www.futbalsfz.sk

Prezident SFZ Ján Kováčik a generálny sekretár Jozef Kliment chceli MS 2026 v Maroku

streda, 13.06.2018
|
Posledná aktualizácia 13.6.2018 13:33

MOSKVA (SFZ) – Dnes (streda 13. júna 2018) sa v Moskve koná 68. Kongres Medzinárodnej futbalovej federácie, na ktorom delegáti 203 členských krajín vybrali dejisko majstrovstiev sveta v roku 2026. Slovenský futbalový zväz na ňom zastupujú prezident Ján Kováčik, generálny sekretár Jozef Kliment a viceprezident pre štátne reprezentácie a medzinárodné vzťahy Karol Belaník.


MOSKVA (SFZ) – Dnes (streda 13. júna 2018) sa v Moskve koná 68. Kongres Medzinárodnej futbalovej federácie, na ktorom delegáti 203 členských krajín vybrali dejisko majstrovstiev sveta v roku 2026. Slovenský futbalový zväz na ňom zastupujú prezident Ján Kováčik, generálny sekretár Jozef Kliment a viceprezident pre štátne reprezentácie a medzinárodné vzťahy Karol Belaník.

Najväčšie futbalové podujatie chceli v spomenutom roku zorganizovať africké Maroko a spoločne aj severoamerický "trojlístok" USA, Kanada a Mexiko. S Marokom si počas júna zmerala sily aj naša reprezentácia, s ktorým vo švajčiarskej Ženeve prehrala 1:2. „Svoj hlas dáme Maroku,“ povedal pred hlasovaním prvý muž slovenského futbalu pre futbalsfz.sk.
Prvý súboj v dejisku futbalových majstrovstiev sveta v Rusku (14. jún – 15. júl 2018) sa tak odohrá ešte pred otváracím zápasom turnaja Ruska so Saudskou Arábiou. „Verím, že voľby neovplyvní príliš veľa politiky a na Kongrese sa zrodí výsledok, ktorý bude najlepší pre futbal," vyhlásil prezident riadiacej organizácie svetového futbalu Gianni Infantino.
Šampionát delegáti napokon prisúdili severoamerickej iniciatíve, ktorá zdolala Maroko pomerom hlasov 134 ku 65.


Branislav Sarňák
Značky
Osoba
JánKováčik
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.