Prezident SFZ Kováčik: Ďakujeme vám, fanúšikovia, za skvelú podporu!

pondelok, 19.06.2017
|
Posledná aktualizácia 19.6.2017 22:08

KIELCE (SFZ/mr) - Slovenskí reprezentanti do 21 rokov majú za sebou svoje druhé vystúpenie na ME v Poľsku. Po úvodnej výhre nad domácim tímom 2:1, Anglicku podľahli 1:2, keď im slovenskí fanúšikovia vytvorili v Kielcoch výborné domáce prostredie. A za to im vyjadril verejné poďakovanie aj prezident SFZ Ján Kováčik.


KIELCE (SFZ/mj) - Slovenskí reprezentanti do 21 rokov majú za sebou svoje druhé vystúpenie na ME v Poľsku. Po úvodnej výhre nad domácim tímom 2:1, Anglicku podľahli 1:2, keď im slovenskí fanúšikovia vytvorili v Kielcoch výborné domáce prostredie. A za to im vyjadril verejné poďakovanie aj prezident SFZ Ján Kováčik.

Do Poľska prišli podporiť Hapalove mužstvo ľudia z celého Slovenska a na štadióne v Kielcoch bolo viac ako 12-tisíc divákov a drvivá väčšina podporovala práve sokolíkov. Atmosféra bola vynikajúca. Štadiónom znelo Slovenskó, Slovenskó a to, čo si naši reprezentanti želali pred týmto zápasom, sa im do bodky splnilo. Veď fanúšikovia boli dvanástym hráčom sokolíkov a tí sa im už v 1.polčase odmenili úvodným gólom, keď skóre otvoril Martin Chrien.

Radosť na tribúnach bola obrovská. A hoci Hapalova družina zápas napokon do víťazného konca nedotiahla, fanúšikovia odmenili slovenských sokolíkov potleskom po stojačky a arénou v Kielcoch dlho po samotnom stretnutí znelo: „Chlapci ďakujeme,“ a so sokolíkmi sa lúčili tak, akoby oni boli víťazmi.

„Z výsledku som smutný, ale z prístupu, nasadenia a túžby hráčov potešiť našich skvelých fanúšikov, som dojatý. Ďakujem tímu, ďakujem fanúšikom, bola to dôstojná spoločná reprezentácia Slovenska. Hlavu hore slovenskí sokolíci, pred nami je ďalší zápas. A ešte raz by som sa v mene slovenskej reprezentácie do 21 rokov i SFZ chcel poďakovať fanúšikom, ktorí merali cestu do poľského mesta Kielce za skvelú podporu,“ uviedol prezident SFZ Ján Kováčik.


Monika Jurigova
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.