Projekt UEFA Assists – Botswana na Slovensku aj druhýkrát víťazne!

Posledná aktualizácia 11.8.2019 23:24

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

POPRAD (SFZ) – Ženská reprezentácia Botswany odohrala na štadióne NTC v Poprade druhý z trojice prípravných stretnutí proti slovenským klubom. Po stredajšom víťazstve nad Partizánom Bardejov (1:0) zdolal africký tím domáci FK Poprad ženy 2:0. Vzácna návšteva z Afriky je na Slovensku v rámci projektu UEFA Assist, ktorého poslaním je vzájomná spolupráca dvoch zväzov z rozdielnych konfederácií.

Ak si na začiatku dvanásťdňového pobytu niekto myslel, že ženský výber z exotickej krajiny si prišiel po skúsenosti a z troch stretnutí si odnesie tri hladké prehry, veľmi sa mýlil. Proti jednému z najúspešnejších slovenských klubov uplynulej dekády z Bardejova zaznamenali dievčatá z Botswany v strede týždňa víťazstvo 1:0 a široké úsmevy zdobili ich tváre aj po dnešnom víťazstve 2:0 nad druholigovým Popradom. 

S výkonmi a výsledkami v posledných dvoch zápasom som spokojná. Dievčatá ukázali snahu napredovať, herný progres a radosť z hry. Napriek tomu je pred nami ešte veľa práce. Sme vďační za konfrontáciu so slovenskými klubmi a vyslovujem jedno veľké ďakujem Slovenskému futbalovému zväzu za pozvanie a vytvorené podmienky “ povedala po stretnutí trénerka víťazného tímu Gaolethoo Nkutlwisang.

V rovnakom duchu sa vyjadrila aj zástupkyňa kapitánky Nondi Mahlasiva: „Sme potšené dvomi víťazstvami, v obidvoch stretnutiach sme si mohli otestovať našu výkonnosť pred dôležitými súbojmi pred blížiacou sa olympijskou kvalifikáciou."


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Výprava z Botswany je ubytovaná v hotelovej časti Národného tréningového centra, počas dvanásťdňového pobytu využíva služby relaxačno-športového areálu Aquacity Poprad a tréningového plochy NTC Poprad. „Našli sme tu skvelé podmienky na tréning, v Poprade sa cítime naozaj veľmi dobre. Veľmi si vážime možnosť spolupracovať so Slovenským futbalovým zväzom, spoznávať vašu krajinu a ľudí,“ povedala po stretnutí s Popradom vedúca výpravy Barobi Nwalo.

Ženský futbal v Botswane zaznamenáva rozmach. Aj keď tento tím zbiera prvé medzinárodné skúsenosti, v krátkej histórii sa môže dočkať historického úspechu v podobe postupu na záverečný turnaj Olympijských hier 2020 v Tokiu. V ceste do Japonska im stojí posledný súper, ak Botswana uspeje v kvalifikácii  v dvojzápase proti JAR, ocitne sa na jednom z najprestížnejších svetových turnajoch ženských reprezentačných výberov. „Pre našu krajinu by to bol najväčší úspech v doterajšej histórii. Ak sa nám to podarí, stane sa tak aj vďaka pobytu nášho tímu tu na Slovensku. Pre nás je to ojedinelá a vzácna možnosť posunúť sa dopredu nielen z pohľadu napredovania reprezentačného tímu, ale aj v oblasti budovania zväzovej štruktúry. Ešte raz veľká vďaka ľuďom na Slovensku za vytvorené podmienky,“ dodala na záver Barobi Nwalo

V poslednom zápase sa predstaví ženská reprezentácia Botswany v utorok 13. augusta 2019, ich súperkami budú juniorky 1. FC Tatran Prešov, zápas má výkop o 17:00, dejiskom bude opäť štadión NTC Poprad.

Súvisiace články:
ŽENSKÁ REPREZENTÁCIA BOTSWANY ZAVÍTALA NA SLOVENSKO

Značky
Projekt
UEFA Assist
keywords
Botswana
keywords
FK Poprad
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.