Prehra Sloveniek v príprave na ME

Piatok, 12.2.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 10.8.2016 09:14

SENEC (SFZ) – V prvom z dvoch priateľských stretnutí prehrala naša devätnástka s českými rovesníčkami po zlej záverečnej desaťminútovke o dva góly.

V prvom z dvojice prípravných zápasov (odveta sa hrá v nedeľu 14.2. v Starom Měste), podľahla naša juniorská ženská reprezentácia reprezentácii Českej republiky, keď ešte dvanásť minút pred koncom viedla 1:0.

Slovensko WU19 – Česko WU19 1:3 (0:0)

Góly: 52. Šurnovská – 79. Stárová, 87. Chlumová, 89. Stárová
ČK: 78. Čeriová
R: Matulová - Smolíková, Matejová (všetky SR)

SLOVENSKO "19": Matúšková – Kulová, Deszátová, Moťovská, Čeriová – Mikolajová – Briššová (61. Košlabová), Fabová, Šurnovská, Botková (46. Nižňanská) – Švecová (46. Sluková). Tréner B. Petrovič.

Branislav Petrovič (tréner SR WU19): "V dnešnom zápase sme predviedli dobrý výkon, ale nezvládli sme záver vyrovnaného zápasu. V druhom polčase sa nám podarilo vsietiť úvodný gól a mali sme šancu zvýšiť na 2:0. Zápas by sa potom inak vyvíjal, ale na "keby" sa nehrá. Rozhodujúce v závere bolo, že sme začali kopiť chyby v strede ihriska, z čoho vyplynulo aj vylúčenie Viki Čeriovej, následný vrovnávajúci gól a aj tie ďalšie v našej sieti. Učíme sa a verím, že to bude pre naše hráčky ponaučenie do ďalších zápasov"

Zápas sa hral v rámci prípravy na júlový európsky šampionát tejto vekovej kategórie, ktorý organizuje Slovensko. SFZ získal právo organizácie ME v marci 2012.

Turnaj sa bude hrať v štyroch mestách - Senici, Myjave, Senci a Zlatých Moravciach v dňoch 19. až 31. júla 2016.

Turnaj sa hrá vo dvoch štvočlenných skupinách, prvé dva tímy postupujú do semifinále, víťazi semifinále sa stretnú v boji o trofej.

Zloženie kvalifikačných skupín vyžrebovali 13. novembra 2015 v Nyone a vyzerá takto:

1. skupina: Nemecko, Azerbajdžan, Írsko, Poľsko
2. skupina: Anglicko, Švédsko, Rakúsko, Belgicko
3. skupina: Fínsko, Holandsko, Bielorusko, Česko
4. skupina: Španielsko, Dánsko, Taliansko, Severné Írsko
5. skupina: Francúzsko, Škótsko, Portugalsko, Grécko
6. skupina: Švajčiarsko, Rusko, Nórsko, Maďarsko

Šesť víťazov skupín a najlepší druhý si vybojuje účasť na finálovom turnaji, Slovensko ako organizátor postupuje priamo.