angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Prezident SFZ Kováčik debatoval s prezidentom UEFA Čeferinom o kongrese UEFA v Bratislave

20. September 2017

BRATISLAVA (SFZ) – Prezident SFZ Ján Kováčik a generálny sekretár SFZ Jozef Kliment sa zúčastnili na 13. mimoriadnom kongrese UEFA v Ženeve. Šéf slovenského futbalu sa porozprával aj s prezidentom UEFA Aleksandrom Čeferinom.

Galéria

Tento kongres bol zvolaný hlavne z dôvodu “dovolenia” chýbajúceho zástupcu UEFA vo výkonnom výbore FIFA. Jediným kandidátom bol Rus Alexej Sorokin, ktorého jednomyseľne zvolili do tejto funkcie. Sorokin v nej nahradí svojho krajana Vitalija Mutka a jeho funkčné obdobie bude trvať do roku 2021.
Sorokin je šéfom organizačného výboru MS 2018 v Rusku. Pracovať bude v strategickej komisii FIFA. Riadiaci orgán svetového futbalu pred šiestimi mesiacmi zablokoval Mutkovi opätovné zvolenie, argumentmi boli konflikt záujmov, resp. nezlučiteľnosť jeho pôsobenia ako politika a súčasne futbalového funkcionára. Prezident Ruského futbalového zväzu (RFS) Mutko do roku 2016 pôsobil ako ruský minister športu, teraz je zastupujúcim premiérom krajiny.

Ďalej na tomto kongrese zvolili do výkonného výboru UEFA dvoch zástupcov Európskej asociácie klubov (ECA) Andreu Agnelliho z Juventusu a Ivana Gazidisa z Arsenalu.

Prezident SFZ Ján Kováčik sa rozprával aj s prezidentom UEFA Aleksandrom Čeferinom. „Hovorili sme spolu aj o budúcom riadnom kongrese UEFA, ktorý sa bude 26. februára 2018 konať v Bratislave. Slovensko tak bude prvýkrát v histórii hostiteľom najvyššieho orgánu európskeho futbalu,“ povedal pre futbalsfz.sk Ján Kováčik.