doposiaľ nestratili ani jeden bod. Vzájomný zápas v jesennej časti doma vyhrali Bardejovčanky 2:1. „Zápasu prikladáme veľkú vážnosť. Bude to duel sezóny. Stretnú sa dve najlepšie družstvá na Slovensku. Náš hlavný cieľ, po prehre vo finále Slovenského pohára (Bardejov prehral so Slovanom 0:2 – pozn.), je víťazstvo v lige,“ povedal pre futbalsfz.sk tréner Bardejova Ľubomír Čekan, ktorý pozná spôsob, ako dosiahnuť vytýčený cieľ. „Po prehre vo finále pohára sme si spravili rozbor našej hry. Musíme sa z toho zápasu poučiť. Taktiku pred posledným zápasom neprezradím, ale jednoznačne musíme hrať agresívnejšie,“ vyhlásil Čekan.
Jeho hráčky spomínaná prvomájová prehra so slovanistkami nabudila. „Každý súper sa dá zdolať. Musíme len dodržať pokyny a úspech sa dostaví,“ zakončil Čekan.

Hráčky Slovana sa však chcú po ročnej pauze vrátiť na ligový trón. „Bude to veľmi dôležitý zápas, veď sa rozhodne o titule. Ambície máme najvyššie, ale v šatni nerozprávame o triumfe v lige. Rozhodovať bude psychika, chceme sa prezentovať kombinačným futbalom, dať veľa gólov, chceme byť, jednoducho, úspešní,“ povedal odhodlane tréner Slovana Bratislava Martin Masaryk, ktorý so svojimi zverenkyňami môže zakončiť sezónu dvoma pohármi. „Pred sezónou sme mali svoje ciele. Jeden je už za nami a aj naďalej chceme víťaziť,“ vravel Masaryk.
Jeho družstvo je v zložitej situácia, lebo ani výhra mu nemusí zabezpečiť prvú priečku. „Hráčky pripravujem tak, aby vyhrali a viackrát prekonali brankárku súpera. Dúfame, že po záverečnom hvizde sa budeme tešiť my,“ dodal Masaryk.
Priamy prenos duelu môžete sledovať TU.

Po tomto zápase je na programe stretnutie o majstra I. ligy junioriek. O majstrovský titul zabojujú takisto futbalistky Slovana a Bardejova. Pred záverečným duelom majú slovanistky náskok dvoch bodov.

Kedy sa bude tešiť z titulu v I. lige žien Slovan a kedy Bardejov?

Slovan - Bardejov - 1:0 Majster SR by sa stal Slovan, pri rovnosti bodov rozhoduje vyšší počet strelených gólov na ihrisku súpera vo vzájomných stretnutiach.
Slovan - Bardejov - 1:1 Majster SR by sa stal Bardejov
Slovan - Bardejov - 1:2 Majster SR by sa stal Bardejov 
Slovan - Bardejov - 2:1 Majster SR by sa stal Bardejov, rozhoduje vyšší počet strelených gólov vo všetkých majstrovských stretnutiach Slovan bude mať 70 gólov, Bardejov 72.
Slovan - Bardejov - 3:1 Majster SR by sa stal Slovan, rozhoduje gólový rozdiel zo vzájomných stretnutí
Slovan - Bardejov - 1:3 Majster SR by sa stal Bardejov 
Slovan - Bardejov - 3:2 Majster SR by sa stal Bardejov, vyšší počet gólov strelených na ihrisku súpera vo vzájomných stretnutiach
Slovan - Bardejov - 2:3 Majster SR by sa stal Bardejov